809
Broszka - kamea złoto pr.ok.375, masa łączna 16.850 g
Cena wywoławcza. 3 500 zł

810
Kolczyki ze szmaragdami złoto pr.585 (rodowane), masa łączna wyrobu 3.480 g.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

811
Broszka secesyjna z opalami złoto pr. 14 ct, masa łączna 4 150 g.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

812
Pierścionek złoty ze szmaragdem złoto pr.4, masa łączna 9.760 g; II ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

813
Brosza złoto-srebrna złoto pr ok.0,580, masa łączna 20.580 g.
Cena wywoławcza. 80 000 zł

814
Pierścionek złoty złoto pr.14 ct, masa łączna wyrobu 5.360 g.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

815
Kolczyki złote złoto pr.0,583, masa łączna 2.830 g.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

816
Kolczyki i brosza koral blado - różowy, metal, waga całkowita
kompletu 38.000 g.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

817
Pierścionek złoty złoto pr.375, masa łączna 1.760 g
Cena wywoławcza. 1 500 zł

818
Pierścionek złoty ze szmaragdem złoto pr.585, masa łączna wyrobu 4.880 g
Cena wywoławcza. 4 000 zł

819
Wisiorek złoty złoto pr.0,585, masa łączna wyrobu 1.480 g
Cena wywoławcza. 3 300 zł

820
Kolia i bransoletka z rubinami srebro pr. 925, masa łączna 97.290 g.
Cena wywoławcza. 28 000 zł

821
Bransoleta i kolczyki z granatami srebro, pr.925 (noszą ślady złocenia),
masa całkowita 5.550 g.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

822
Pierścionek złoty złoto pr.14 ct, masa łączna wyrobu 3.990 g
Cena wywoławcza. 4 500 zł

823
Pierścionek złoty złoto pr.0,750, masa łączna 11.880 g
Cena wywoławcza. 8 000 zł

824
Wisiorek w formie kwiatuszka złoto 14 ct, masa całkowita 0,760 g.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

825
Sygnet męski złoto pr.0.583, masa łączna 23.450 g.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

826
Pierścionek złoty oprawa kamieni- srebro, szyna - złoto pr. 0.750,
masa łączna wyrobu 6.410 g
Cena wywoławcza. 1 100 zł

827
Pierścionek z aquamarynem złoto pr. 14 ct, masa łączna wyrobu 7.420 g
Cena wywoławcza. 3 300 zł

828
Zapalniczka damska Francja, gadżet firmy słynnego projektanta
mody Pierre'a Cardina, 3 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

829
Zegarek naręczny damski srebro złocone, pr. 925; szafir; szkło; pasek ze skóry;
Francja - Szwajcaria, 4 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

830
Zegarek naręczny damski Szwajcaria, firma Omega, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

831
Dziadek do orzechów w kształcie krokodyla żeliwo, odlew; wys. 11 cm, dł. 29 cm, szer. 11 cm.
Niemcy?, Rosja?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

832
Ekrytuar z dzwonkiem na służbę brąz złocony;
Europa Zachodnia, Francja?, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

833
Para podpórek do książek cyna srebrzona, marmur;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

834
Polifon - stojak na choinkę drewno dębowe, barwione, blacha żelazna, tłoczona,
żeliwo lane; Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

835
Krzyż drewno czernione, blaszka srebrna tłoczona;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

836
"Bażant" - rzeźba gabinetowa kompozycja metali polichromowana, marblit, marmur;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

837
Plakieta "Błogosławieni miłosierni" brąz, odlew patynowany; 5,5 x 7,8 x 0,3 cm.
Kraków, 1918
Cena wywoławcza. 2 000 zł

838
Medal - "Józef Piłsudski" brąz, bity; średnica 5,5 cm.
Warszawa, Mennica Państwowa, 1930
Cena wywoławcza. 800 zł

839
Patera secesyjna szkło mleczne, opalizujące, mosiądz srebrzony;
Europa Zachodnia, Niemcy? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

840
Konew neogotycka cyna;
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

841
Kinkiet dwuświecowy żelazo kute; wys. 48 cm, szer. ca 32 cm, głęb. 9 cm.
Polska, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

842
Misa dekoracyjna mosiądz trybowany, zdobiony puncynami;
Niemcy, Norymberga, XVI w.
Cena wywoławcza. 4 400 zł

843
Zegar kominkowy, neorokokowy drewno, szylkret, mosiądz, brąz złocony, szkło;
Francja, Paryż, firma Parrot Freres, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

844
Zegar art-deco z figurką słonia marmur, alabaster,onyks, marblit, mosiądz, kość, szkło;
Cena wywoławcza. 1 100 zł

August Joseph PEIFFER (1832-1886)

845
Zegar kominkowy z figurką chłopca i psa Francja, Paryż; firma zegarmistrzowska C. Detouche,
elementy mechanizmu z wytwórni Japy Freres;
3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

846
Zegar kominkowy z figurką Psyche brąz złocony, mosiądz, emalia;
Francja, przed poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

847
Zegar kominkowy portykowy biały marmur, brąz złocony, mosiądz, szkło;
Szwecja, Töreboda, Westerstrand Uhrfabrik;
ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

848
Zegar kominkowy roczny, z kloszem mosiądz, szkło, emalia;
Europa Zachodnia, XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

849
Zegar kominkowy, z kloszem brąz złocony, emalia;
Wiedeń, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

850
Zegar kominkowy, zwieńczony wazą brąz złocony ogniowo, szkło;
Francja, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

851
Zegar kominkowy w stylu II cesarstwa brąz złocony, mosiądz, emalia;
Francja, 3 ćwierć XIX w.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Alfred-Charles LENOIR (1850-1920)

852
Zegar kominkowy z Amorem i Psyche biskwit, brąz, mosiądz, szkło; Francja, Paryż,
firma zegarmistrzowska Vincenti i Cie;
biskwit - Sevres (?); 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

853
Żardiniera secesyjna cyna srebrzona;
Niemcy, WMF, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

854
Szkatułka - sepecik na biżuterię drewno, mosiądz, kość; zameczek wpuszczany,
stalowy; Europa Zachodnia, XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Tobias Conrad LOTTER (1717-1777)

855
Mapa Afryki miedzioryt kolorowany na papierze żeberkowanym;
Augsburg, po poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

856
Mapa Polski po rozbiorach miedzioryt kolorowany, na papierze żeberkowanym,
z filigranem;
Francja, Paryż, 1797
Cena wywoławcza. 1 500 zł