15 listopada 2023

Aukcja: 15 listopada 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Malarz nieokreślony, XX w.

49
Pejzaż górski olej, tektura; 73,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: WRene / ....1937
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

50
Las olej, tektura; 17,3 x 22 cm;
sygn. l. d.: M. Reyzner.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

51
Pejzaż z Zakopanego, 1906 akwarela, papier; 6,3 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Zakopane 1906 / TRybk.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

52
Droga w Zakopanem, 1918 gwasz, tektura; 35,5 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / Zakopane 1918.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Zdzisław KRAŚNIK (1881-1964)

53
Pejzaż górski akwarela, papier; 49 x 71 cm;
sygn. p. d.: Z Kraśnik
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

54
Dolina tatrzańska olej, płótno; 50 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: H. Sajdak
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Seweryn SZRAJER (1899-1947)

55
Kwiaty olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: SZRAJER.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

56
Martwa natura z kwiatami, 1964 olej, płótno; 78 x 98 cm;
sygn. i dat. l. d.: ASiwecki / 64.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

57
Kwiaty w zielonym dzbanie, 1931 olej, sklejka; 27 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / 1931
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Stanisław RYDYGIER (1872-1943)

58
Różowe astry i jabłka akwarela, papier; 43 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: St. Rydgier.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

59
Imieninowa róża, 1964 olej, płótno; 61 x 56,5 cm;
sygn. i dat. z lewej strony, po środku: Jerzy Potrzebowski / 1964 / 23 IV.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

60
Kwiaty w wazonie olej, płótno dublowane;
89,5 x 78,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Lea REINHART (1877-1970)

61
Martwa natura z zegarem olej, deska; 34 x 26 cm;
sygn. l. d.: LEA. REINHART.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

62
W wiejskiej izbie olej (chiaroscuro), tektura; 43 x 30 cm;
sygn. p. d.: J. ZUBER
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

63
Góral olej, tektura; 16,5 x 23 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

64
Góralka olej, sklejka; 98 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BORYSOWSKI / 2/4.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Armand DE BEUL (1874-1953)

65
Ogród warzywny olej, tektura, 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Armand De Beul
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

66
Pejzaż wiejski olej, płyta pilśniowa;
44,5 x 60,5 cm.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Jan GOLUS (1895-1964)

67
Pejzaż z końmi olej, płótno; 45 x 54 cm;
na odwrocie martwa natura wykonana w technice olejnej.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Michalina Kamila Maria JANOSZANKA (1889-1952)

68
Rajski ptak technika własna, szkło, 34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Janoszanka.
estymacja: 5 000 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

69
Pejzaż górski olej, tektura; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d. St Kamocki
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Margarete WEDEL (1863-1936)

70
Staw gwasz, papier; 62 x 72 cm;
sygn. p. d. M. Wedel
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

71
Pejzaż z ruinami na wzgórzu, 1953 gwasz, papier; 26,8 x 33,3 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: LECH. STAŃKO / Bielsko 4.X.1953 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Antoni ŁYŻWAŃSKI (1904-1972)

72
Leśna dróżka - Motyw z Podkowy Leśnej olej, tektura; 47,5 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: A. Łyżwański
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Jan GOLUS (1895-1964)

73
Pejzaż olej, płótno; 46 x 56 cm;
sygn. p. d. J Golus
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Zenobiusz PODUSZKO (1887-1963)

74
Pejzaż wiejski olej, papier naklejony na tekturę; 24 x 16 cm;
sygn. l. d.: Z. Poduszko (piórem)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

75
Zachód słońca zimą olej, płótno; 29 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: JGrubiński
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Józef JAROSZ (1890-1966)

76
Krajobraz jesienny - Zalesie Dolne, 1953 olej, płótno; 70 x 99 cm;
na odwrocie napis autorski: Józef Jarosz / R. 1953 / Zalesie D.
estymacja: 1 800 - 2 100 zł

Emil WENNERWALD (1859-1934)

77
Pejzaż z jeziorem olej, płótno; 77 x 101 cm;
sygn. p. d.: EWennerwald
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

78
Kolegiata w Tumie pod Łęczycą, ok. 1970 olej, płyta pilśniowa; 71,5 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Mieczysław WĄTORSKI (1903-1979)

79
Pejzaż z domem olej, płótno; 55 x 65 cm;
sygn. p. d.: M. WĄTORSKI
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Franciszek GAJA-GAJEWSKI (1897-1969)

80
Moje miasto rodzinne - Wenecja Bydgoska, 1936 olej, płótno; 75 x 96 cm;
sygn. i dat. l. d.: Gaja / 1936
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Ben KOSA, XX w.

81
Widok na Notre Dame w Paryżu olej, płótno naklejone na płytę; 50,5 x 71 cm;
sygn. l. d.: .BenKosa.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)

82
Błonie podkrakowskie, 1919 olej, tektura; 19 x 25 cm;
estymacja: 2 700 - 3 300 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

83
Przemyśl, 1964 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 47 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: ASiwecki 64 Przemyśl
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

84
Panorama Krakowa akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28,5 x 39 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)

85
Pałac Saski z pomnikiem konnym Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 48 x 68 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 200 zł

Władysław CHMIELIŃSKI / pseud. STACHOWICZ (1911-1979)

86
Kolumna Zygmunta w Warszawie akwarela, papier; 10 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Stachowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

87
Cyganka - półakt olej, płótno; 98,5 x 68 cm;
sygn. p. d.: M. Trębacz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

88
Półakt kobiety olej, tektura, 50 x 35 cm;
sygn. p. g.: St. Żurawski
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Maurice JORON (1883-1937)

89
Akt leżącej kobiety olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. l. g.: Joron
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Léon (KAMIR) KAUFMANN (1872-1933)

90
Akt pastel, papier; 78,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Leon Kamir
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Henryk SZADKOWSKI, XX w.

91
Akt przed lustrem pastel, papier; 84,5 x 62 cm;
sygn. przy prawej krawędzi, po środku: H Szadkowski.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

92
Pejzaż jesienny olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

93
Park - Pejzaż z drzewami pastel, papier jasnobrązowy; 33,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Jarosław KIRILENKO (1913-1977)

94
Pejzaż wiejski, 1941 olej, tektura; 30 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Kirilenko 1941
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

95
Pejzaż, 1928 olej, płótno naklejone na płytę; 47 x 57,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1928
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

96
Las, 1933 olej, płótno; 69,5 x 89 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Wichmann 33
estymacja: 8 000 - 9 600 zł