Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

448
Matka Boża z Dzieciątkiem mozaika ceramiczna na płycie;
śr. 35,5 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Aleksander DĘTKOŚ (ur. 1939)

501
Centrum brąz, mosiądz, kamień;
56 x 46 cm;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

502
Ślimak brąz patynowany, kamień, amonit,
19 x 27 x 18 cm;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

503
Żaba brąz patynowany, kamień,
22 x 40 x 27 cm;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

601
Bomboniera z pokrywką Francja, Nancy, wytwórnia Emila Gallé,
ok. 1910
Cena wywoławcza. 2 300 zł

602
Wazonik zielony z muszelkami Czechy (w typie wyrobów Wilhelma Kralika),
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

603
Bombonierka Czechosłowacja, Karlovy Vary, firma Moser,
lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 650 zł

604
Talerz huculski Pokucie - Huculszczyzna, Kosów (?),
wyrób ludowy, XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

605
Para naczyń huculskich: dzbanuszek i puszka;
Pokucie, XX w.- okres powojenny
Cena wywoławcza. 500 zł

606
Wazka huculska Pokucie, Kosów, Grzegorz lub Paulina
Cwiłyk, lata 20.- 30.XX w.
Cena wywoławcza. 300 zł

607
Serwis do kawy, opalizujący Polska, „Wałbrzych” Fabryka Porcelany S.A.
(dawn. Carl Tielsch & Co.), Wałbrzych,
2 poł. XX w. (lata 1952-1991).
Cena wywoławcza. 800 zł

608
Misa z reliefem owocowo-kwiatowym Niemcy, wytwórnia Rosenthala, Selb (Bawaria),
okres międzywojenny
Cena wywoławcza. 800 zł

609
Figurka charta Niemcy, Volkstedt, Fabryka Porcelany
Karla Ensa, 2. - 3. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

610
Zespół naczyń do przypraw i artykułów spożywczych;
Polska, wytwórnia fajansu w Chodzieży,
okres Stanisława Mańczaka, lata 1921 - 1937
Cena wywoławcza. 2 400 zł

611
Dwa talerze serwisowe z dekoracją kwiatową Polska, Korzec, lata ok. 1815-1820
Cena wywoławcza. 6 000 zł

612
Wazon dekoracyjny z pokrywą, z dekoracją Zwiebelmuster;
Miśnia, 2.-3. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 900 zł

613
Dwa talerze z kwiatami zielnikowymi Francja, Nancy - Saint Clement, fabryka fajansu
Charlesa Gallé- Reinemera i Emila Gallé,
lata 70. XIX w. (po 1874).
Cena wywoławcza. 2 200 zł

614
Para cache-pôts z miniaturami a'la Watteau, z podstawkami;
Miśnia, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

615
Paterka - miska z pokrywą Miśnia, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

616
Gerydon z dekoracją ostami - donica z kolumnową podstawą;
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

617
Półmisek z miniaturami portretowymi i dekoracją kwiatową;
Rosja, manufaktura w St. Petersburgu, okres
Aleksandra II (1855-1881), dekoracja: XIX/XX w.?
Cena wywoławcza. 4 900 zł

618
Talerz dekoracyjny z dwiema Japonkami Polska, Ćmielów, fabryka porcelany,
dekoracja autorska, 1936
Cena wywoławcza. 1 500 zł

619
Naczynie do spalania kadzidła - celadonowy pojemnik w formie
chińskiego lewka shishi z ruchomą głową;
Japonia, Yokohama, ok. 1900
Cena wywoławcza. 13 500 zł

701
Cukiernica skrzynkowa Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józef Fraget,
4 ćw. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

702
Lampka wieczna przed obraz Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrzonych
i Złoconych Andrzej Schiffers i Co (czynna 1888-1914),
k. XIX/pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

703
Świecznik szabatowy Warszawa, Fabryka Wyrobów Platerowanych
i Brązowych Br. Henneberg (czynna 1857-1944),
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

704
Taca z dwoma uchwytami Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józef Fraget, 1896-1914
Cena wywoławcza. 3 200 zł

705
Buliera z podgrzewaczem plater; Warszawa, Br. Henneberg, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

706
Komplet do kawy plater niesygnowany;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

707
Przycisk na biurko srebro próby 800, marmur;
Niemcy, ok. 1900
Cena wywoławcza. 1 300 zł

708
Sztućce środka stołu srebro próby 800 niesygnowane; metal srebrzony;
Niemcy ?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

709
Szczypce do cukru w etui srebro próby 1 z głową Minerwy sygnowane
(monogram złotnika nieczytelny);
Francja, Paryż, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

710
Komplet do kawy i herbaty z tacą Niemcy, firma L i Co, lata 20. - 30. XX w.;
czarki - Schwäbisch Gmünd, Gottlieb Kurz
(czynny od 1895), lata 20.-30.XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

711
Papierośnica srebro próby 84; waga 150 g.
Moskwa, Konstnatin I. Skworcow, 1908-1926
Cena wywoławcza. 2 200 zł

712
Koszyczek owalny srebro sygnowane próby sterling; waga 120 g.
Nowy Jork, Graff, Washbourne and Dunn
(czynni 1899-1961), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

713
Paterka srebro próby sterling dociążone;
USA, ok. 1950
Cena wywoławcza. 1 200 zł

714
Para świeczników srebro sygnowane próby 3; waga 563 g.
Kraków, monogram złotnika JK, 1922-32
Cena wywoławcza. 2 700 zł

715
Zestaw sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie;
Brema, firma Wilkens und Söhne (czynna od 1810),
firma kupiecka Rudolf Baumann, lata 20.-30.XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

716
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12; waga 305 g.
Niemcy, ok. 1856
Cena wywoławcza. 4 000 zł

717
Kubek zdobiony monetami srebro próby 3 z głową psa (dla małych przedmiotów);
waga 32 g. Austro-Węgry, Wiedeń ?, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

718
Solniczka późnoklasycystyczna srebro próby 13 (z oznaczeniem literowym
probierni w Ołomuńcu - F1); Czechy, Ołomuniec,
monogram złotnika CW, 1815
Cena wywoławcza. 1 200 zł

719
Patera - misa srebro próby 800; waga 489 g.
Wrocław, firma kupiecka Carl Frey und Söhne,
lata 30.-40. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

720
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu
srebro próby 3 sygnowane, stal; waga 2798 g
(bez noży). Warszawa, firma Br. Hempel , 1932-44
Cena wywoławcza. 7 000 zł

721
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12; waga 490 g.
Polska, Kraków, złotnik Michniewski, 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

722
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12; waga 595 g.
Warszawa, Karol Filip Malcz, lata 30. - 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

723
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12; waga 735 g. Warszawa, firma
Macieja Nowakowskiego, lata 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

724
Kufel późnobarokowy srebro częściowo złocone, sygnowane, waga 600 g.
Gdańsk, 1759 lub 1761, probierz J. Haase
Cena wywoławcza. 28 000 zł

801
Pierścionek art.-deco łączna masa kamieni 0,37 ct (H/Si-P1), złoto 14 ct,
masa łączna wyrobu 2.620 g.
Cena wywoławcza. 2 800 zł