804
Pierścionek złoty w centrum diament o masie 1.00 ct
oraz 12 szt szafirów niebieskich;
złoto pr. 0585, masa całkowita 5.150 g
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

805
Pierścionek z diamentami kompozycja z 17 szt diamentów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 6.050 g
Cena wywoławcza. 9 500 zł

806
Wisior złoty 36 szt brylantów o łącznej masie 0.55 ct ( Si/H),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.740 g
Cena wywoławcza. 5 000 zł

807
Pierścionek złoty z diamentem naturalnym o masie ok. 0.64 ct (P/I),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.800 g
Cena wywoławcza. 5 000 zł

808
Brosza art-deco 18 szt markazytów, w centrum diament
o masie 0.12 ct (P1/H-J),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.250 g
Cena wywoławcza. 1 600 zł

809
Pierścionek złoty 7 szt diamentów natualnych o łącznej
masie 0.53 ct (Si/H-I),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.630 g
Cena wywoławcza. 5 000 zł

810
Pierścionek złoty 3 szt brylantów: środkowy o masie ok. 0.15 ct;
boczne o łącznej masie 0.10 ct; złoto pr. 0.585,
masa całkowita 8.760 g
Cena wywoławcza. 3 800 zł

811
Pierścionek z diamentem diament o masie 1.05 ct,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.500 g
Cena wywoławcza. 21 000 zł

812
Sygnet męski z herbem Rola złoto pr. 560 (14 K), onyks;
waga 9,780 g. Polska, po 1921
Cena wywoławcza. 6 400 zł

813
Zegarek naręczny damski, z bransoletką, BURE złoto pr. 560 (14 K);
Rosja - Petersburg; firma Paweł Bure, po 1904.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

814
Zegarek kieszonkowy męski, LONGINES srebro pr. 800, szkło;
Szwajcaria, Saint Imier, firma LONGINES,
po 1900.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

815
Humidor - kaseta na cygara drewno - pinia, dąb, mahoń; mosiądz;
wys. 36 cm, szer. 46 cm, głęb. 36 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

816
Laska ze srebrną rączką drewno, srebro; wys. 90 cm, uchwyt dł. 10,7 cm;
Austro-Węgry?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

817
Odznaka Sołtysa z okresu II Rzeczpospolitej (2 egz.) mosiądz, ślady srebrzenia galwanicznego;
średnica 5,6 cm.
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Elsie THOMAS WARD HERING (1872-1923)

818
Wazon secesyjny z irysami cyna; wys. 30,5 cm, średnica brzuśca ca 17 cm.
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 600 zł

819
Bombonierka secesyjna Warszawa, Towarzystwo Akcyjne Fabryk
Metalowych Norblin, Bracia Buch i T. Werner, po 1908
Cena wywoławcza. 1 100 zł

820
Patera z figurą kobiecą - personifikacją Zwycięstwa marmur, kompozycja metali galwanicznie
srebrzona, szkło prasowane, przeźroczyste,
powlekane; wys. 62,5 cm, Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

821
Para bażantów - rzeźba gabinetowa art déco kompozycja metali polichromowana,
marblit, marmur, onyks;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

822
Para lichtarzy empirowych brąz, odlew cyzelowany, moletowany, złocony;
wys. 25,5 cm, średnica stopy 11,3 cm.
Francja, I ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

823
Lampa naftowa z amorkiem kompozycja metali brązowiona, mosiądz, szkło;
wys. 71,5 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

824
Lampa naftowa w formie kołczanu brąz patynowany i złocony, mosiądz, blacha miedziana;
Belgia, Bruksela, firma A. Wauthoz, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

825
Figurka sprzedawcy opału kość częściowo barwiona, drewno barwione;
wys. 23 cm, średnica podstawy 10,5 cm.
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

826
Trzy tabakierki ze scenami erotycznymi kość słoniowa; Chiny,
k. epoki Qing, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

827
Zestaw 8 fajek o tematyce myśliwskiej Niemcy, po poł. XIX w.
Zbiór dla kolekcjonerów zainteresowanych
tematyką myśliwską lub fajczarską.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

828
Chińska gra madżong (mahjong) w kasecie drewno mahoniowe, kość, bambus;
16,5 x 23,5 x 15,7 cm.
Chiny, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

829
Zegar kominkowy z parą kandelabrów 5-świecowych Francja, Paryż, firma Japy Freres i Plessis,
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

830
Komódka miniatura w stylu neobarokowym konstrukcja - sosna; fornir - orzech,
żyłki - brzoza; okucia - mosiądz; 34 x 28,5 x 21,5 cm.
Polska, lata 60. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

831
Zegar kominkowy z figurką kobiety brąz złocony, emalia, stal; wys. 41 cm, szer. 31 cm;
Francja, firma Japy Freres, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

832
Zegar kominkowy, portykowy brąz cyzelowany, moletowany, złocony, emalia,
stalowa czasza dzwonka;
Francja, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

833
Ikona - Święci Andrzej i Antoni tempera na desce, złocenie; 27 x 22 x 3 cm;
Góra Athos, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

834
Pasyjka onyks, mosiądz, brąz, emalia komórkowa;
wys. 19,5 cm, szer. 9,8 cm, głęb. 4,5 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

835
Ikona - Ostatnia Wieczerza tempera na desce z 2 pionowymi szpongami;
wys. 41,2 cm, szer. 94,7 cm, głęb. 4 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

836
Ikona - Welon Matki Boskiej - „Pokrow” tempera na desce, z dwiema szpongami na sztorcach;
44,5 x 36,5 x 4 cm.
Rosja, Nowozybkow?; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

837
Garłacz - tromblon, z zamkiem skałkowym Europa Zachodnia, XVIII w. (lufa);
łoże wtórne, amatorsko podrzeźbiane, XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

838
Flissa - puginał kabylski stal, mosiądz; dł. głowni 52 cm, dł. całk. 62,5 cm.
Algieria, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

839
Szabla polska, podoficerska, wz. 21/22 Warszawa, Leszno 73, Fabryka Broni Siecznej
Gabriela Borowskiego; lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

840
Naginata - drzewcowa broń japońska, z pochwą mosiądz, miedź, laka; całość w pochwie 231 cm.
Japonia, XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

841
Lampa naftowa z figurą młodego mężczyzny marmur, kompozycja metali pokryta czarną farbą,
mosiądz, szkło prasowane, trawione; wys. 102,5 cm.
Niemcy, Berlin, firma Ehrich und Graetz, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

842
Wilki do kominka Europa Zachodnia, XIX/XX w.;
dodatki - Polska, późniejsze.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

843
Misa norymberska Niemcy, Norymberga, XV/XVI w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

844
Kandelabr 6-świecowy, zelektryfikowany brąz, odlew cyzelowany, giloszowany,
złocony ogniowo; wys. całk. 92 cm,
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

845
Kilim z wzorami geometrycznymi wełna, len; 270 x 197 cm.
Polska, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

846
Kilim ze stylizowanymi motywami roślinnymi wełna; 202 x 300 cm (bez frędzli).
Polska, lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

847
Kobierzec kaszkaj osnowa, wątek (2 x brąz), runo (wiązanie asymetryczne)
- wełna; 154 x 120 cm;
Persja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

848
Kobierzec gandża osnowa, wątek i runo - wełna; 211 x 118 cm;
Kaukaz, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

849
Lampa naftowa, wisząca porcelana, mosiądz, szkło mleczne i przeźroczyste;
wys. m. 93 - 130 cm,
Cena wywoławcza. 5 000 zł

850
Żyrandol trzyświecowy, elektryczny brąz, mosiądz; szkło prasowane, matowione;
wys. 98 cm, szer. ramion 65 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

851
Żyrandol szklany, 8-świecowy, zelektryfikowany mosiądz; wys. ca 100 cm, rozpiętość ramion ca 84 cm.
Włochy, Murano, XX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł