816
Laska z monogramem wiązanym „JH” drewno, lakier, srebro ? (brak cech probierczych);
wys. 90 cm, rączka 10,5 x 1,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

817
Popielniczka - liść klonu brąz, odlew z natury;
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, lata 20/30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 200 zł

818
Szkatułka gabinetowa na papierosy, z figurką kowala brąz, patynowany, lakierowany; drewno bejcowane;
Europa Środkowa, Rosja?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

819
Plakieta „ I Regaty Kajakowe” mosiądz, drewno sosnowe, czernione;
plakieta 17,6 x 17,6 cm; całość 23 x 23,6 x 2 cm.
Polska, 1933.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

820
Netsuke w formie figurki samuraja kość rzeźbiona, barwiona; 5,1 x 4,5 x 3 cm.
Japonia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

821
Chińska fajka wodna do palenia tytoniu i opium stop metali - pakfong [„chińskie srebro”]; skóra;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

822
Miniatura ręcznej maszyny do szycia blacha żelazna, lakier, kalkomania; drewniana, toczona korbka;
Niemcy, lata 20/30. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

823
Zegar gabinetowy, art-deco ceramika szkliwiona, srebrzona, metal, szkło;
wys. 25 cm, szer. 43,2 cm, głęb. 10 cm.
Francja, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

824
Para świeczników w typie art-deco drewno, metal niklowany;
wys. 26 cm, szer. 20 cm, głęb. 7,8 cm.
Europa Środkowa, Polska?, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

825
Para kandelabrów czteroświecowych brąz (niegdyś złocony?), mosiądz; wys. 62//63,5 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

826
Para kandelabrów 4-świecowych kompozycja metali brązowiona, marblit;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

827
Lampka buduarowa, elektryczna, z kloszem z muszli drewno toczone, muszla; wys. 32 cm;
Włochy?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

828
Para kandelabrów 6-świecowych, 5-ramiennych brąz złocony, marmur;
wys. 58//58,5 cm, szer. ramion ca 25,5 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

829
Ikona - Matka Boska „Krzew Gorejący” („Nieopalimaja Kupina”) tempera na desce z dwiema szpongami;
35,2 x 30,5 x 3 cm.
Rosja, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

830
Ikona - „Prazdniki”, w okładzie tempera na desce z dwiema szpongami,
34 x 26,5 x 4 cm;
Rosja, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

831
Ikona podróżna - składany ołtarzyk tempera na desce, w mosiężnej oprawie z zawiaskami;
13,2 x 11 x 4,8 cm; szerokość po rozłożeniu 34,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

832
Ikona - „Sobór Świętych” w srebrnym okładzie i skrzynce Rosja, Moskwa, złotnik Aleksander Panfiłow,
probierz Andriej Kowalski; 1850
Cena wywoławcza. 40 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

834
Lampka nocna, elektryczna szkło, mosiądz; wys. 34 cm, średnica klosza 20,2 cm.
Austro-Węgry, Czechy?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł
Cena oferowana 1 600 zł

835
Pasyjka mosiądz, odlew; wys. 25 cm, podstawa 9,3 x 9,5 cm.
Europa Środkowa, Śląsk?; 1 dekada XX w.
Cena wywoławcza. 750 zł

836
Lampa wieczna, wisząca, ze szklanym wkładem srebro pr. 3, korale, ametysty (?), granaty (?) szkło;
waga 2.112 g.
Kraków?; złotnik „J. W.”; po 1872.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

837
Żyrandol art-deco, elektryczny metal niklowany; wys. 58 cm,
rozpiętość ramion 45,5 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

838
Para kinkietów 2-świecowych, elektrycznych brąz, odlew; wys. 30 cm, szer. 27 cm, głęb. 13 cm.
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

839
Lampa elektryczna na biurko, art deco żelazo, mosiądz polerowany, szkło mleczne,
złocenie; wys. 59 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

840
Para kinkietów elektrycznych, 4-świecowych, w tradycji II Cesarstwa brąz złocony i patynowany; wys. 46 cm;
Polska? w typie wyrobów Braci Łopieńskich;
2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

841
Żyrandol 6-świecowy, w manierze II Cesarstwa, zelektryfikowany brąz złocony i patynowany, wys. ca 73 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
(zelektryfikowany w XX w.).
Cena wywoławcza. 7 000 zł

842
Postument eklektyczny konstrukcja - brzoza (?), 134,4 x 33,5 x 34,4 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

843
Słupek na 4 kolumienkach rewno dębowe, blacha miedziana; wys. 70 cm;
Europa Środkowa, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

844
Para kraterów secesyjnych do chłodzenia wina blacha mosiężna, cyna (ze śladami srebrzenia);
wys. 30,5 cm, Niemcy?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena oferowana 3 400 zł

845
Parawan secesyjny konstrukcja - mahoń; złożony - 173 x 59,5 x 9 cm;
rozłożony - 173 x 164 x 2,7 cm.
Galicja (?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 400 zł
Cena oferowana 2 500 zł

846
Wilki do kominka brąz, wys. 28,5 cm; dł. 88,5,
po rozsunięciu ok. 122 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

901
Barek w stylu art deco konstrukcja - sklejka, sosna, orzech, fornir - orzech,
62,5 x 76,5 x 40,5 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

902
Fotel do biurka konstrukcja - dębina, 85 x 54 x 55,5 cm.
Europa Zachodnia (?), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

903
Stolik klasycystyczny mahoń, jawor, kość, sosna; 77,8 x 66 x 44,5 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

904
Zegar szafowo-podłogowy w stylu art deco konstrukcja - mahoń, fornir - palisander, intarsje - jawor,
198,3 x 61 x 37,5 cm.
Francja, firma La Vedette, 20. / 30. XX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł
Cena oferowana 6 500 zł

905
Serwantka w stylu art deco konstrukcja - dębina, fornir - czeczota orzechowa, mahoń,
186 x 179,5 x 48 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

906
Szafa kredensowa kątowa w stylu biedermeier konstrukcja - sosna, fornir - brzoza;
196,7 x 117 x ok. 70 cm.
Europa Środkowa (?), ok. 1830.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

907
Leżanka w stylu biedermeier konstrukcja - sosna, fornir i snycerka - mahoń,
karpa jesionowa lub brzostowa, 90,8 x 170,5 x 14 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830-40.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

908
Lustro w stylu biedermeier konstrukcja - sosna, fornir - mahoń, żyłka - jawor,
255,5 x 117 x 39 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

909
Serwantka w stylu biedermeier konstrukcja - sosna, fornir - klon, 171,2 x 92 x 54,4 cm.
Europa Środkowa, Austria (?), ok. 1830.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

910
Sekretera w stylu mebli bullowskich konstrukcja - dębina, fornir - okleina barwiona na heban (brzoza),
a we wnętrzu sekreterowym czeczota brzozowa,
Europa Zachodnia (Francja?), 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

911
Biblioteczka w stylu mebli bullowskich konstrukcja - mahoń, fornir - okleina barwiona
na heban (brzoza?), 156,4 x 88,5 x 34,3 cm.
Europa Zachodnia, Francja (?), 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

912
Stół w typie mebli bullowskich konstrukcja - mahoń, fornir - okleina barwiona
na heban (brzoza?), 76 x 134,5 x 77,5 cm.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

913
Szafka kredensowa w typie mebli bullowskich konstrukcja - mahoń, dębina, fornir - okleina barwiona
na heban (brzoza?), mahoń, 113,9 x 137 x 51 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

914
Para foteli w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - mahoń, 109,7 x 66,6 x 62 cm.
Europa Zachodnia, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

915
Komplet sześciu krzeseł w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - mahoń; 104,2 x 48 x 52 cm.
Cena wywoławcza. 5 400 zł
Cena oferowana 4 800 zł

916
Komoda klasycystyczna konstrukcja - sosna, fornir - palisander, intarsje - róża,
mahoń, tulipanowiec,131 x 88,9 x 65,4 cm.
Europa Zachodnia, XIX w., po rekonstrukcji w XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

917
Serwantka w stylu biedermeier konstrukcja - sosna, fornir - czereśnia,
184,5 x 110,5 x 47 cm.
Europa Środkowa, Niemcy, ok. 1830.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

918
Szafka barokowa dębina, sosna; 153,3 x 169 x 56,5 cm.
Europa Środkowa, Niemcy (?),
XVIII w. - po naprawie w XX w.
Cena wywoławcza. 6 800 zł