Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

406
Twarz, 1994 pastel, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stasys
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

407
Bez tytułu gwasz, papier, 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

408
Olaboga urwana noga, 1974 akwarela, ołówek, papier;
28,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

409
Kompozycja 9 - IX - 65, 1965 gwasz, tusz, papier,
61,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Hilary KRZYSZTOFIAK - HILARY (1926-1979)

410
Z cyklu: Totemy Żoliborskie, 1966 olej, płótno; 159,5 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hilary 66
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

411
Narodziny ognia, 1962 olej, płyta; 60 x 76,5 cm
sygn. p. d.: TCHÓRZEWSKI
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

412
Martwa natura z syfonami olej, płótno;
85 x 95 cm
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

413
Martwa natura z ptaszkiem w klatce - II, 1987 olej, płótno,
100 x 69,5 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

414
Martwa natura z zegarem olej, płótno;
59,5 x 73 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Marian JAESCHKE (1904-1980)

415
Martwa natura z reprodukcją F. Kowarskiego, 1974 olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. i dat. zielonym cienkopisem p. d.: M.JAESCHKE 1974/ ŁÓDŹ Na odwrocie napis autorski: MARIAN JAESCHKE (ur. 1904) / „MARTWA NATUR
Cena wywoławcza. 2 100 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

416
Obraz XCII, 1960 olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;
Cena wywoławcza. 290 000 zł

Jerzy ĆWIERTNIA (ur. 1928)

417
Bez tytułu - Trzy gracje, 2008 olej, płótno;
110 x 149,5 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Krzysztof DUDZIŃSKI - KaDee (ur. 1953)

418
Akt siedzący na fioletowy fotelu, 2013 akryl, płótno;
130 x 80 cm;
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

419
Akt siedzącej tyłem olej, płótno,
63,5 x 98,5 cm;
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

420
Orkiestra żydowska, 2001 technika mieszana (tusz, gwasz, złocenia),
papier naklejony na sklejkę; 80 x 59,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Łukasz KARWOWSKI (1911-1979)

421
Chrystus, 1976 olej, płótno;
61 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Jacques CHAPIRO (1887-1962)

422
Śmierć olej, płótno,
27 x 35 cm;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Marian CZAPLA (ur. 1946)

423
Veraikon, 1983 olej, płótno;
100,5 x 80 cm;
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur.1961)

424
Półksiężyc olej, płótno;
70 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur.1961)

425
Dream, 2008 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. l. d.: T.Sętowski
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wiesława KWIATKOWSKA (1926-2011)

426
Szmaragdowy smok z cyklu Klejnoty, 1985 olej, złocenia, płótno;
81 x 64 cm;
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Barbara PRZYŁUSKA (ur. 1958)

427
Martwa natura - Still life in orange, 2003 olej, płyta;
21 x 31 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Krystyna LIBERSKA (1926-2010)

428
Pierrot z papugą, 1988 olej, płyta;
32,5 x 33,5 cm;
Cena wywoławcza. 3 700 zł

Andrzej STRUMIŁŁO (ur. 1928)

429
Pejzaż, 2013 olej, płótno;
50 x 65 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Zdzisław Otello HORODECKI (ur. 1948)

430
Słońce bawiące się miasteczkiem Horodeckiego, 2010 akryl, płótno;
73 x 92 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

431
Widok na Kopiec Kościuszki olej, płótno;
44,5 x 69 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jan Grzegorz ISSAIEFF (ur. 1953)

432
A.R.C.H.E., 2013 olej, deska?;
109 x 39,5 cm;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Joanna TĘCIOROWSKA (ur. 1969)

433
Nike - Polopiryna Wertykalna olej, akryl, płótno,
100 x 70 cm;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Grzegorz SIEMBIDA (ur. 1984)

434
Bez tytułu, 2012 olej, płótno;
120 x 80 cm;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Adam HANCZAKOWSKI (ur. 1971)

435
Metamorphosis, 2014 akryl, płótno, płatki aluminium;
30 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Radosław SOWIAK (ur.1950)

436
Sen o Kazimierzu M., 2013 olej, płótno,
80 x 80 cm;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Joanna HASIOR (1936-2011)

501
Gobelin, 1985 wełna owcza;
173 x 114 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Projektant nieokreślony, XX w.

502
Fotel modernistyczny transparentny; z siedziskiem i oparciem skórzanymi; składany;
skóra, plexi; 78 x 49 x 44 cm
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Stanisław WASIK (ur. 1952)

503
Paproć drewno; podstawa drewniana, kwadratowa, bejcowana;
wys. całości: 45 cm
Cena wywoławcza. 3 600 zł

601
Herbatnica szkło prasowane niebieskie, mosiądz;
Śląsk?, Ząbkowicka Fabryka Szkła - Tow. Akc.?,
ok. 1910
Cena wywoławcza. 700 zł

602
Naczynie na owoce kandyzowane, secesyjne szkło, plater;
Europa Zachodnia?, Śląsk?, ok. 1910
Cena wywoławcza. 700 zł

603
Misa z motywem muszli szkło opalizujące, sygn. po środku: SABINO FRANCE;
Francja, ok. 1960
Cena wywoławcza. 900 zł

René Jules LALIQUE (1860-1945)

604
Victoire - statuetka [maskotka, galion] samochodu, 1928 szkło matowe, wys. całkowita: 20,5 cm;
sygn. na spodzie: R. LALIQUE/ A PARIS
Powtórzenie późniejsze.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

605
Wazonik Loetz Witwe szkło warstwowe (pudry szklane), trawienie,
farby emaliowe;
Loetz Witwe, Klostermuhle, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

606
Wazonik w typie wyrobów Loetz Witwe szkło fioletowe, opalizujące; wys. 10 cm;
Czechy?, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

607
Figurka marszałka Piłsudskiego Polska, Ćmielów, wg projektu Adama
Siemaszko (1905-1993) z 1931 r.
Cena wywoławcza. 900 zł

608
Patera neorokokowa z puttem Niemcy - Saksonia, Drezno - Sachsische
Porzellanfabrik C.G. Carla Theme, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

609
Filiżanka ze spodkiem, z dekoracją kwiatową Miśnia, Meissner Ofen- und Porzellanfabrik
von Carl Teichert (zał. 1863), ok. 1929 r.
- tzw. marka jubileuszowa, z okazji 1000-lecia miasta Miśnia.
Cena wywoławcza. 400 zł

610
Para ptaków na konarze Niemcy, naśladownictwo Miśni
(temat rzeźby i sygnatura), wytwórnia nieustalona
- Turyngia?, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

611
Wazon dekoracyjny empirowy z wężowymi uchwytami Miśnia, model: Ernst August Leuteritz (1818-1893),
ok. 1850 - powtórzenie późniejsze
- kon. XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

612
Półmisek z kwiatami, wzór Alsace Niemcy, Villeroy und Boch,
zakład w Mettlach (zał. 1809), 4 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

613
Wazon z ornamentem zgeometryzowanych kwiatów Czechy (Austria), Turn (Teplitz - Trnovany),
K. K. Privat Keramische Werke Riessner,
Stelmacher und Kessel, okres międzywojenny
Cena wywoławcza. 1 300 zł

614
Półmisek z rybą Francja, Limoges, La Porcelaine Théodore
Haviland (zał. 1893), 1 ćw. XX w., Haviland i Co.
Cena wywoławcza. 650 zł