20 września 2022

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

20 września 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

15.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
16.09 (piątek): 11:00 - 19:00
19.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
20.09 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

49
Para konsolek złoconych, XX w. drewno, złocenie; wys. 14 cm;

50
Lustro salonowe w manierze rokoka drewno, gipsatura, farb złota (spatynowana); 125 x 68 x 10 cm;
pocz. XX w.

51
Lustro prostokątne drewno, gipsatura, złocenie; 94 x 81,5 x 7 cm;
tafla lustrzana fazowana;

52
Rama drewno, gipsatura, farba złota, złocenia; 90 x 70 x 9,5 cm, wymiar światło 61 x 42 cm;
koniec XIX, pocz. XX w.

53
Żyrandol art déco metal niklowany, szkło mleczne; 55 x 32 x 33 cm (z kloszami);
Polska?, 2 ćw. XX w.

54
Słupek marmurowy marmur wielobarwny; wys. 101 cm, wymiary blatu: 19,5 x 19, 5 cm.
Włochy?, XX w.

55
Barek na kółkach mosiądz drewno; 71 x 92 x 48,5 cm;
XX w.

56
Barek na kółkach metal, szkło czarne przezroczyste; 57 x 42 x 49,5 cm;
4 ćw. XX w.

57
Stół karciak ze składanym blatem w stylu Ludwika Filipa drewno; 79 x 89 x 44cm (po złożeniu);
1 poł. XX w.

58
Barek - witrynka drewno, szkło bezbarwne, fazowane; 76,5 x 68,5 x 46 cm(wymiary z tacą);
1 ćw. XX w.

59
Para szafek nocnych art déco drewno, okleina (czeczota); 43,5 x 39,5 x 39,5 cm;
około 1930.

60
Stół z szufladą w oskrzynieniu drewno; 72 x 129 x 89 cm;
1 ćw. XX w.

101
Zestaw 4 archiwalnych fotografii z Włoch offset, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy).

Louis Ammy BLANC (1810-1885) - według rytował HOFFMANN

102
Skupiona dziewczyna - Wstąpienie do klasztoru druk, papier; 37 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i tytuł poniżej kompozycji.

C. JUESTI (?), XX w.

103
Odpoczynek żołnierzy - w hołdzie Giovanniemu Fattori (1825-1908) akwaforta, papier; 48,5 x 68,5 cm (arkusz w świetle oprawy);
w obrębie obrazu u dołu: OMAGGIO A FATTORI - ad „BIVACCO”;

Emil ABERG (1864-1940)

104
Motyw rodzajowy z okolic Björkhagen, ok. 1910 akwaforta, akwatinta, papier; 70,5 x 82 cm (w świetle oprawy);
pod kompozycją ołówkiem - sygn. p. d.: Emil Aberg; tytuł. l. d.: Björkhagen.

Janusz STRZAŁECKI - JAST (1902-1983)

105
Głowa młodej damy dworu - według Piero della Francesca - Le Storie della Vera Croce, Adorazione della Croce, w Basilica di San Francesco, Arezzo
ołówek, papier; 35 x 25,5 cm;

John ATKINSON

106
Scena uliczna ołówek, papier; 34 x 25 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: JOHN ATKINSON.

Aleksander ŻURAKOWSKI (1892-1978)

107
Projekt pomnika ołówek, kredka, pastel, karton; karton 100 x 50 cm naklejony na karton 100 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1910/62. / lll / A.-Żur.

Monogramista MT, XIX/XX w.

108
Studia leżącego modela, XIX/XX w. piórko, tusz, ołówek, gwasz, papier jasnobrązowy; 25 x 32 cm.
Zapewne praca uczelniana, studium aktu rysowane z modela.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

109
Studium róży I akwarela, karton; 31 x 26 cm;
Lit.: „Leonard Pękalski. Katalog wystawy pośmiertnej artysty”, Warszawa 1969, ZPAP Okręg Warszawski, kat. poz. 453

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

110
Pani Wanda P. przy stole akwarela, karton; 28 x 32 cm;
Lit.: „Leonard Pękalski. Katalog wystawy pośmiertnej artysty”, Warszawa 1969, ZPAP Okręg Warszawski,

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

111
Krasiczyn akwarela, karton; 37 x 50 cm.

Artysta nieokreślony, koniec XIX w.

112
Pejzaż z drogą akwarela, papier; 17 x 14,5 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

SZCZYGLIŃSKI, XX w.

113
Pejzaż olej, płótno; 31 x 42 cm;
sygn. p. d.: Szczygliński.

Artysta nieokreślony, XX w.

114
Pejzaż wiejski olej, płótno; 100 x 73 cm;
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony, XX w.

115
Pejzaż z łodziami olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. nieczytelna.

Artysta nieokreślony, XIX-XX w.

116
Para pejzaży nadwodnych, ok. 1900 olej, tektura; 13,5 x 22 cm;

Artysta nieokreślony, XX w.

117
Pejzaż górski olej, tektura; 38 x 47,5 cm (w świetle oprawy).

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

118
Czorsztyn olej, płótno naklejone na tekturę; 33,7 x 19,7 cm.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

119
Wiejski skrzypek olej, płyta; 41 x 33 cm.

M. TOEPFER, XX w.

120
Pejzaż leśny olej, płótno; 23,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: M. Toepfer.

H. KREBS, XX w.

121
Pejzaż zimowy olej, tektura; 54,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: H. Krebs.

S. SAXTON, XIX/XX w.

122
Pejzaż z jeziorem górskim olej, płótno; 33 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Saxton 1901.

Artysta nieokreślony, XIX w.

123
Wprowadzenie Najświętszej Marii Panny do Świątyni olej, płótno naklejone na tekturę; 40,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
tytuł cyrylicą u góry;

Artysta nieokreślony, XIX w.

124
Lekcja olej, płótno; 47 x 34 cm;

WITKOWSKY, XX w.

125
Portret kobiety olej, tektura; 70 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g. markerem: WITKOWSKY.

HANSTEL, XX w.

126
Spotkanie przy fajce olej, płótno; 45 x 61 cm;
sygn. l. d.: HANSTEL

Artysta nieokreślony, XX w.

127
Pędzące konie olej, płótno; 60 x 75 cm;
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony, XVIII w.

128
W oczekiwaniu na powrót olej, płótno dublowane; 30,5 x 42 cm;
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony, XIX w.

129
Para obrazów - Alegorie Pokoju i Wojny Pokój - Macierzyństwo; Wojna - Pożegnanie
Stan zach.: przed konserwacją.

Artysta nieokreślony, XIX w.

130
Matrona olej, płótno; 93,5 x 70,5 cm;
nie sygn.

Artysta nieokreślony, XX w.

131
Brodacz olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

Artysta nieokreślony, 1 poł. XIX w.

132
Dziewczyna z koszem kwiatów olej, płótno; 63,5 x 51 cm; nie sygn.

Artysta nieokreślony, XIX w.

133
Ujgurska piękność olej, płótno; 32 x 19,3 cm;
praca oprawiona.

Ivan Vasilievich SOROKIN (1922-2004)

134
Martwa natura z wazonem i jabłkami olej, płótno; 38,5 x 52,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: I. Sorokin.

WIELHORSKI

135
Boule de neige w szklanym wazonie olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: Wielhorski

Z. KASPRZAK, XX w.

136
Martwa natura olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: Z. K. oraz na odwrocie: Z. KASPRZAK.