610
Lampa ceramiczna Rogata Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r.,
proj. Elżbiety Piwek-Białoborskiej (1922-1989)
z 1959 roku, lata 60./70. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

611
Para lichtarzy 1-świecowych, złoconych porcelana, złocenia, wys. 25 cm;
Miśnia, 2 poł.- kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

612
Patera z odciskaną dekoracją roślinną porcelana, kobalt, złocenia matowe,
dekoracja odciskana (Pressdekor);
Miśnia, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

613
Dziewczyna z sarną - Marchen Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
Gerhard Schliepstein (1886-1963), model z 1928 roku,
realizacja: 1929(?).
Cena wywoławcza. 2 200 zł

615
Słoń Czechy, Duchcov [niem. Dux], Maufaktura
Porcelany Royal Dux Bohemia AG,
po 1947 (przed 1999).
Cena wywoławcza. 3 000 zł

616
Głuszec Niemcy, Selb (Bawaria) wytwórnia Rosenthal,
Fritz Heidenreich (1895- 1966), model nr 1695
z 1938 roku - 2. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

617
Dzban art deco Czechosłowacja, Teplitz (Trnovany),
wytwórnia Amphora, Riessner i Kessel,
lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

618
Dzbanek z płaskorzeźbami starotestamentowymi, Germanią i sentencjami Niemcy, Mettlach, wytwórnia Villeroy und Boch,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

619
Wazon z jaszczurką Polska, naśladowca Wacława Bębnowskiego
lub atelier Bębnowskiego w Aleksandrowie Kujawskim
(Raciążku?) ?, 1 ćw. XX w. - okres międzywojenny
Cena wywoławcza. 3 000 zł

620
Lampa z motywem kwiatów storczyka Włochy, nieokreślona wytwórnia, XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

1601
Bomboniera szklana szkło bezbarwne, matowione, farby emaliowe,
mosiądz; wys. 10 cm, średnica 12 cm;
Czechy? Śląsk?; 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 750 zł

Flavio POLI (1900-1984) - w typie

1602
Wazon Murano szkło przezroczyste, technika sommerso; wys. 29,5 cm;
Włochy, Murano, II poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

1603
Popielniczka Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r.,
proj. Wita Płażewskieo (ur.1932) z 1958 r.
Cena wywoławcza. 150 zł

1604
Plakietka z kompozycją abstrakcyjną Polska, lata 60.XX w. - realizacja autorska
(w Ćmielowie lub Chodzieży? )
Cena wywoławcza. 200 zł

1605
Wazon Rock and Roll Wałbrzych, Zakłady Porcelany Stołowej
„Krzysztof” - „Wawel, lata 50./60. XX w.,
proj. Danuty Duszniak (ur.1926) z 1957 roku.
Cena wywoławcza. 300 zł
Cena sprzedaży 600 zł

1606
Wazon Kieł Chodzież, fabryka porcelany ( zał. 1895),
lata 60./70. XX w., proj. Zofii Dutkowskiej-Palowej
(ur.1923) z końca lat 50.XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł
Cena sprzedaży 900 zł

1607
Talerz - paterka kwadratowa Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r.,
lata 60./70.XX w.
Cena wywoławcza. 250 zł

1608
Wazon i wazka (żardinierka?) w zielone kółka Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r.,
lata 60./70.XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

1609
Wazka neorenesansowa z medalionem z wojownikiem Francja, Paryż? (wytwórnie uliczek),
2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

1610
Plakieta porcelanowa ze sceną rodzajową w pejzażu, w ramie drewnianej porcelana: nieokreślone atelier - malarz nieznany,
Niemcy lub Śląsk, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

1611
Wazon z kompozycją chryzantem Niemcy, Bonn , Steingutfabrik Franz
Anton Mehlem (zał.1840), kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

701
Para lichtarzy jednoświecowych plater cechowany; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych Józef Fraget,
1896-1915
Cena wywoławcza. 1 900 zł

702
Koszyk z pałąkiem plater cechowany; Wiedeń, wytwórnia sreber
i platerów Argentor Werke (czynna 1902-1970),
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

703
Naczynie do chłodzenia wina plater cechowany; Warszawa, Norblin i Ska,
1897-1915
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

704
Koszyk do owoców plater cechowany; Warszawa, Fabryka Wyrobów
3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

705
Nożyki - 12 sztuk - do owoców na postumencie plater, Warszawa, Norblin i Ska,
1915-39
Cena wywoławcza. 900 zł

706
Para świeczników plater srebrzony wtórnie, cechowany;
Warszawa, Norblin i Ska, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

707
Patera z postacią kobiety plater cechowany; Warszawa, Br. Henneberg,
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

708
Lustro toaletowe plater (wtórnie srebrzony) nie cechowany;
Warszawa, Norblin i Ska ?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

709
Pucharek z nakrywą neorenesansowy srebro próby 835 złocone cechowane, waga 130 g.
Hanau, wytwórnia J. D. Schleissner Sohne
(czynna od 1816)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

710
Talerz półmiskowy srebro próby 13 złocone cechowane, waga 689 g.
Wiedeń, Wytwórnia Mayerhofer und Klinkosch, 1840
Cena wywoławcza. 3 200 zł

711
Lichtarzyk srebro cechowane, waga 273 g.
Warszawa, Szymon Stanecki, ok. 1800.
Cena wywoławcza. 2 700 zł
Cena oferowana 2 500 zł

712
Kielich mszalny srebro próby 1 złocone cechowane, waga 396 g.
Francja, ok. 1846
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

713
Puchar - nautilus srebro próby 13 cechowane, waga 532 g.
Wiedeń, lata 80. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

714
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 3 cechowane, waga 488 g.
Praga, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

715
Sztućce na 12 osób w etui (108 sztuk) srebro próby 1 cechowane, waga 4831 g (bez noży).
Paryż, firma Puiforcat (czynna od 1820), 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 28 000 zł

716
Waza na bisque (zupę z owoców morza) srebro cechowane (tzw. pseudocechy), cyna srebrzona;
waga 2315 g. Włochy, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

717
Kabaret do przypraw klasycystyczny srebro cechowane, waga 1010 g.
Paryż, 1789
Cena wywoławcza. 3 800 zł

718
Sztućce na 6 osób i środka stołu srebro próby 800 cechowane, waga 1352 g
(bez noży i sztućców do sałaty).
Włochy, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

719
Para żardinier srebro próby 800 cechowane, waga 1429 g.
Heilbronn, Bruckmann und Sohne, firma kupiecka
- Posen, Frankfurt nad Menem, k XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

720
Para lichtarzy jednoświecowych srebro próby 84 cechowane, waga 889 g.
Warszawa, wytwórnia Jana Pogorzelskiego,
1896-1908
Cena wywoławcza. 6 400 zł

721
Szklanica z nakrywą i podstawką srebro cechowane, waga srebra 264 g.
Wiedeń, 1838 (lub 1858)
Cena wywoławcza. 3 800 zł

722
Cukiernica dwuuszna srebro próby 13, waga 290 g.
Cesarstwo Austriackie, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

723
Żardiniera z wkładką ze szkła srebro próby 800 cechowane, waga 1538 g.
Heilbronn, Bruckmann und Sohne (czynna 1805-1973),
firma kupiecka - E.Goldschmidt, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

724
Para figurek ptaków - dekoracja środka stołu srebro oksydowane cechowane, waga 674 g.
Francja, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 300 zł

725
Para koszyczków srebro próby 800 cechowane, waga 232 g.
Berlin, wytwórnia Franz Mosgau (czynna 1807-1960),
koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

726
Półmisek z homarem srebro próby 925 cechowane, waga 886 g.
Schwabisch Gmund, wytwórnia Gayer
und Krauss (czynni 1919-1990), 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

727
Sztućce na 12 osób i środka stołu w kantynie (108 sztuk) srebro cechowane, stal; waga 6036 g (bez noży).
Paryż, wytwórnia Savary et Fils (czynny 1876-1889),
ok. 1880
Cena wywoławcza. 38 000 zł