Julian FAŁAT (1853-1929)

123
Pejzaż zimowy akwarela, karton naklejony na płótno,
55,5 x 129,5 cm;
sygn. p. d.: JFałat / Bystra 1918
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

124
Studium kobiety, 1902 pastel, papier żeberkowy, 37 x 37 cm;
sygn. p. d.: St. Wyspiański/ 1902 (data obecnie pod oprawą);
Cena wywoławcza. 390 000 zł
Cena sprzedaży 395 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

125
Stogi siana olej, tektura; 26,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: Iwan Trusz (pod ramą)
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

126
Pejzaż z Krymu olej, tektura; 27 x 33 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Władysław BOŃCZA-RUTKOWSKI (1841-1905)

127
Wiejska chata, 1902 olej, płótno; 31 x 39 cm;
sygn. p. d.: W. Bończa 1902
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

128
La Bella Bruna olej, płótno; 48 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

129
Sprzedawcy dywanów olej, sklejka; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski / Senior
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

130
Akt, ok. 1915 olej, płyta; 99 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Kamocki
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

131
Akt we wnętrzu olej, płótno; 72,5 x 54,5 cm;
sygn. l. g.: Teo Grott
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Ignacy STRUBEL (1872-1928)

132
Róże w szklanym wazonie olej, płótno; 86 x 31,3 cm;
sygn. p. d.: I. Strubel
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Henryk KRYCH (1905-1980)

133
Krajobraz jesienny z chatami, ok. 1970 olej, płótno; 38,3 x 46 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

134
Kaczeńce olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. z lewej: A Karpiński
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Jan BULAS (1878-1917)

135
Kwiaty, 1908 olej, płótno; 79,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: JBulas/ r. 1908
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)

136
Diana, ok. 1910 olej, płótno; 80 x 80 cm (tondo);
sygn. u dołu: A. Wierusz-Kowalski
(faksymile podpisu podmalowane czarną farbą).
Cena wywoławcza. 190 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

137
Park, ok. 1954 olej, płótno;
105 x 149,5 cm.
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Władysław Aleksander MALECKI (1836-1900)

138
Pejzaż górski [z pochylonym drzewem], 1894 olej, tektura; 27,5 x 24,9 cm;
napis p. d.: AW Malecki 1894
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

139
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

140
Świątkowa Golgota olej, płótno; 98 x 70 cm;
sygn. u dołu: Krcha
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

141
Stare Miasto w Warszawie, 1915 olej, płótno naklejone na tekturę;
32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1915
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Gustave DEN DUYTS (1850-1897)

142
Wozy w mieście olej, płótno; 38,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: Gustave Den Duyts
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

143
Ogrójec, 1935 olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Cena wywoławcza. 67 000 zł

Saturnin ŚWIERZYŃSKI (1820-1883)

144
Portret mężczyzny we wnętrzu pokoju z widokiem na Wawel, 1877 olej, płótno; 40 x 32 cm;
sygn. p. d.: SŚ (monogram wiązany) 1877
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

145
Mężczyzna z kieliszkiem olej, deska dębowa;
21,2 x 16,4 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

146
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
Na odwrocie stempel sklepu dla plastyków /
składu płócien.
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

147
Autoportret olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 29 cm;
sygn. p. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

148
Melancholia, 1931 olej, płótno; 41 x 41 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1931
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

149
Pierwiosnek, 1931 olej, płótno; 36 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / 1931 Hofman
Cena wywoławcza. 6 500 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

150
Madonna Sierotek, 1922 olej, płótno; 178 x 126 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1922
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

151
Beztroskie chwile - szkic do "Słowiańskiego viribus unitis", 1939 olej, sklejka, 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

152
Jacek Malczewski, ok. 1960 olej, tektura, 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

153
Pośmiertny portret Jacka Malczewskiego w tercjarskim habicie, 1929 olej, tektura, 38 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 9/X 1929 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

154
Przy studni w ogrodzie olej, deska mahoniowa; 40 x 32 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Menasze SEIDENBEUTEL (1902-1945)

155
Widok na farę w Kazimierzu olej, płótno dublowane; 75,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Seidenbeutel M.
Cena wywoławcza. 150 000 zł
Cena oferowana 140 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

156
Przystań olej, płótno; 46 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski (w masie)
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

157
Przed pałacem w Verrie`re le Buisson, 1951 olej, płótno; 71 x 59 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Henryk LANGERMAN (1896-1944)

158
Karnawał olej, płótno; 65 x 55 cm;
sygn. p. d.: H. Langerman
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

159
W oczekiwaniu, 1923 olej, płótno, 68 x 98 cm;
sygn. p. d.: Z. Rozwadowski / 1923
Cena wywoławcza. 25 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

160
Scena bałkańska, 1905 olej, płótno; 70 x 170 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1905
Cena wywoławcza. 100 000 zł
Cena oferowana 80 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

161
Pościg za bolszewikami, 1929 olej, płótno; 59,5 x 97,5 cm,
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1929
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

162
Żołnierz z koniem, 1924 olej, płótno; 21,8 x 17,6 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1924
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

163
Czekając na wianek olej płótno; 48 x 36 cm;
sygn. l. d.: Władysław Szerner
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

164
Zima olej, płótno; 68 x 115 cm;
sygn. p. d.: W. KORECKI
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

165
Wyjazd do miasta olej, płótno; 59 x 115 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

166
Zimowy pejzaż górski, 1974 olej, tektura; 48,5 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: L. Stańko / 1974 r.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

167
Na koniu olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta)
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Egisto FERRONI (1835-1912)

168
Portret damy olej, płótno; 69 x 55 cm (światło obrazu w owalu);
sygn. z lewej: E. Ferroni
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony polski?, XVIII w.

169
Portret młodej kobiety olej, płótno dublowane;
55,8 x 46,5 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Robert Hugo JAANCKEL (1872-1952)

170
Dama w lisach, 1929 olej, płótno; 60,5 x 51 cm;
sygn. i dat. l. d.: R. H. Jackel / 29
Cena wywoławcza. 3 800 zł