15 listopada 2023

Aukcja: 15 listopada 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Stanisław NIESIOŁOWSKI (1874-1948)

97
Portret dziewczynki w niebieskiej sukience, 1929 olej, płótno; 95,5 x 72 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Niesiołowski - 929
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

98
Kot, 1964 olej, płótno; 36,5 x 75,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1964.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Stanisław CIĘŻADLIK (1912-1996)

99
Dzieci z pieskiem, 1937 olej, płótno; 74 x 85,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: ST. CIĘŻADLIK / A. 1937.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Roman SIEROSŁAWSKI, XIX / XX w.

100
Portret artysty olej, tektura; 57 x 44 cm;
sygn. p. d.: Roman Sierosławski
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

101
Portret kobiety w kapeluszu olej, płótno naklejone na sklejkę; 70 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Leon Kowalski
estymacja: 5 000 - 5 400 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

102
Portret Karola Zolicha, ok. 1945 olej, płótno; 42 x 53 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

103
Zapowiedź konterfektu, przed 1943 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: T. Cybulski (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

104
Portret sędziego, 1964 olej, płótno; 120 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: ASiwecki / 64
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

105
Portret dziewczyny z kokardą, 1910 olej, płótno dublowane; 83 x 69 cm;
sygn. i dat. l. g.: St. Gałek / 1910.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Luise SCHEVE-KOSBOTH (1859-?)

106
Portret Wielkiej Księżnej Olgi Romanowej, 1911 pastel, papier; 60 x 47 cm;
sygn. i opisany p. śr.: v. Scheve-Kosboth / Munchen
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

107
W oczekiwaniu - Portret kobiety olej, płótno; 99 x 66 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 500 - 8 400 zł

Eugeniusz KRAWCZUK (1958-1992)

108
Madonna z Dzieciątkiem olej, sklejka, 41 x 31 cm;
sygn. p. d.: E. KRAWCZUK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

109
Święta Rodzina olej, złota farba, sklejka; 35,5 x 36 cm;
sygn. l. d.: E. KRAWCZUK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w. (?)

110
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane; 31,5 x 26 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

111
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno; 79 x 63,5 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim nr E / 30.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Feliks CICHOCKI (1861-1921)

112
Nawiedzenie św. Elżbiety, 1900 olej, płótno; 38,5 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany l. g.: Feliks Cichocki / Warszawa 1900 r.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w. według pierwowzoru z XVII w.

113
Biskup - Męczennik olej, deska; 71,5 x 29 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

114
Wit Stwosz jako dziecko według Jana MATEJKI (1838-1893)
olej, płótno; 62 x 49 cm.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

115
Portret mężczyzny, ok. 1880 olej, płótno naklejone na tekturę;
43,3 x 33 cm;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski (?), XIX w.

116
Portret mężczyzny w czerni olej, płótno;
48 x 41 cm;
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Zygmunt (Sigmund) LITWIN (1867-?)

117
Portret mężczyzny, 1892 olej, płótno dublowane, 48 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: S Litwin / 92.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

118
Kobieta z pieskiem olej, płótno; 52 x 44,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Albert Emil KIRCHNER (1813-1885)

119
Pejzaż ze sztafażem, 1873 olej, deska; 39 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu z lewej: Emil Kirchner / München 1873.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

120
Pejzaż z ruinami - płycina / panel olej, deska; 25 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Artysta nieokreślony, XIX w. według wcześniejszego pierwowzoru

121
Pies nad swoją zdobyczą olej, płótno; 34,5 x 40,5 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim wtórny napis: Anton Enzinger (1683-1783).
estymacja: 4 200 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

122
Widok Krakowskiego Przedmieścia olej, płótno; 63 x 90 cm;
p. d. napis: Veduta di Varsavia; l. d.: 247C5.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Konstanty MAŃKOWSKI (1861-1897)

123
Portret matki, 1880/1890 olej, płótno; 53 x 42 cm;
na odwrocie, na płótnie napisy oraz owalna pieczęć składu dla malarzy.
estymacja: 38 000 - 44 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

124
Wciąganie dzwonu Zygmunta, 1876 drzeworyt, papier; 25 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: JM (monogramem wiązanym)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

125
Krucyfiks Królowej Jadwigi z katedry na Wawelu, 1915 litografia barwna, papier; 61 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na matrycy p. d.: LWyczół
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

126
Zestaw dwóch drzeworytów: Barbakan, Pałac w Łazienkach, 1960 drzeworyty ręcznie kolorowane akwarelą, papier; 31 x 21 cm;
sygn. l. d.: Rassalski (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

127
Zestaw dwóch drzeworytów barwnych 1. Pan Twardowski na kogucie
2. Szewc Skuba i smok wawelski
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

128
Pochód zbójników, 1929 drzeworyt, papier;
22 x 29 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

129
Zbójnicy pod zamkiem, 1929 drzeworyt, papier;
21 x 26 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

130
Zestaw 4 karykatur, 1904 Wizerunki: Teodora Axentowicza, Józefa Mehoffera, Juliana Fałata, Stanisława Wyspiańskiego;
litografia, papier; 14 x 12 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Gustaw ROGALSKI (1887-1939)

131
Gorgona - teka 8 autolitografii, 1933 ["Gorgona" Autolitografja: Gustaw Rogalski].
autolitografia, papier; 45 x 32 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

132
Drzewo litografia, papier; 29,5 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

133
Kawiarnia la Rotonde litografia, papier; 25,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na matrycy p. d. Kisling
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

134
Zestaw dwóch litografii: Martwa natura, Rodzeństwo, 1959 litografie barwne, papier czerpany Velin d`Arches;
17 x 19 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

UTAGAWA YOSHITORA (czynny 1836-1887)

135
Generał Yoshitsune Minamoto wyrusza na wojnę - tryptyk drzeworyt barwny, papier; 36,5 x 24,7 cm; 36,5 x 25 cm; 36,5 x 24,4 cm;
sygn. na klocku l. d., p. śr., p. d.: Yoshitora ga.
estymacja: 4 800 - 5 400 zł

Augustin Jean MOREAU-VAUTHIER (1831-1893)

201
Kobziarz brąz, odlew patynowany; wys. 73 cm. Francja, Paryż,
Odlewnia THIÉBAUT FRERES (czynna 1844-1926), k. XIX w.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Saturnin ROSMAŃSKI (1884-1961) - Zakład Artystyczny Wyrobów z Brązu i Metalu

202
Generał Józef Haller (1873-1960) brąz, odlew patynowany; mosiądz; wys. 26 cm;
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

Władysław MIECZNIK (1903-1989) - Wyroby Artystyczno-Grawerskie - pracownia czynna od 1934

203
Harcerz polski brąz cyzelowany, patynowany, marmur; 27 x 10,5 x 10 cm.
Warszawa, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Adam SIEMASZKO (1903-1993)

204
Hocki-Klocki - karykatura Józefa Piłsudskiego brąz; wys. 29 cm.
Polska, 1930.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Louis Emil PICAULT (1833-1915)

205
Popiersie mężczyzny brąz, odlew patynowany; marmur; mosiądz; wys. 35 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Artysta nieokreślony

206
Grupa figuralna - kobiety brąz, patyna; wys. 32,5 cm; szer. 19 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 5 800 - 6 800 zł

Giovanni de MARTINO (1870-1935)

207
Chłopiec z wędką brąz patynowany; wys. 120 cm;
Włochy, ok. 1900, odlew późniejszy.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Artysta nieokreślony

208
Niedźwiedź polarny marmur biały; wys. 20,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Artysta nieokreślony

209
Kobieta z koziołkiem, rzeźba art déco brąz, marmur, onyks; 54 x 29 cm;
Europa Zachodnia, Francja?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł