24 maja 2023

Aukcja: 24 maja 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

97
Pejzaż letni ze stawem olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

98
Strój ludowy z Krakowa, 1939 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 40 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 800 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Salomon MEISNER [MEJZNER, MAJZNER] (1886-1942)

99
Portret kobiety olej, tektura; 33 x 26 cm;
sygn. p. d.: S. Maisner
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

100
Na Gromniczną pastel, papier; 48,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. u góry z prawej strony: St. Górski.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

101
Wiejska para, 1925 olej, tektura; 49 x 69 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

102
Dziewczyna góralska pastel, papier; 46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski -.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

103
Scena pod drzewem gwasz, papier; 31,5 x 21,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

104
W drodze na halę, 1922 olej, tektura; 43 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI / 922.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

RUTKOWSKI, XX w. [Karol Juliusz RUTKOWSKI (1885-1960) ?]

105
Pejzaż z bieloną chatą olej, płótno naklejone na płytę; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rutkowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Monogramista M.J., XX w.

106
Wiejska zagroda olej, płótno; 35,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: MJ (monogramem wiązanym).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karol CHUDECKI (1909-1980)

107
Pejzaż górski zimą olej, tektura; 22,5 x 32,5 cm;
na odwrocie opis: ART. MAARZ / KAROL CHUDECKI / ur. 12.03.1909 / zm. 1980 / UKOŃ. ASP. KRAKÓW W 1933 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

108
Zakopane, 1948 olej, tektura; 30 x 42 cm;
sygn. p. d.: a Teslar / Zakopane 48.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

109
Pejzaż górski olej, sklejka; 24,2 x 38,2 cm;
na odwrocie zarys kompozycji pejzażowej - górskiej w technice olejnej.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Szymon MÜLLER (1885-1942)

110
Drzewa, 1908 olej, tektura; 26 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SZYMON MULLER / 1908.
estymacja: 3 000 - 3 200 zł

M. ROMANOWSKI, XX w.

111
Kapliczka w Zawoi, 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 41 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Zawoja 19.VIII 1950 / MRomanowski (kredką).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

112
Tatry - Polana Chochołowska akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 20 x 24,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H.Sajdak
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

113
Śpiący Staś, ok. 1928 olej, płótno; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

T. JÓZEFOWICZ, XX w.

114
Portret brodatego mężczyzny akwarela, pastel, papier; 47 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Józefowicz
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Stefan JUST (1905-1977)

115
Portret Pani Krystyny Sokołowskiej olej, płótno; 81 x 65 cm.
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny portretowanej.
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

116
Portret skrzypka olej, płótno; 116 x 89 cm;
sygn. p. d.: T
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony - POKROWIECKI?, XX w.

117
Anioł olej, tektura; 57,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Artur WASNER (1887-1939)

118
Odpoczynek wędrowca olej, płótno naklejone na tekturę; 40,3 x 25,7 cm;
sygn. p. d.: A. WASNER
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Bolesław BAAKE (1905-1963)

119
2 Korpus Polski olej, sklejka; 39,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Bolesław Baake
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

120
Studium głowy żołnierza, 1915 olej, tektura, 50 x 44,5 cm;
sygn. l. g.: F.Pautsch: 1915
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

121
Bukowy las - Jesienny pejzaż z Sudetów olej, tektura; 88 x 70 cm;
sygn. l. d.: G. Wichmann
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

122
W polu, 1929 olej, płótno;46 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. KORECKI / 1929
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Paweł MERWART (1855-1902)

123
Kobieta nad strumykiem gwasz, olej, tektura; 45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PAVL. MERWART.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Irena ARKUSZYŃSKA (XX W.)

124
Pejzaż krakowski olej, płótno; 65 x 54 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka z informacją o autorce.
estymacja: 2 200 - 2 700 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

125
Zima - Roztopy olej, tektura; 69,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: LMisky
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

126
Portret Basi w niebieskiej sukience, 1952 olej, płótno; 65,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Zdzisław (CYAN) CYANKIEWICZ (1912-1981)

127
Portret mężczyzny olej, karton; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie faksymile artysty: Cyan
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

128
Matador olej, płótno dublowane;
62,5 x 49,5 cm.
Stan zach.: obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Eugeniusz GROTTO-ŚLEPIKOWSKI (1903-1968)

129
Portret Ignacego Brzezińskiego - prezesa kuśnierzy w m. Łodzi olej, płótno; 115 x 78 cm;
sygn. p. d.: E. G. Ślepikowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni JEZIERSKI (1859 - po 1905)

130
Portret kobiety olej, deska; 12 x 9 cm;
na odwrocie napis: A. Jezierski. / 1888 r.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

131
Hucułka, 1887 olej, płótno; 54 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Zuber. 87.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

132
Portret kobiety, lata 20. XX w. olej, tektura; 33,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki (?), 1 poł. XIX w.

133
Rumieniec pastel, skóra;
34,5 x 27,5 cm.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)

134
Akt stojącej kobiety, 1939 olej, płótno; 99,5 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Grabska 1939
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jan MAZURKIEWICZ (1886-1978)

135
Akt męski olej, płótno; 109,5 x 95,5 cm;
sygn. z lewej strony u dołu: J.P. MAZURKIEWICZ
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony / Północno-niderlandzki lub Dolno-reński, XVI w.

136
Portret mężczyzny na tle krajobrazu, 1522 tempera z olejnymi laserunkami, deska; 34,5 x 24 cm;
na ramie u dołu data: 1522 oraz po prawej stronie cyfra: 23.
estymacja: 65 000 - 70 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.

137
Portret gen. Levina Friedricha von Hake olej, płótno dublowane; 81,5 x 67 cm;
na odwrocie opisany; obraz reprodukowany.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

138
Para portretów ślubnych olej, płótno dublowane; 72 x 53,5 cm (każda z prac);
obrazy po konserwacji
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

139
Matka Boża olej, blacha;
24 x 18 cm.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Celestyn CZYNCIEL (1858-1924)

140
Matka Boża Częstochowska, 1905 olej, deska; 40,5 x 32 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Celestyn Czynciel / Kraków 1905.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

141
Św. Ambroży, ok. poł. XVIII w. olej, płótno naklejone na sklejkę; 60 x 48 cm.
Obraz po konserwacji.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII/XVIII w.

142
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na płytę; 53,5 x 43 cm;
u dołu napis: S. Casimirus Princeps Polonice.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

143
Album „Beijing Rongbao Zhai Xin Ji Shi Jian Pu” teka z 2 tomami drzeworytów barwnych (łącznie 200),
m.in. według Qi Baishi (1864-1957) i Zhang Daqian (1898-1983); Pekin, 1952.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Zygmunt MYSŁAKOWSKI (1890-1971)

144
Portret prof. Konstantego Laszczki fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Mysłakowski
estymacja: 1 100 - 1 200 zł