Aleksander KUCHARSKI (1741 -1819)

275
Portret dziecięcy Ludwika XVII (Delfina) pastel, papier, 28,8 x 22,6 cm;
Cena wywoławcza. 53 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 - 1926)

276
Portret wieśniaczki olej, płótno naklejone na tekturę; 35 x 28,5 cm ; (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Wiszenka 1910 / Tadeusz Rybkowski
Cena wywoławcza. 6 000 zł

277
Portret wieśniaka 35 x 28,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Wiszenka 1910 / Tadeusz Rybkowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

278
Portret kobiety pastel, karton, 61 x 46,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: K Żelechowski 1916
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jerzy ŁUKASZEWICZ (XIX/XX w.)

279
Portret kobiety olej, tektura, 20 x 15 cm; sygn. l. g.: Łukasiewicz
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

280
Portret mężczyzny olej, płótno, 62 x 50 cm; sygn. p. d.: Zygmunt Ajdukiewicz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

JAN FYT (1611 - 1661)

281
Martwa natura z trofeami myśliwskimi, owocami i kotem; olej, płótno, 81,5 x 102,5 cm
Cena wywoławcza. 160 000 zł

Wacław GRANZOW (1872 - ?)

282
Pejzaż z Zaleszczyk olej, tektura, 28 x 36 cm; sygn. p.d.: W.Granzow / Zaleszczyki
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Roman ROZENTAL (1897 - po 1945)

283
Kazimierz pastel, papier, 26,5 x 39,5 cm; sygn. p. d.: R. Rozental 928 / Kazimierz
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Eugeniusz GROS (1878 - 1947)

284
Panorama Torunia gwasz, papier, 28 x 46,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: E. GROS / 1936
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Ludwik STASIAK (1858 - 1924)

285
Podszepty olej, płótno, 54 x 84,5 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

286
Martwa natura z butlą i gałązką wawrzynu olej, płótno, 77 x 57 cm
Cena wywoławcza. 2 200 zł

BARTHEL BRUYN (1493 - 1555)

287
PIETA olej, deska, 57 x 41,5 cm;
Cena wywoławcza. 290 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.

288
Matka Boska z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane, 68,5 x 55,7 cm [po konserwacji]
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX w.

289
Matka Boska Ostrobramska olej, blacha, 53 x 39 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

290
Boże Narodzenie olej, deska, 32 x 32 cm Na odwrocie lakowa pieczęć własnościowa (?)
Cena wywoławcza. 14 500 zł

Bolesław SYREWICZ (1838-1899)

401
Portret młodej kobiety - płaskorzeźba marmur biały [biała Marianna], 48 x 41,5 cm (owal); sygn. u dołu na krawędzi: B. Syrewicz 1885
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Franz Joseph MAYER (1887-?)

402
Akt leżącego mężczyzny drewno lipowe?, 16 x 66,5 x 26,5 cm; faksymile sygnatury na spodzie: F. Mayer / [...] 1936
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Stanisław Emil CZAPEK (1874 - po 1921)

403
Bartosz Głowacki terakota, wys.: figury z cokołem - 49 cm, sygn.: S. E. Czapek / 1912
Cena wywoławcza. 12 000 zł

404
Główka aniołka drewno lipowe, polichromowane, złocone (odpryski polichromii); Polska?, ok. poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

405
Św. Jerzy walczący ze smokiem - płaskorz drewno lipowe, polichromowane, złocone, 40 x 22 cm; Pomorze?, 1 poł. XIV w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

LANGE (XX w.)

406
Czapla brąz patyna wielobarwna, wys. 22,5 cm; sygn. LANGE
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Charles Auguste LEBOURG (1829-1906)

407
Personifikacja pracy brąz patynowany, cokół marmur czarny sygn z boku.: Le Bourg;
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Pierre Jules MENE (1810 -1879)

408
Zamyślona kobieta na marmurowej podstawie; brąz patynowany, marmur czarny, wys. fig.: 28 cm; sygn. P.J. Mene;
Cena wywoławcza. 10 500 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865 - 1910)

409
Zaklinaczka węży figura - brąz, patynowany; cokół szpulowy - marmur ciemnozielony,żyłkowany; wys. całk. 38 cm, sygn. na krawędzi podstawy: P. Kowalczewski.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

501
Terryna z dekoracją kwiatową i puttem na pokrywie; Miśnia, lata 1774-1813 (okres Marcoliniego).
Cena wywoławcza. 5 000 zł

502
Patera dekoracyjna z owocami Porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe; Miśnia, XX w. (okres międzywojenny?)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

503
Amfora z miniaturami w typie Watteau Niemcy, Potschappel, Sächsische Porzellanfabrik zu Potschapell,Carl Thieme, XIX/ XX - pocz XX w. (lata 1888-1901)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

504
Zegar z alegorią sztuk pięknych i literatury; Francja, Paryż, wytwórnia Tinet, rue de Bac (1815-1873), 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

505
Wydra Miśnia, 2 ćw. XX w., model Maxa Essera (1885-1945) z 1926 r., realizacja późniejsza.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

506
Serwis do kawy z dekoracją "Złoty czar" Polska, Chodzież, fabryka porcelany, 2 połowa XX w. (lata 50.-60.)
Cena wywoławcza. 900 zł

507
Lichtarz czteroramienny Niemcy, Bahnhof - Selb (Bawaria), Rosenthal, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

508
Przyjaciele - Dziecko i bernardyn Austria, Wiedeń, firma ceramiczna Friedricha Goldscheidera (1885-1953), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

509
Zespół serwisowy (na 12 osób), z dekoracją kwiatową i herbem. Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), lata 1849-1870;
Cena wywoławcza. 22 500 zł

510
Terryna z dekoracją dalekowschodnią i uchwytami z koźlimi maskami; Miśnia, model znany z ok. 1725 r., realizacja późniejsza (ok. 1740-60?).
Cena wywoławcza. 4 000 zł

511
Amfora z miniaturą z flirtującą parą Rosja?, Francja?, nieokreśl. manufaktura, ok. 1830-40.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

512
Ogrodniczka Niemcy, nieokreśl. manufaktura naśladująca sygnaturę Ludwigsburga, XIX w.(1 połowa?)
Cena wywoławcza. 3 200 zł

513
Taca z dekoracją kwiatową Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Miśnia, XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

514
Para waz porcelana, farby emaliowe naszkliwne, wys. 50 cm; Chiny 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 200 zł

515
Wazon porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 32 cm; Japonia, XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

516
Misa z rajskimi ptakami Śląsk, Tiefenfurt (Parowa), fabryka porcelany Kuno Steinmanna, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

601
Świecznik jednoświecowy plater; wys. 23,5 cm, szer. podstawy 14,5 cm Warszawa, firma Frageta, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

602
Nożyczki do objaśniania świec plater; dł. 18,6 cm, szer. 6,6 cm; Warszawa, firma Frageta, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 300 zł

603
Paterka trójdzielna pleter na mosiądzu; wys. 14,5 cm, szer. 33,5 cm Austro-Węgry ?, firma Phenix, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

604
Tacka na wizytówki neoklasycystyczna srebro próby 1 z głową Minerwy; dł. 26,5 cm, waga 255 g.; Paryż, monogram złotnika HB, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

605
Patera srebro próby 3, wys. 27 cm, średn. czary 24 cm Wiedeń, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

606
Plakieta wotywna srebro repusowane i rytowane; dł. 16,5 cm, szer. 12 cm, waga 71 g. Śląsk ?, k. XVII - pocz. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

607
Solniczka z grawerowanymi monogramami Rosja, Petersburg; złotnik Peter Nybom (1772-1831), probierz Aleksander Jaszinow (czynny 1795-1826); 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł