Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

109
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier;
85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

114
Portret kobiety, ok. 1930 pastel, papier, 66,5 x 48 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. z lewej strony: T. Axentowicz (ołówkiem).
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

118
Motyw z Kazimierza akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

120
W Zatoce Gdańskiej - Widok na Kępę Redłowską akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Aleksander GIERYMSKI (1850-1901)

122
Lombardka, 1886 sepia, gwasz, papier; 31 x 23,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: A. GIERYMSKI/ ROMA 86
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI ? (1869-1907)

126
Pożegnanie, 1905 akwarela, gwasz, tektura naklejona na płótno;
159,5 x 136,5 cm; sygn. i dat. p. d.:
słabo czytelnie monogram wiązany / 1905 (kredką);
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Józef Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

129
Sad o zmroku, ok. 1910 olej, tektura; 15,5 x 21,5 cm;
na odwrocie napisy wtórne
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

130
Sosna olej, tektura; 43,5 x 38 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

131
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 73 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Schreter
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

134
Róże i jabłko olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Karol LARISCH (1902-1935)

138
Sielanka olej, sklejka, 32,5 x 42 cm;
Praca dwustronna - na odwrocie
studium głowy kobiecej
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

139
Portret kobiety - żony artysty ?, 1916 olej, płótno; 51 x 40,2 cm;
sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916
Cena wywoławcza. 13 700 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

144
Scena z cyrku olej, papier naklejony na płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

146
sygn.: l. d.: Z. Rozwadowski 1925.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

147
Na koniu olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta)
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Władysław SZERNER (1870-1936)

148
Zwiad olej, deska; 50,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: W. Szerner iun.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

152
Epizod z wojny polsko - bolszewickiej, 1928 olej, płótno; 175 x 125 cm;
sygn. p. d.: S. Batowski 1928
Cena wywoławcza. 140 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

156
Jeźdźcy w stepie, 1911 olej, płótno; 40 x 61 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz/ 1911
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Carl Ernst MORGENSTERN (1847-1928)

158
Krajobraz leśny o świcie z ruinami zamku na wzgórzu, 1868 olej, płótno; 81,5 x 124,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Carl Ernst Morgenstern 1868.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

159
Dama z papugą olej, płótno; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Bakalowitz
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Leonardo BAZZARO (1853-1937)

160
Na przełęczy - Wieśniaczka z dzieckiem na osiołku [Alta dimora alpestre] olej, płótno; 189 x 120 cm;
sygn. u dołu: L. Bazzaro
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Isaac VAN OSTADE (1621-1649) - przypisywany

163
W karczmie olej, deska;
20 x 31,5 cm w świetle oprawy;
Na odwrocie nalepka z atrybucją dzieła.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Malarz flamandzki, połowa XVII w.

166
Scena historyczna olej, płótno; 336 x 215 cm
dublaż BEVA 371; nowe, aluminiowo-drewniane,
samorozprężające się krosna
Cena wywoławcza. 96 000 zł

Mathurin MOREAU (1822-1912)

221
Po łowach brąz, wys. 41 cm;
sygn. na podstawie: Math. Moreau / Hors Concours
oraz stempel odlewni
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Mirosław BAŁKA (ur. 1958)

310
Bez tytułu - Kompozycja podwójna, 1994 technika własna, papier;
39 x 58 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

314
Widok z okna pensjonatu Firenze flamaster czarny jasnobrązowy, papier;
26,5 x 19,5 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

405
Pan - R.V.B.L, 1993 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. u dołu po środku: E. Markowski
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

406
Bez tytułu - Profile, 1978 węgiel, biel tytanowa (?), płótno;
135,5 x 190 cm;
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

409
Tryptyk ekspresjonistyczny olej, płótno naklejone na płytę;
109,5 x 59,5 (wymiary części bocznych),
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

420
Meksykański skrzypek, 2001 olej, płótno; 89 x 88 cm;
sygn. l. d.: Eugeniusz Gerlach 2001; data p. d.: Kraków 3/ II
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

501
Bez tytułu, 1963 technika własna (gips patynowany na czarno), płyta;
wymiar obiektu: 210,5 x 11,5 x 6 cm (zwieńczenie półokrągłe),
Cena wywoławcza. 20 000 zł

605
Kielich biedermeier z postacią powstańca, 1830 szkło przezroczyste, czara pokryta żółtą listrą,
szlifowane, rytowane; wys. 13,5 cm;
Śląsk?, Niemcy?, ok. 1830.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

613
Serwis deserowy ze szlakiem barwnych miniatur wg Jeana Fragonarda Niemcy, Selb, Rosenthal AG, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

617
Naczynie (terryna?) fajans, szkliwo cynowe o zielonkawo - błękitnym
zabarwieniu i z krakelurą;
Holandia, Delft, XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

621
Zegar Polski - z herbami Rzeczypospolitej Obojga Narodów Miśnia, model opracowany w 1743 roku dla Augusta III
przez J. J. Kaendlera i J. F. Eberleina,
powtórzenie: 2 poł. XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

705
Buliera na podstawie z podgrzewaczem plater cechowany;
Austria, Barndorf, Metallwarenfabrik Artur Krupp,
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

720
Model Fiata 4 HP srebro próby 800 cechowane, waga 1007 g.
Mediolan, złotnik Dante Riva, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

728
Komplet sztućców do przystawek na 12 osób (36 sztuk) srebro złocone próby 3 cechowane, waga 2124 g.
Wiedeń, wytwórnia sreber J. C. Klinkoscha,
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 21 000 zł

804
Bransoleta z rubinami złoto 18 ct, masa całkowita 18.600 g
Cena wywoławcza. 20 000 zł

805
Pierścionek z brylantami złoto 14 ct, masa całkowita 6.890 g
Cena wywoławcza. 85 000 zł

806
Kolczyki z brylantami 2 szt brylantów w delikatnej oprawie
o masie łącznej ok.2.50 ct (VS1/H), złoto 18 ct,
masa całkowita 2.530 g
Cena wywoławcza. 70 000 zł

807
Naszyjnik złoty złoto 14 ct, masa całkowita 18.100 g
Cena wywoławcza. 23 000 zł

816
Zestaw przyborów do pisania z dedykacją dla gen. Józefa Hallera Pióro wieczne w złotej oprawie, ołówek automatyczny,
na grafit oraz obsadka pióra - srebrna
Cena wywoławcza. 43 000 zł

820
Ikona rodzinna - „ czteroczestnik”, w kiocie tempera na desce, 34,5 x 30,5 cm;
Rosja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

831
Lustro w stylu klasycystycznym sosna, gips, złocenia; 151 x 147,5 x 10,5 cm.
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

835
Żyrandol art deco, elektryczny, 10-świecowy szkło prasowane, matowane;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

842
Gobelin ze sceną antyczną wełna, jedwab; podszycie płócienne; 240,5 x 100 cm.
Bruksela, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

847
Zegar podłogowy w stylu klasycystycznym dębina, sosna; 223,5 x 56 x 31 cm.
Europa Zachodnia lub Północna, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł