Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

312
Zwycięska młodość, 1967 pastel na podrysowaniu ołówkiem, akwarela, papier;
48 x 33 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Zbigniew CZOP (ur. 1943)

313
Strażnik zbiorów, 2013-2014 ołówek, kredka, papier; 56 x 44 cm;
sygn. p. d.: Zbigniew Czop 2013-2014, u dołu tytuł: “STRAŻNIK ZBIORóW”
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Maria JAREMA (1908-1958)

314
„Mątwa” - projekt kostiumu do przedstawienia Witkacego, 1956 monotypia, papier;
18 x 9 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

315
Postać, 1956 tusz, papier milimetrowy;
56,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

1301
Akt tusz lawowany, papier; 28 x 39 cm;
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI - XI. 1959
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1302
Monotypia +, 2012 monotypia, papier; 45,5 x 33 cm (wymiar kompozycji),
61 x 46 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1303
Monotypia +, 2012 (z zielonym) monotypia, papier; 45,5 x 32 cm (wymiar kompozycji),
60 x 46 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Henryk OPAŁKA (UR. 1929)

1304
Kanał, ok. 2000 litografia, papier;
59 x 72,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Henryk OPAŁKA (UR. 1929)

1305
W oczekiwaniu na wiatr, 1990 litografia barwna, papier; 32,5 x 31 cm (wymiar kompozycji),
36 x 33,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 750 zł

Wojtek SIUDMAK (UR. 1942)

1306
Genese, 1973 litografia, papier; 59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

401
Kryształ (Maczuga), 1965 technika mieszana, papier;
63 x 48,4 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

402
Skupienie - Namysł, 1961 tempera, papier; 48 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Konarski / X. 61
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

403
Księżycowy pejzaż - Wizerunek własny artysty, 1951
gwasz, papier;
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

405
Kompozycja I, 2004 olej, karton;
70,5 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

406
Popiersie kobiety - talerz ozdobny tempera, drewno;
średn.: 17,5 cm
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

407
Nimfa i bestia pastel, papier żeberkowy; 45,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: S Ż
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

408
Okno, 1956 olej, płotno; 53,5 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: STUDNICKI / 1956
Cena wywoławcza. 8 900 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

409
Czerwone dachy, ok. 1960 olej, płótno; 62 x 75 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Wojciech FANGOR (1922-2015)

410
Motyw miejski - Zima, 1943 olej, sklejka, 14 x 19,8 cm;
sygn. l. d.: WFangor / 43
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Tadeusza KANTOR (1915-1990)

411
Widok na Wawel / Pejzaż - obraz dwustronny, ok. 1935 r. pastel, tektura; 34,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kantor
* do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata z tytułu droit de suite
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

412
Obraz 2165 - Nadrzecze-mostek,1997 olej, płyta; 80 x 61 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ AE 2165/ 97 AE;
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

413
Bez tytułu (76), 1990 akryl, płótno; 65,5 x 81 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz '90
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

414
Kompozycja reliefowa, 1964 technika własna, płyta; 53 x 41,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: KRYSTYN ZIELIŃSKI / ŁóDŹ IX 64
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

415
Kompozycja strukturalna - szara, ok. 1964 olej, płótno; 65,5 x 32,5 cm;
sygn. na odwrocie, na blejtramie: R. OPAŁKA
Cena wywoławcza. 25 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

416
Bez tytułu, 1976 olej, płyta; 73 x 62 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Z. BEKSIŃSKI 1976
Cena wywoławcza. 100 000 zł
Cena sprzedaży 120 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (ur. 1921)

417
Zima w mieście, 2004 olej, płótno; 130 x 90 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1990)

418
Komopzycja olej, płótno; 126 x 98 cm;
napis na odwrocie na blejtramie: F. HAYDER
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

419
Zupełnie nowa autostrada I, 2007 akryl, węgiel, płótno;
100 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 90 000 zł

421
Akt leżący, 1953 olej, tektura, 18 x 32 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI;
datowany p. d.: 1953.- (oprawa autorska)
Cena wywoławcza. 2 200 zł
Cena oferowana 1 800 zł

422
Kwiaty, 1958 olej, płyta; 43 x 36 cm;
sygn. l. d.: Podsadecki;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

423
Akt siedzącej tyłem olej, płótno, 63,5 x 98,5 cm;
sygn. p. d.: Z Kononowicz
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

424
Zbiór śliwek olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. l. g.: Marczyński
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Wanda GAŁKOWSKA (XX w.)

425
Autoportret olej, płótno;
72,5 x 49,5 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

426
Martwa natura z pomarańczami olej, płótno;
74 x 100,5 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

427
Martwa natura z czerwonymi skrzypcami, 2001 olej, płótno; 61,5 x 63 cm;
sygn. p. d.: E. Gerlach / 2001
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Ewa MARKIEWICZ-ADAMCZEWSKA (ur. 1957)

428
Colour: Red - z cyklu "Wejście w kolor", 1992 olej, płótno; 96,5 x 130 cm;
sygn. na odwrocie: E.M. 1992 (powtórzone na blejtramie)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

429
Bez tytułu nr 22, 2010 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2010
Cena wywoławcza. 4 700 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Andrzej CISOWSKI (ur. 1962)

430
Siedząca postać, 2011 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Cisowski / 23.03.11;
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Barbara FRANKIEWICZ (ur. 1959)

431
Z cyklu: Podróże po Meksyku, 2004 olej, płótno; 99,5 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Frankiewicz 2004
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Ewa HOPPE-NOWICKA (ur. 1958)

432
Aigues Mortes, 2007 olej, płótno; 120 x 120 cm;
sygn. p. d.: EWA NOWICKA 2007
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Agata KLECZKOWSKA (ur.1987)

433
Bez tytułu - Królik, 2011 olej, akryl, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na blejtramie: AGATA KLECZKOWSA 2011;
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Jerzy DMITRUK (ur. 1960)

434
Akt w czasie zachodu słońca, 2012 olej, płótno; 95 x 75 cm;
sygn. u dołu: DMITRUK '12
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Małgorzata JENTA-DMITRUK (ur. 1959)

435
Idę do ciebie zieloną ścieżką - z cyklu "Życie na polach", 2015 olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. JENTA-DMITRUK 2015 (wzdłuż krawędzi);
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Krzysztof PATALAS (ur. 1961)

1401
Lilie I, 2012 olej, płyta pilśniowa; 46 x 39,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: PATALAS K 2012 R.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Krzysztof PATALAS (ur. 1961)

1402
Lilie II, 2013 olej, płyta pilśniowa; 46 x 36 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: PATALAS K. 2012 R.
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Andrzej KONWERSKI (ur. 1941)

1403
Maskarada III tempera, gwasz, papier; 50 x 40,5 cm;
sygn. i opis p. d.: Maskarada III A Konwerski
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Franciszek CZEKAJ (1923-1979)

1404
W pracowni olej, tektura, 46 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Czekaj Franciszek
Cena wywoławcza. 1 000 zł

NIKOLIN WŁADIMIR BORISOWICZ (XX w.)

1405
Kościół Bernardynów we Lwowie, 1992 akwarela, papier, 24,2 x 15,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Nikolin W.B. (cyrylicą);
Cena wywoławcza. 800 zł