831
Zestaw sztućców do dziczyzny, z rogowymi trzonkami stal, nikiel, chrom; róg;
Niemcy, Solingen, lata 50.-60. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

832
Posążek Buddy Shakyamuni brąz złocony, patynowany, częściowo polichromowany;
Tybet, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)

833
Sprzedawca dywanów brąz polichromowany;
wys. 11,6 cm, szer. 9,8 cm, głęb. 6,6 cm.
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

834
„Wyżły” - rzeźba gabinetowa art deco marmur czerwony i biały, marblit, brąz srebrzony;
Francja, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Louis Albert CARVIN (1875-1951)

835
„Wilk” - rzeźba gabinetowa art deco marmur różowy i czarny, kompozycja metali;
Francja, Paryż, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Gilles ROBERT de VAUGONDY (1688-1766)

836
Mapa Europy miedzioryt kolorowany, papier; 50 x 66,5 cm.
Francja, 1778.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

837
Kilimek wełna, 97 x 46 cm.
Polska, Gliniany; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

838
„Zaloty” - dwie scenki rodzajowe tkanina jedwabna, żakardowa; drewno, szkło;
wymiary w świetle 32 x 17,5 cm;
Francja?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

839
Tarcza - „separ” żelazo, miedź, mosiądz;
XIX/XX w.; wyrób kolekcjonerski w tradycji
perskiej wg dawniejszych wzorów.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

840
Szyszak - „kula chud” Persja, pocz. XX w.;
wyrób kolekcjonerski wg wzorów z XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

841
wyrób kolekcjonerski wg wzorów z XVII/XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

842
Zegar szkieletowy ze szklanym kloszem Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

843
Zegar szkieletowy, roczny, ze szklanym kloszem Śląsk, Freiburg (Świebodzice),
firma Gustav Becker, koniec lat 20. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

844
Zegar z Dionizosem i Erosem Francja, Paryż, mechanizm firmy Hemon,
warsztat brązowniczy Lengry, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 26 000 zł

845
Zegar kominkowy w obudowie drewnianej drewno, okleiny z mahoniu piramidowego;
Europa Zachodnia, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

846
Zegar talerzowy, konsolowy, typu „vorderzappler” Niemcy, 1 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

847
Kandelabr 5-ramienny, 6-świecowy, zelektryfikowany brąz patynowany, czerniony, złocony;
Europa Zachodnia, Francja?; k. XIX w.;
zelektryfikowany - XX w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

848
Lampa naftowa z wazą Satsuma Niemcy, Berlin, firma Ehrich und Graetz; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

849
Para lamp naftowych, ceramicznych Anglia, Birmingham, firma Hinks and Son, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

850
Lampa gabinetowa z figurą Peryklesa, elektryczna, 3-świecowa Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Eutrope BOURET (1833-1906)

851
Lampa gabinetowa, elektryczna, z figurą kobiety z dzieckiem stop cynowy srebrzony, mosiądz, szkło
barwione proszkami, iryzowane, nitkowane;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

852
Lampa gabinetowa, elektryczna Polska, Warszawa, w typie wyrobów
Braci Łopieńskich, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

853
Świecznik chanukowy biały marmur z żółtawymi żyłkami;
wys. 28 cm, szer. 22 cm, głęb. 8 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

854
Para kinkietów z tarczą herbową blacha miedziana, kuta; średnica 29 cm,
głęb. 4,5//5 cm;
Polska, ok. 1710 r.
Cena wywoławcza. 23 000 zł

855
Żyrandol elektryczny, 16-świecowy mosiądz złocony i pozłacany; wys. ca 100 cm,
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

856
Fontanna ogrodowa brąz patynowany; wys. 195 cm,
szer. ca 90 cm, głęb. 90 cm.
Włochy, XX w.
Cena wywoławcza. 32 000 zł

857
Zdrój ogrodowy, przyścienny brąz patynowany;
wys. 248 cm, szer. ca 140 cm, głęb. 74 cm.
Włochy, XX w.
Cena wywoławcza. 64 000 zł

901
Fotel w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń;
103,5 x 65 x 64,5 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

902
Stolik do gry w stylu eklektycznym konstrukcja - dębina; fornir - drewno drzew owocowych:
grusza (?); 65,7 x 57,5 x 57,5 cm.
Europa Środkowa, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

903
Konsolka w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna, fornir - mahoń;
74,5 x 70 x 37,4 cm.
Europa Środkowa, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

904
Stolik do łóżka konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń, jawor;
83 x 109 x 51 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

905
Para szafek konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; 84,7 x 29 x 30 cm.
Europa Środkowa, ok. 1900
Cena wywoławcza. 3 800 zł

906
Komplet mebli w stylu eklektycznym konstrukcja - buczyna;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

907
Fotel neorenesansowy konstrukcja - orzech; drewno bejcowane
na orzech (buczyna); 116 x 68 x 77 cm.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

908
Stół neorokokowy mahoń; 76,5 x 124 x 75 cm.
Polska (?), 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

909
Komplet mebli w stylu neorokokowym konstrukcja - orzech;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

910
Komplet mebli w stylu mebli Chippendale konstrukcja - dębina,
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

911
Skrzynia w typie baroku konstrukcja - orzech, dębina;
78 x 141,5 x 58,5 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

912
Sekretera rokokowa konstrukcja - buczyna, dębina; 97,4 x 118,5 x 57 cm.
Francja (?), XIX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

913
Biurko w stylu art deco konstrukcja - sosna, sklejka, fornir - orzech;
78 x 160 x 70 cm.
Polska, przed 1935
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

914
Szafka - postument w stylu biedermeier konstrukcja - świerk; fornir - mahoń;
138,5 x 59,7 x 48,3 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

915
Stolik do robótek w stylu klasycyzującym konstrukcja - sosna, brzoza, fornir - mahoń;
intarsje - jawor, czereśnia, palisandrowiec;
72 x 58 x 43 cm. Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

916
Komoda w stylu późno-biedermeierowskim konstrukcja - sosna; fornir - orzech;
83,5 x 107 x 57 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830-1840
Cena wywoławcza. 3 500 zł

917
Sekretera biedermeier konstrukcja - sosna, jawor, drewno drzewa owocowego
(grusza?), fornir - mahoń, czeczota brzozowa,
intarsje - brzoza; Europa Środkowa, Niemcy, ok. 1830.
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

918
Skrzynia manierystyczna konstrukcja - dębina; 52,5 x 82 x 49 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

919
Fotel eklektyczny konstrukcja - świerk, mahoń; fornir - mahoń;
113,5 x 64 x 74 cm.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

920
Gondolka w stylu secesyjnym konstrukcja - buczyna, jesion; fornir - jesion;
67,7 x 63 x 39 cm.
Europa Środkowa, ok. 1900
Cena wywoławcza. 1 000 zł

921
Para krzeseł w stylu Jacob konstrukcja - buczyna; fornir - mahoń; żyłki - mosiądz;
91 x 45 x 46,5 cm.
Europa Środkowo-wschodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł