25 stycznia 2012

W jednym katalogu prezentujemy Państwu ofertę sztuki dawnej, sztuki współczesnej oraz rzemiosła artystycznego.

A. SUSZYLIN, XIX/XX w.

178
Golgota, 1887 olej, deska, 31 x 46,5 cm;
u dołu dedykacja cyrylicą z podpisem
(cyrylicą) i datą 1887 r.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Malarz nieokreślony

179
Chrystus z krzyżem olej, deska parkietowana, 47 x 37,5 cm;
na odwrocie nalepka ze składu
W. Koller und Comt. z Wiednia
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Wacław KONIUSZKO (1854-1900)

180
Mężczyzna palący fajkę olej, płótno, 64,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: W. Koniuszko
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz nieokreślony polski

181
Portret młodego mężczyzny olej, płótno dublowane (wycięte), 65 x 50,5 cm;
koniec XVIII w. lub pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII w.

182
Polowanie na niedźwiedzia olej, płótno, 106,5 x 173 cm;
malarz nieokreślony - naśladowca
Paula De Vosa (1591 - 1678)
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Malarz nieokreślony francuski?, XVIII w.

183
Znalezienie Romulusa i Remusa olej, płótno dublowane,
99,5 x 136 cm;
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Henryk KOSSOWSKI (1855-1921)

201
Dziewczyna z dzbanem stop metali brązowany, wys. 43 cm;
na podstawie sygn.: KOSSOWSKI.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Irenée ROCHARD (1906-1984)

202
Jelonek brąz, podstawa w okładzinie z wielobarwnych płytek
marmurowych, na podstawie wyryta sygn.: ROCHARD
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Henri GODET (1863-1937)

203
Personifikacja poezji brąz patynowany, wys. 39 cm;
na postumencie z tyłu sygnatura: Henri Godet
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Andrée Vincent BECQUEREL (1893-1981)

204
Para papug brąz, podstawa z ciemnoszarego kamienia,
na pieńku drzewa sygn. rzeźbiarza: Becquerell
Cena wywoławcza. 4 500 zł

205
Popiersie męskie (cesarz rzymski ?) stop metali brązowany, wys. 50 cm.
Europa Zachodnia (Włochy ?)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Carl Ludwig SAND (1859 - ?)

206
Popiersie młodzieńca brąz patynowany, podstawa z szarego,
żyłkowanego marmuru, na krawędzi obojczyka
sygn.: C. L. SAND
Cena wywoławcza. 2 000 zł

207
Główka aniołka drewno lipowe bielone i złocone,
wys. 20 cm. Małopolska(?), ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

208
Św. Szymon Apostoł drewno dębowe, czernione i politurowane,
Niemcy Północne(?), Gdańsk(?), Królewiec(?),
4. ćw. XVII w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

209
Krzyż ołtarzowy drewno lipowe, zachowane ślady polichromii,
wys. 47 cm. Polska(?), 3. ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

210
Relikwiarz hermowy drewno nieokreślonego gatunku polichromowane,
Śląsk(?), początek XVI w.
Cena wywoławcza. 13 300 zł

211
Św. Jan Ewangelista drewno lipowe polichromowane,
podstawa drewniana wtórna,
Polska(?), ok. poł. XVI w.
Cena wywoławcza. 13 300 zł

212
Św. Łukasz drewno lipowe odarte z gruntu, wtórnie bejcowane,
Polska, 2. poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 5 100 zł

213
Popiersie świętego biskupa obrządku greckiego drewno lipowe polichromowane i złocone, wys. 33 cm.
Polska (krąg rzeźby lwowskiej), ok. 1770-1800
Cena wywoławcza. 9 500 zł

214
Anioł drewno lipowe polichromowane, złocone i srebrzone,
Polska, ok. 1720-50
Cena wywoławcza. 5 000 zł

215
Św. Apostoł drewno dębowe(?), wtórnie polichromowane,
Śląsk(?), 1. ćw. XVII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

216
Popiersie kobiety w kapeluszu biały alabaster, wys. 33 cm.
Niemcy(?), Austria(?), po 1920.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

217
Wolne wybory gips barwiony na terakotę, wys. 30 cm.
Na podstawie sygn.: K. Laszczka
i napis: Wolne Wybory (Parys)
Cena wywoławcza. 3 400 zł

KORPAL (?)

218
Akt kobiecy biały alabaster, wys. 40 cm.
początek XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Krzysztof ZIELIŃSKI (ur. 1974)

301
Scenes Related IV, 2007 fotografia barwna, silver dye bleach print (ilfochrome),
papier, 70 x 46 cm,
Cena wywoławcza. 1 300 zł

302
Scenes Related V, 2007 fotografia barwna, silver dye bleach print (ilfochrome),
papier, 70 x 46 cm,
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Bronisław SCHLABS (1920 - 2009)

303
Fotogram 31/57 fotografia czarno-biała, brom,
papier, 29,5 x 37,7 cm;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Marek KAREWICZ (ur. 1938)

304
Ewa Demarczyk fotografia czarno-biała, brom,
papier, 18,2 x 12,2 cm,
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Barbara PAŁKA (ur. 1958)

305
Papiloflores monotypia, papier,
88 x 48 cm;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Ewa ŚLIWIŃSKA (1909-1976)

306
Niebo grafika, papier,
51,5 x 69 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Bartłomiej CHWILCZYŃSKI (ur. 1987)

307
Obserwator litografia, papier,
106 x 76,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (ur. 1942)

308
Rebus 22 miedzioryt, papier,
24,6 x 17,8 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (ur. 1921)

309
Zapis muzyczny, 1987 technika własna, 22 x 16,7 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe 1987;
Cena wywoławcza. 700 zł

Jacek GAJ (ur. 1938)

310
Taniec akwaforta, papier,
13,1 x 14,1 cm;
Cena wywoławcza. 900 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

311
L'Espoir, 1981 litografia barwna, papier,
85 x 61 cm (arkusz);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

312
Pióro serigrafia, papier,
41 x 43 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

313
Portret kobiety ołówek, papier,
12 x 7,5 cm (w świetle oprawy),
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

314
Akt, 2005 cienkopis, papier,
26 x 17,4 cm;
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918 - 1987)

315
Padół podołkami okraszony jest, 1981 tusz, piórko, pędzel, papier,
51 x 73 cm;
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Jerzy SKARŻYŃSKI (1924-2004)

316
Ptaki, 1976 piórko, tusz, karton,
33,5 x 24,7 cm;
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Michał Marek KARWACKI (1947-1992)

317
Teka rysunków - 9 szt. piórko, tusz, papier,
42 x 29 cm;
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

318
Postacie, 1969 piórko, tusz lawowany,
52 x 74 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Maciej ŚWIESZEWSKI (ur. 1950)

319
Bez tytułu cienkopis, tektura,
60 x 80 cm
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

401
Światło II, 1972 akwarela, collage, papier,
51 x 53 cm;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (ur. 1927)

402
Nieborów, na łące, 1992 akwarela, papier,
60 x 43 cm;
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

403
Ministrele akwarela, tusz, piórko, ołówek, papier,
34 x 23,5 cm;
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Alfred LENICA (1928-1977)

404
Nie zapisane karty, 1976 olej, płotno, 38,5 x 47 cm,
sygn. p. d.: Lenica,
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Jakub SŁOMKOWSKI

405
Huta, 2011 olej, płótno, 30 x 40 cm,
sygn. na odwrocie: JSłomkowski 2011/ “HUTA”
Cena wywoławcza. 11 000 zł