26 maja 2021

Aukcja: 26 maja godz. 19.30

Informujemy, że prowizja aukcyjna wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 14 - 26 maja.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

TCHÓRZEWSKI JERZY (1928 - 1999)

301
Mocne światła, 1982 akryl, olej, płótno; 41 x 27,5 cm;
sygn. p.d.: J. Tchórzewski 82
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 29 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

302
Paczków, 1990 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Paczków / 90 / E.DWURNIK;
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
Cena oferowana 41 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

303
Cieliste Tulipany, 2016 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2016 / E. DWURNIK;
estymacja: 38 000 - 46 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

304
Tulipan, 2017 akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. u dołu: 2017 / E. DWURNIK;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

305
Kontrabasista I, 2017 olej, akryl, płótno; 13 x 18 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E. DWURNIK;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

306
Kontrabasista II, 2017 olej, akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E.DWURNIK;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

307
Martwa natura wiejska, 1985 olej, płótno; 72 x 82 cm;
estymacja: 29 000 - 34 000 zł
Cena sprzedaży 38 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

308
Bez tytułu, 1996 pastel, papier; 50 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1996 / Stasys.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

309
Twarz, 1993 pastel, papier; 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: STASYS 1993.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

310
Kompozycja, 1961 akwarela, papier; 35 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

311
Ramy Wschodu I, 1972 autochemigraf, papier, 99x46 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1972 (ołówkiem) opisana l. d.: Ramy Wschodu I 11/13 auto chemi graf (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

312
Signum II, 1969 akryl, tusz, piórko, karton; 70 x 60 cm;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Andrzej GIERAGA (ur. 1934)

313
Progresywny VI a, 2012 akryl, płyta; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / 2012 / AKRYL PŁYTA 100X80 / 2012.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

314
Notatka o sztuce 3/ I, 2018 olej, akryl, płótno; 30 x 25 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE / 3/I / 30 x 25 / 2018.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

315
Rysunek, 2021 flamaster, papier; 29,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2021 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 600 zł

Jan KOBER (1890-?)

316
Kompozycja plastyczna III, 1965 olej, technika własna, deska; 44 x 62 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: J. Kober - 1965.;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz OSTROWSKI (1917-1999)

317
Kompozycja w owalu 235/403 tempera, wosk, papier; 68,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

318
Bez tytułu, 1956 monotypia, papier; 20 x 28 cm (w świetle passe-partout); sygn. inicjałem i dat. na odwrocie: ZB56.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

319
Bez tytułu giclee, papier; 63 x 50 cm (wymiar kompozycji), 83 x 58 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
u dołu napis: AP 3/50 BEKSIŃSKI.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

320
Postacie fantasmagoryczne długopis, papier; 32 x 29 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

321
II Omaggio a J. S. Bach, 1995 linoryt barwny, papier czarny; 65,5 x 45,5 cm (wymiar kompozycji), 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u doły: „II Omaggio a J. Seb.Bach” ea. D,
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

322
Celona, 1984 serigrafia, papier; 32 x 25 cm;
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem); opisany l. d.: 8 /100 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

323
Zapis, 1983 serigrafia, papier; 45 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. u dołu: Zapis 25/40 J.Tarasin 83 (długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

324
Bez tytułu, 1995 serigrafia barwna, papier; 43 x 38 cm (wymiar kompozycji), 49,5 x 41 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: JERZY NOWOSIELSKI 95 15/50 (ołówkiem).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

325
Bez tytułu, 1993 pastel, papier; 32 x 24,5 (wymiar arkusza);
sygn. i dat. F.B.S 1693 / P.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

327
Drzewa na wietrze, 1958 olej, płyta; 26 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: VII / PODSADECKI-958;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

328
Rue Saint Denis o zmierzchu, 1996 olej, płótno; 85 x 75 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena sprzedaży 23 000 zł

TYMON NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

329
Widok Torunia, 1945 (obraz dwustronny) olej, płótno; 61 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tymon 45;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

330
Ikar brąz patynowany; wys. 66 cm;
sygn. i dat. na podstawie: MKonieczny / 6/8.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

331
Welonki granit, brąz patynowany, wys. całkowita: 45 cm;
sygn. na dolnej rybce, na brzuszku od spodu: BCHROMY.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

332
Żuk brąz patynowany, kamień polerowany; wys. 19,5 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

333
Pancerz (Cuirasse II) brąz, podstawa kamienna; wys. 14 cm; podstawa: 8 x 5 x 3 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Sławomir MICEK (ur. 1956)

334
Łapacz chmur brąz; wys. 42 cm, podstawa: 12 x 15 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

335
Milczenie jest złotem, 2021 porcelana, złoto naszkliwne; wys. 37 cm;
sygn. na podstawie: EDA.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Arkadiusz RUCHOMSKI (1978)

336
Dialog IX, z cyklu: „Okrycia”, 2008 olej, grafit, deska, enkaustyka; 132 x 76 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ARuchomski 2008;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Magdalena PIWKO-CHUDZIK (ur. 1963)

337
Siostry - Gobeliny graficzne, 2018 serigrafia, technika własna, papier Fabriano; 181 x 83 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Siostry gobeliny graficzne/ technika własna 2018 / Magdalena Piwko-Chu
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

338
Aura i kształt, 2021 olej, płótno; 60 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / „Aura i kształt” / olej, płótno / 60 x 50 / 2021.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

339
Apolliński (Rilke), 2021 olej, płótno; 60 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / „Apolliński” (Rilke) / olej, płótno, 60 x 50 / 2021.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Bartek BUCZEK (ur. 1987)

340
Jaskółczy niepokój, 2010 olej, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. na odwrocie, na krośnie malarskim: BARTEK BUCZEK 2010.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Magdalena STARSKA (ur. 1980)

341
Z falą, 2016 olej, płótno; 140 x 130 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Magdalena Starska / 2016 / Z FALĄ.
estymacja: 6 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)

342
Trofeum, 2021 olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "TROFEUM" / 2021 / Patrycja Piętka.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Bartek JARMOLIŃSKI (ur. 1975)

343
Garden, 2019 akryl, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: B. JARMOLIŃSKI;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Krysta DANIEL (ur. 1976)

344
WD 33, 2011 technika mieszana, płótno; 50 x 70 cm;
estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Natalia KOZARZEWSKA (ur. 1979)

345
Islandia, 2021 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ISLANDIA / 50X50 / AKRYL NA PŁÓTNIE / NATALIA KOZARZEWSKA.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

346
Latarnia w Nafplio, 2021 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: LATARNIA W NAFPLIO 2/2021 / ROK POWSTANIA 2021 / 50 X 50 CM, AKRYL NA PŁÓTNIE / NATALIA KOZARZEWSKA.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Agnieszka BRZEZIŃSKA (ur. 1975)

347
Jednomyślność, z cyklu: „Siostry”, 2021 akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: A.Brzezińska;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

348
Bez tytułu, 2020 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M. Pisera / 2020.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

349
Bez tytułu, 2020 tusz, karton; 70,5 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. PISERA 2020.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł