Leszek STAŃKO (1925-2011)

1406
Bukowina Tatrzańska, 2003 olej, tektura; 23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO / BUKOWINA TATRZAŃSKA 2003 R.
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Józef NAWAŁKA (1915-2001)

1407
Przystań w Darłowie - para prac olej, płótno; 41,3 x 54,3 cm;
sygn. p. d.: JNawałka (na jednaj z prac),
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Ryszard PAPROCKI (ur. 1963)

1408
Martwa natura olej, płótno; 54 x 54 cm;
sygn. p. d.: Rycho '988
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Renata LICHAŃSKA-MLECZKO (XX/XXI w.)

1409
Bez tytułu I olej, płyta z tworzywa; 69 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: Renata / Lichańska - Mleczko;
Cena wywoławcza. 900 zł

Janusz WILCZYŃSKI (XX/XXI w.)

1410
Abstrakcja olej, płótno; 119,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: J.W / 2014
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Teresa PAJĄK (ur. 1970)

1411
Platyna II - tryptyk, 2015 akryl, płótno; 75 x 89 cm (każda z prac);
sygn. na odwrocie: Teresa Pająk 2015'
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Teresa PAJĄK (ur. 1970)

1412
Biel, 2015 r. akryl, płótno; 75 x 88,5 cm;
sygn. na odwrocie: Teresa Pająk 2015 / "Biel"
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jan CHRZĄSZCZ (ur. 1944)

1413
Mezalians, 1977 olej, płótno; 50 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: J. CHRZĄSZCZ / 1977
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Allan RZEPKA (ur. 1940)

1414
Nadzieja olej, płótno; 56 x 36 cm;
sygn. na górnym krzyżu: allan 80
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

1415
Pejzaż podgórski, 1967 olej, płótno; 51 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: S. Krzyształowski. / 967
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Piotr ŻOŁYNIAK (XX/XXI w.)

1416
Wenecja olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: P. Żołyniak
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Piotr ŻOŁYNIAK (XX/XXI w.)

1417
Gondole w Wenecji olej, płótno; 65 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: P. Żołyniak
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Witold PAŁKA (1928-2013)

1418
Na widowni olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. g.: Pałka W.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Ewelina KALISZCZUK (ur. 1983)

1419
Zasłonki, 2013 olej, płótno; 40 x 60 cm
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Zbigniew WAŻYDRĄG (ur. 1952)

1420
Z twojej nocy, 1990 olej, płótno,
82 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

601
Czarka dwuuszna szkło warstwowe różowe i zielone;
12 x 23 x 15 cm
Europa Zachodnia, I poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

602
Lampa elektryczna szkło wielobarwne, bezbarwne i półprzeźroczyste,
marmurkowe, opalizujące, zielonkawo-niebieske;
2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł
Cena oferowana 2 500 zł

603
Para dekoracyjnych wazonów szkło dwubarwne, pomarańczowe i niebieskie,
wys. 30,5 cm i 32 cm;
Francja, wytwórnia Daum, 4 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

604
Patera szkło kobaltowe i opalizujące;
wys. 10,5 cm, średn. 30 cm
Cena wywoławcza. 3 200 zł

605
Wazon - amfora z wężowymi uchami i dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 23 cm;
Miśnia, model z lat ok.1850-1860,
realizacja XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

606
Tańcząca wieśniaczka Polska, wytwórnia majoliki Andrzeja
Wojnackiego i Kazimierza Czechowskiego;
Warszawa, 1917-1931.
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena oferowana 1 100 zł

607
Madonna z Dzieciątkiem Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal, Lore Friedrich
-Gronau, model z 1958 - powtórzenie późniejsze,
z serii „Classic Rose Collection”(lata 70. XX w.)
Cena wywoławcza. 4 200 zł

608
Miłosna wiosna - Liebesfruhling Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal,
model Rudolf Marcuse, nr modelu 295
z 1913 roku, wykonanie ok. 1918
Cena wywoławcza. 2 200 zł

609
Dzbanek i imbryk w futerałach w stylistyce art deco Niemcy, Weiden, Porzellanfabrik
Weiden Gebr. Bauscher
po 1920 roku - okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

610
Serwis do herbaty z motywem pejzażowym i ptakami na gałęzi Japonia, wyrób eksportowy do Europy,
XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

611
Wazka z miniaturami, w oprawie metalowej Francja, naśladownictwo Sevres,
(wytwórnia paryska?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

612
Wazonik z ażurową szyjką i pokrywą (pot-pourri) Prószków Śląski, manufaktura fajansu,
okres Jana G. Leopolda i Jana F. Dickhuta,
lata 1784 -1853
Cena wywoławcza. 6 500 zł

613
Zespół naczyń do kwiatów - żardiniera i dwa wazony nieustalona wytwórnia - Belgia, Niemcy?
1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

614
Wazon ceramiczny ugrowo - czarny, wzór 433 Włocławek, Zjednoczone Zakłady Ceramiki Stołowej,
proj. Wita Płażewskiego (ur. 1932)
z ok. 1960, lata 70. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

615
Waza neorenesansowa - żardiniera z maskami satyrów i uchwytami - hermami Niemcy, Neuhaldensleben (Saksonia),
Porzellan-, Steingut-, Majolikaund Terrakotafabrik
Hugo Lonitz und Co. (zał. 1868), ok. 1886-1904.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

616
Konsolka z portretem damy w owalu Europa - Francja?, wytwórnia nieokreślona,
XIX/XX w. - XX w.?
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1601
Wazon z motywem ptaszka szkło rubinowe, powlekane kobaltem,
farby emaliowe, złocenie, mosiądz;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1602
Komplet kieliszków do likieru szkło przeźroczyste, bezbarwne, fasetowane;
Czechy?; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 700 zł

1603
Misa szklana art-deco szkło prasowane, otrawiane; plater;
drewno toczone (dębina);
Europa Zachodnia? Skandynawia?; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

1604
Zajączek porcelana, farby podszkliwne; wys.10 cm;
Rosja?, XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

1605
Popielnica Ćmielów, Zakłady Porcelany Stołowej „Ćmielów”,
model Zofii Przybyszewskiej (1901 - 1966)
z 1956 roku, realizacja późniejsza (lata 50./60.XX w.)
Cena wywoławcza. 200 zł

1606
Wazon czarno-biały Śląsk, Tułowice, Zakłady Porcelitu Stołowego
„Tułowice”, okres powojenny ( po 1952 roku).
Cena wywoławcza. 400 zł

1607
Wazonik kielichowy, ze złoceniami Śląsk, Wałbrzych (Altwasser bei Waldenburg),
Carl Tielsch & Co., kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 200 zł

701
Taca secesyjna plater cechowany; Warszawa,
Bracia Henneberg, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 700 zł

702
Pojemnik do cukru pudru plater nie cechowany; wys. 15,5 cm, średn. 6,7 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

703
Krater do szampana art deco metal niklowany cechowany;
Niemcy?, lata 20.-40. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

704
Taca dekorowana liśćmi klonu Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józef Fraget, 1915-1939
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 000 zł

705
Papierośnica srebro niellowane próby 84 cechowane, niello,
waga 116 g. Moskwa, probierz Wiktor
Sawinkow, 1862
Cena wywoławcza. 2 200 zł

706
Świecznik dwuramienny srebro próby 835 dociążone cechowane
(korona, półksiężyc, 835);
Niemcy, lata 30.-40. XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł
Cena oferowana 2 100 zł

707
Misa srebro próby 84 cechowane, waga 498 g.
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 50. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

708
Świecznik srebro próby 13 cechowane, waga 583 g.
Wiedeń, złotnik F. Triesch, 1843
Cena wywoławcza. 3 400 zł

709
Kabaret do przypraw srebro cechowane, waga 748 g.
Colmar (Alzacja), 1819-1838
Cena wywoławcza. 4 500 zł

710
Kufel z nakrywą srebro cechowane, waga 394 g.
Hanau, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł