20 września 2022

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

20 września 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

15.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
16.09 (piątek): 11:00 - 19:00
19.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
20.09 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Artysta nieokreślony, XX w.

137
Goździki w porcelanowym dzbanie, ok. 1930 (?) olej, płótno; 61 x 50 cm.

201
Świecznik z parą bawiących się putt brąz patynowany, marmur; 28 x 17 x 17 cm;
projekt XIX w., powtórzenie z 2 poł. XX w.

202
Ecce Homo mosiądz patynowany; 30 x 30 x 6 cm;
koniec XIX w.

203
Para rzeźb dekoracyjnych drewno, gipsatura malowane; 90 x 23 x 25 cm [88 x 22,5 x 23 cm];
XX w.;

MARIUS-DENIS

204
Matka Boska Orantka i Rosarium, 1956 drewno; wys. 60 cm; szer. 51,5 cm; głęb.10,5 cm;
sygn. z tyłu: MARIUS-DENIS / 16-6-56 oraz powyżej podpis.

205
Figura - Cztery słonie [bez kokardki na ogonie] drewno, kość; 16 x 44 x 5,5 cm;
Azja?, XX w.

Jacek YERKA (ur. 1952)

301
Das Paradies giclée, papier; 59,5 × 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. poniżej obrazu cienkopisem p. d.: Yerka; l. d.: 171/450.

Jacek YERKA (ur. 1952)

302
Europa giclée, papier; 59,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. poniżej obrazu cienkopisem p. d.: Yerka;

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

303
Projekt do rzeźby "Dziedzic" z 1953 r. druk cyfrowy; 57,5 x 43 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany na obrazie: 1953--X- / projekt na / rzeźbę "Dziedzic" / Stanisław Szukalski;

EL EMO - Przemysław KRZAKIEWICZ (ur. 1975)

304
Z cyklu: „Chińscy agenci”, 2006 fotografia barwna, papier Hahnemühle, 10 x 15 cm (wydruk) 13 x 18 (arkusz);
sygn. na odwrocie: elemo Przemek Krzakiewicz;

Marta KOMOSA

305
Doktor Żywago III, 2006 sucha igła, akwaforta, papier; 40 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisane u dołu.;

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

306
Akwarium I monotypia, papier; 15 x 22 cm, arkusz 22 x 30 cm;
sygn. u dołu ołówkiem p. d.: St. Dretler-Flin; l. d. tytuł.

307
Akwarium II monotypia, papier; 15 x 22 cm, arkusz 22 x 30 cm;

308
Kobieta z dzieckiem drzeworyt, bibułka; 21,4 x 16 cm;
sygn. ołówkiem pod klockiem p. d.: St. Dretler-Flin; l. d. tytuł

Tadeusz ŻUROWSKI (1908-1985)

309
Exlibris - Środowisko kombatantów AK "Gustaw-Harnaś” - z okazji 40 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego linoryt, bibułka, papier-8 egzemplarzy; offset, papier -7 arkuszy; 11,3 x 33,3 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.; l. d. nakład.

Werner RUEHNER

310
Kompozycja z portretem dziewczyny, 1966 piórko, tusz, papier; 27,5 x 18,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.;

Artysta nieokreślony

311
Gdy palę rumienie się węgiel, gwasz, papier; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna

Artysta nieokreślony

312
Akt, 1984 pastel, kremowy papier; 51 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Żugazia? / 84

Andrzej JAŁOWIŃSKI (1941-2008)

313
Akt leżącej kobiety, 2002 tusz, akwarela, karton; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jałowiński / X. 2002.

314
Akt siedzący, 2002 tusz, akwarela; karton; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jałowiński /X. 2002.

315
Kobieta i oni, 2002 tusz, akwarela, karton; 42 x 30 cm;

Stanisław WYSOCKI (ur. 1949)

316
Zestaw trzech arkuszy „Sceny z czasów Rzeczpospolitej z XVII w.”: Bitwa, Husarz, Bębniarz konny, 1980 tusz, gwasz, papier jasnoszary żeberkowy; 31 x 24 cm każdy;

L. PETRO GRAND, XX w.

317
W oczekiwaniu olej, płótno; 100 x 60 cm;
sygn. na odwrocie

Barbara PRZYŁUSKA (ur. 1958)

318
Z cyklu: Kwiaty olej, tektura; 34,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 2003 / Barbara / Przyłuska;

H. KARASIŃSKA

319
Drabina Jakubowa olej, płótno; 24 x 18 cm;
napis. p. d. Virieldi;

DIGURSKI

320
Zachód słońca nad morzem olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm
sygn. l. d.: Digurski

ABORGEN

321
Bez tytułu, 2010 olej, płótno; 70 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Aborgen / 2010;

VILLEROY & BOCH

601
Wazon dekoracyjny z pokrywą porcelana, druk podszkliwny; 31 x 16 x 16 cm;
sygn. na spodzie: Villeroy & Boch / 1748 / Paon / handausgemail / W.-Germany;

602
Karafka - Wesoły kelner głowa mężczyzny stanowi korek naczynia;
ceramika, farby naszkliwne; 17 x 14 x 7,5 cm;

ROYAL DOULTON ENGLANG

603
Sprzedawczyni balonów porcelana, farby naszkliwne; 18 x 15 x 11 cm;
sygn. na spodzie: ROYAL DOULTON ENGLANG / The / Old Ballon / Seller / H. N. 1315;

MIŚNIA NAŚLADOWNICTWO

605
Solniczka z figurką dziecka porcelana, farby naszkliwne - częściowo matowe, złocenia;
Nieustalona wytwórnia europejska - falsyfikat Miśni, XIX w.

SCHIERHOLZ’SCHE PORZELLANMANUFAKTUR, PLAUE

606
Paterka z amorkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; drobne ubytki dekoracji plastycznej, niewielkie przetarcia złoceń i malatury; wys. 23 cm, podstawa 11,5 x 11 cm;

607
Chłopiec z koszykiem porcelana, farby naszkliwne; 16,5 x 8 x 7 cm;

608
Kufel do piwa glina garncarska, farba naszkliwna, szkliwienie; 18 x 16 x 12 cm;
XX w.

609
Dzban z malowanymi kwiatami glina toczona na kole, farby naszkliwne; 26 x 19 x 18 cm;
XX w.

ZAKŁADY FAJANSU KOŁO

610
Zestaw dobierany sygn. na wszystkich wyrobach: ZF / KOŁO / MADE IN / POLAND / Hand Painted;
Polska, lata 80. XX w.

611
Zestaw kuchenny dobierany fajans, farby naszkliwne;
Polska, lata 80. XX w.

GEROLD & CO. TETTAU / BAVARIA

612
Świecznik dwuświecowy w typie art déco zdobiony motywami kwiatowymi
porcelana o odcieniu kości słoniowej, złocenia; 9,5 x 24 x 7 cm;

THOMAS IVORY BAVARIA

613
Wazon zdobiony bukietami polnych kwiatów porcelana o odcieniu kości słoniowej, druk podszkliwny, złocenie; 23 x 17 x 17 cm;
sygn. na spodzie: Thomas Ivory / Thomas / Bavaria / Germany.

CHODZIEŻ

614
Wazon spłaszczony zdobiony bukietami polnych kwiatów porcelana, druk podszkliwny, złocenie; 21 x 17 x 8,5 cm;
sygn. na spodzie: C / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND;

KOBENHAVNS PORCELLAINS MALERI

615
Półmisek zdobiony kwiatami róż porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, srebrzenie; 3 x 42,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Kobenhavns / Porcellains / Maleri;

KAESTNER SAXONIA

616
Zestaw śniadaniowy zdobiony girlandą z różami porcelana, druk; filiżanka: 5 x 11 x 9,2 cm, spodeczek, średn. 14,5 cm, talerzyk: średn.19,5 cm;
na spodzie sygn. zielenią: Kaestner Saxonia

617
Zestaw śniadaniowy dla 2 osób zdobiony deseniem kwiatowym porcelana, druk podszkliwny, złocenie; 2 filiżanki: 6,5 x 9 x 7 cm, 2 spodeczki: średn. 12,5 cm, 2 talerzyki: 17,5 cm.
2 tercja XX w.

ROUEN

618
Zestaw 3 talerzy dekoracyjnych zdobione malowanymi motywami roślinnymi, herbami i koszem z kwiatami
sygn. na spodzie: ROUEN;
Francja, 4 ćw. XX w.

CAULDON

619
Zestaw talerzy deserowych i noży do serów ceramika, kobalt podszkliwny, metal;
w składzie: 6 talerzyków: średn. 19 cm; sygn. na spodzie: MEISSEN / CAULDON / ENGLAND;
2 poł. XX w.

620
Półmisek z kaprysem architektonicznym fajans, druk podszkliwny; 4 x 36 x 29,5 cm;
koniec XIX w.

STOKE POTTERY

621
Półmisek z pejzażem i wiatrakami porcelana, druk podszkliwny; 5 x 46,5 x 37,5 cm;
sygn. na spodzie: DELPH / STOKE POTTERY.

622
Zestaw ceramiki huculskiej glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne na bazie tlenków metali, szkliwo ołowiowe;
Pokucie, 2 poł. XX w.