18 listopada 2020

Aukcja: 18 listopada, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.
Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

1
Juliusz Kossak (1824-1899) 33 x 25 cm; oprawa płócienna z epoki; Warszawa 1900,
Nakład Gebethnera i Wolffa. [Wydanie pierwsze]
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

2
Ku Czci Poległych Lotników. Księga Pamiątkowa 34 x 25 cm; oprawa wydawnicza, płótno;
Wydawnictwo Komitetu Budowy Pomnika Ku Czci Poległych Lotników, Warszawa 1933.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

3
POLSKA na morzu 32 x25 cm; oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego;
Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

4
Widoki Krakowa - teka 12 litografii, 1926 litografia, papier kremowy; 43 x 28,8 cm;
oryginalna teka; Wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Utagawa KUNISADA II (1823-1880)

5
Opowieść o księciu Genji drzeworyt barwny, papier; 36,7 x 24,5 cm;
sygn. p. d. na klocku.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

6
Scena na tarasie drzeworyt barwny, papier; 37 x 25,5 cm;
sygn. l. d. na klocku.
estymacja: 2 300 - 2 500 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

7
Dirce Chrześcijańska, 1896 heliograwiura, papier; 13 x 26 cm (wymiar kompozycji);
w kompozycji, na płycie p. d.: H.SIEMIRADZKI PINX AD. MDCCCXCVII / - ROMA-
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

8
Taniec wśród mieczów heliograwiura, papier; 14 x 26 cm (wymiar kompozycji);
w kompozycji, na płycie l. d.: Siemiradzki
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)

9
Legenda góralska akwaforta, papier; 21 x 16 cm (odcisk płyty), 23,5 x 18 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. Dzieliński 1939 (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 000 zł

Wiktor PODOSKI (1901-1970)

10
Motyw z Kazimierza, 1925 drzeworyt, papier; 11,2 x 13 cm (wymiar odbitki), 12 x 13,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Podoski (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

11
Modlitwa [Przed bitwą pod Racławicami], 1909 fotograwiura, papier; 45,8 x 65,2 cm (wymiar odbitki),
52 x 68,6 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Stefan Maciej MAKAREWICZ (1912 - ?)

12
Turniej akwaforta, papier; 22,3 x 20,5 cm (wymiar odbitki), 23 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis p. d.: ... (nieczytelny, ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Lucien GAUTIER (1850-1925)

13
Para grafik 1. Temple de Minerve
2. Temple Castor a Pollux
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Charles MOTTE (1785-1836)

14
Para litografii z wizerunkami Strażników 1. La Vieille Armée Francaise
2. Sapeur
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

15
Wawel - Burza, 1943 drzeworyt, bibuła; 24,4 x 34,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

16
Na froncie, 1916 kredka, ołówek, papier; 17 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 3 Brygada ...(nieczytelnie) / 3 styczeń 916 WW (słabo czytelnie).
estymacja: 600 - 700 zł

Autor nieokreślony, XX w.

17
Studium roślin piórko, tusz, papier; 53 x 43 cm (w świetle passe-partout).
Zwraca uwagę sprawność rysunkowa autora pracy.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

18
Dziewczyna pisząca ołówek, papier naklejony na tekturę; 20 x 25,5 cm;
na odwrocie odręczny napis.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
Cena sprzedaży 38 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

19
Matka Boska Ostrobramska fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
w p. d. rogu suchy tłok: JAN BUŁHAK / WILNO.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

20
Ukrzyżowany [Rzeźba Wita Stwosza z kościoła Mariackiego w Krakowie], 1909 olej, płótno dublowane; 96 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d.: MIchnowski 1909.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

21
Krzyż pod sklepieniem kościoła w Tyńcu, 1908 olej, tektura; 46 x 37,5 cm;
na odwrocie odręczny napis ołówkiem Tyniec / 1908
estymacja: 47 000 - 60 000 zł

22
Kózki, 1918 akwarela, papier, 26 x 36 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

23
Pejzaż z drogą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

24
Lasy płonące w Rosji tusz lawowany, gwasz, ołówek, papier; 35 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Wodzinowski (ołówkiem)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

25
Na plaży akwarela, papier; 29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St.Kopystyński (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

26
Pejzaż z drzewami tusz lawowany, papier naklejony na karton;
27,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

27
Mroźny dzień, 1913 gwasz, papier; 49 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Guranowski / 1913 r.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

M. DEMCZUK, XX w.

28
Widok na kościół na Skałce w Krakowie akwarela, papier; 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MDemczuk (piórem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

29
Klasztor OO. Bernardynów w Lublinie akwarela, papier; 24 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: I. NOWAKOWSKA /-ACEDAŃSKA
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

30
Pokój w Paryżu, 1891 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
20 x 28 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
Cena sprzedaży 32 000 zł

Franciszek ZAJCHOWSKI (1860-1923)

31
Pejzaż, 1898 akwarela, papier; 17,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Hanowce / 98 / Zajchowski (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.- w typie twórczości Seweryna BIESZCZADA (1852-1923)

32
Powrót do domu akwarela, gwasz, papier;
37 x 63,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

33
Polowanie akwarela, papier naklejony na tekturę; 24,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

34
Zwózka drewna akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 16 x 32 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

35
Jockey na koniu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
49 x 69 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Stefan JAKUBOWSKI (1905-1979)

36
Siwek, 1959 akwarela, papier, tektura; 31 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Stefan Jakubowski / Łysa Góra 1959
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Karol STOBIECKI (1908-1970)

37
Jadą wozy akwarela, ołówek, papier naklejony na karton; 35,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: Karol Stobiecki
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

38
Postój olej, sklejka; 31 x 41 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Stanisław STUDENCKI (1898-1944)

39
Kozak, 1936 olej, sklejka; 47 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Studencki / 1936
estymacja: 5 400 - 6 400 zł

40
Ułan na koniu olej, sklejka; 26 x 19 cm;
sygn. p. d.: Fr.Zajchowski
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

41
Pogoń za bolszewikami, 1937 olej, tektura fakturowana; 29,5 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1937
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

42
W drodze, 1924 olej, płótno; 60,5 x94 cm;
sygn. l. d.: ZJózefczyk 24
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

43
Napad wilków, 1944 olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1944
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Witold WEJCHERT (1867-1904)

44
Wyjazd z dworu na polowanie olej, płótno; 91 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

45
Ułan i dziewczyna olej, sklejka;
31 x 41 cm;
sygn. l. d.:
Jerzy Kossak
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1868 lub 1875-1927)

46
Alarm!, 1923 olej, płótno; 40,5 x 55,7 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Leonard Wintorowski (sic!) / Warszawa 1923
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947?)

47
Po polowaniu olej, płótno na podkładzie z tektury; 51 x 81 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)

48
Hetman Stefan Czarniecki pod Warką olej, płótno; 68 x 122,5 cm;
sygn. p. d.: Trzeszczkowski
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł