24 maja 2023

Aukcja: 24 maja 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Jan MATEJKO (1838-1893)

145
Stańczyk, 1881 litografia, papier; 33 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie u dołu: JM rp. 1881.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

146
Kazimierz Wielki na Bielanach, 1876 drzeworyt, papier; 26 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: monogram wiązany „JM” oraz przez ksylografa p. d. „J. STYFI”.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

147
Rejtan, 1876 drzeworyt, papier; 26 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. przez ksylografa l. d.: „A. Zajkowski ryt”.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

148
Zestaw 2 rycin -) Stanisław OSOSTOWICZ (1906-1939) - Scena ze sztetl
-) Monogramista Sz. K. - Drewniany kościółek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

149
Zagroda litografia, papier; 19,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana na kamieniu l. d.: Siestrzencewicz / Wilno.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

150
Zestaw trzech autolitografii: -) Matka z dzieckiem
-) Madonna Gaudiosa
-) Gorejące serce
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

151
Zestaw 3 rycin -) Barbakan Krakowski, lata 20. XX w.
-) Krucyfiks królowej Jadwigi na Wawelu
-) Widok na kościół Św. Wojciecha
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

152
Juliusz Kossak Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone];
nakład Gebethnera i Wolffa.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

153
Trójka koni krakowskich litografia, papier; 21 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: JKossak
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef MŁYNARSKI (1925-1984)

154
Powstanie Warszawskie, 1960 20 oryginalnych akwafort; każda sygnowana i zatytułowana ołówkiem przez artystę.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

155
Bogowie Słowian - zestaw 11 drzeworytów, 1933 drzeworyt, karton; 15 x 15 cm (w świetle passe-partout).
Z teki Bogowie Słowian - The Gods of the Slavs - Le Dieux des Slaves. Kraków, 1933
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

201
Postać kobieca drewno, ciemno barwione; wys. 51 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

Stanisław BARABASZ (1857-1949)

202
Plakieta - portret Sabały - Jana Krzeptowskiego (1809-1894) drewno, płaskorzeźba;
28,6 x 19,5 x 1,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

203
Adam i Ewa - kuszenie drewno, bez polichromii; wys. 70 cm; szer. 40 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

204
Para puttów drewno, rzeźba surowa, bez polichromii;
grający na trąbce: wys. 51 cm; tańczący: wys. 51 cm; Niemcy?, XX w.
estymacja: 3 700 - 4 300 zł

205
Amorek grający na flecie drewno polichromowane, złocenia; wys. 54 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 300 zł

206
Głowa aniołka drewno, polichromia; wymiary: 20,5 x 15,5 cm x 13 cm.
Niemcy?, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

207
Aniołek drewno, ślady polichromii; wys. ok. 48 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Bernhard FRYDAG (1879-1916)

208
Przemijająca pieśń [Verklungenes Lied] brąz, marmur; wys. 53 cm.
Niemcy, Berlin, pocz. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Michel CLAUDE - CLODION (1738-1814)

209
Grupa figuralna - Satyr, nimfa i putto brąz, odlew patynowany; marmur zielony, żyłkowany; wys. ca 52 cm.
Francja, odlew k. XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

210
Głowa kobiety brąz; odlew patynowany; marmur; wys. 31 cm; szer. 15,5 cm.
Europa Środkowa, nie sygn.; lata 20.-30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Markus ANTOKOLSKI [Mark Matwiejewicz Antokolski] (1840-1902)

211
Mefisto brąz, odlew cyzelowany; wys. 25 cm; szer. 19 cm.
Rosja, ok. 1875; odlew późniejszy.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Saturnin ROSMAŃSKI (1884-1961) - odlewnia (czynna 1923-1942)

212
Marszałek Józef Piłsudski - popiersie brąz, odlew cyzelowany; wys. 24 cm; Polska, Warszawa,
Władysław Wasiewicz (1888-1971) - projekt, lata 20. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

BRACIA ŁOPIEŃSCY - Firma brązownicza (czynna od 1865)

213
Figurka chłopca - Gazeciarz brąz, odlew patynowany; wys. 17 cm;
Warszawa, Bracia Łopieńscy, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Czesław CHOJNOWSKI (odlewnia czynna 1936-1953)

214
Syrenka Warszawska brąz, odlew cyzelowany; wys. 15 cm;
Polska, Warszawa, lata 40. -50. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Léon PILET (1840-1916)

215
Kaznodzieja brąz, odlew patynowany; wys. 45 cm, podstawa 16 x 12 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 700 - 4 300 zł

Eugene BERNOUD (czynny XIX/XX w.)

216
Popiersie młodej kobiety brąz złocony, kość; 11,2 x 5,5 x 5 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

217
Figurka rycerza - Templariusz brąz cyzelowany, patynowany; wys. całk. 21 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

218
Para rzeźb symbolizujących rolnictwo kompozycja metali, drewno; mężczyzna - wys. 51 cm; kobieta - wys. 50 cm.
Francja, XIX w., realizacja - 1. poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Henri FUGERE (1872-1944)

219
Tancerka i Faun brąz srebrzony, marmur; wys. 27 cm; szer. 45,5 cm;
Francja, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

220
Śmiejący się Budda - Budai ceramika (kamionka?); wys. 26 cm; szer. 23 cm.
Chiny, XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Guglielmo PUGI (1850-1915)

221
Żniwiarka marmur biały i szary; wys. 60 cm; szer. 15 cm;
Włochy, Florencja, pocz. XX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł