Krzysztof OKOŃ (ur. 1939)

1413
Zwiastowanie malowidło na szkle - technika własna, płyta; 35 x 35 cm;
sygn. l. d.: OKOŃ (data nieczytelna)
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Jan IWANIUK (1943-1992)

1414
Festyn, 1977 olej, płyta, 73 x 60 cm;
sygn. p. d.: Jan Iwaniuk 77;
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Stefan PAPP (ur. 1932)

1415
Klub pod Gruszką collage, papier; 32,4 x 46,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Papp 76; dedykacja l. d.: Lidce
Cena wywoławcza. 800 zł

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

1416
Wspinaczka w Szczyrku. Brzozy na stoku, 2001 olej, płótno naklejone na płytę; 35 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Mazoś 2001; tytuł l. d.: Wspinaczka w Szczyrku;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

JANUSZ WILDEN (1906-1991)

1417
Martwa natura olej, płótno; 65 x 53,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wilden 58
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Tadeusz L. SERAFIN (ur. 1953)

501
2012 XII technika własna, 113 x 61 x 5 cm;
sygn. l. d.: LTS '12 / XII;
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)

502
Wytyczanie obrazu I, 2008 beton, brąz, 40 x 26 x 6 cm; sygn. i dat. na odwrocie
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

503
Przestrzeń IX, 1977 akryl, aluminium, werniks, 70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Tadeusz ZIELIŃSKI

504
Postać gips, wys. 61 cm;
sygn.: TZ
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Edmund MATUSZEK (ur. 1932)

505
Forma przestrzenna gips, wys. ok. 49 cm;
sygn.: EM
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (ok. 1927-2008)

506
Maska glina wypalana; 33 x 24 cm;
sygn. na odwrocie monogramem: ZS
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Anne ITZYKSON (ur. 1963)

507
Akt klęczącej kobiety, 1996 brąz patynowany, wys. rzeźby: 31 cm, kamienna podstawa;
sygn. z boku Itzykson'96 4/8 oraz okrągły odcisk odlewni
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

509
Kobieta z woalem, 1920 brąz srebrzony; 10 x 5,5 x 3 cm; sygn. u podstawy: B. Biegas
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Rzeźbiarz Nieokreślony

1501
Tors rzeźba w cynie, wys. 19,5 cm; na odwrocie wybite oznaczenia; na powierzchni rzeźby napis: .... SCHOON / .... 2000
Cena wywoławcza. 2 000 zł

601
Szklanica okazjonalna biedermeier szkło przezroczyste i rubinowe; wys. 11,5 cm;
Niemcy, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 000 zł

602
Szklanica cylindryczna, z amorkiem szkło przeźroczyste, bezbarwne,
partiami żółto-seledynowa lazura;
Czechy?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

603
Pojemnik art déco szkło w odcieniu różowym, z geometryczną
czarną dekoracją; wys. 10 cm;
Czechy?, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

604
Żardiniera szkło w odcieniu miodowym, lane z formy;
Polska, Huty Szklane Juliusza Stolle “Niemen”;
lata 30. XX w., model 1415
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

605
Wazka dekoracyjna z miniaturą rodzajową wg Teniersa i miniaturą pejzażową Francja, Edme Samson(?),
Paryż, kon. XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

606
Wazon z ceglastym goździkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 33,5 cm;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
2 poł.- kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 750 zł

607
Talerz z reliefem winorośli i barwnym bukietem porcelana ze szkliwem kremowym;
Miśnia, XX w. (okres międzywojenny)
Cena wywoławcza. 700 zł

608
Kobieta w stroju ludowym (łużyckim) Miśnia, model: Hugo Spieler (1854-1922),
ok. 1897-98, realizacja ok. 1900-1910.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

609
Serwis do kawy z dekoracją “Złoty czar” Polska, Chodzież, fabryka porcelany,
2 połowa XX w. (lata 50.-60.)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

610
Talerz dekoracyjny z zieloną sceną rodzajową Polska, Fabryka Porcelany w Chodzieży, lata 60./70. XX w.
(talerz w stylistyce kręgu projektantów
związanych z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego)
Cena wywoławcza. 800 zł

611
Serwis deserowy Bałtyk Polska, Ćmielów, Fabryka Porcelany i Wyrobów
Ceramicznych „Ćmielów” Sp. Akc., proj. Bogumił Marcinek,
ok. 1930, okres międzywojenny(?)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

612
Talerz dekoracyjny ze sceną rodzajową: W kafejce Polska, Jaworzyna Śląska, Zakłady Porcelany
Stołowej „Karolina”, lata 60. XXw.,
dekoracja autorska: Krzysztof Wychowski.
Cena wywoławcza. 800 zł

613
Wazka tralkowa z dekoracją kwiatową i z ptakami, w typie dalekowschodnim Holandia, Delft, warsztat „De Grieksche A”,
XVIII w. (sygnatura Pietera Adriaensza Kocksa?
- naśladownictwo ?)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

614
Wazon - słój z dekoracją kobaltową protoporcelana (?) - kamionka(?), nie sygnowany.
Chiny, XVIII w.(?)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

615
Dwa wazoniki w szafirowo- brązowo- szmaragdowej tonacji Wilno, wytwórnia garncarsko - fajansowa
A. Azarewicz i Synowie, okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

616
Dekoracyjny wazon huculski glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne,
nie sygnowany. Pokucie, 1 - 2 ćw. XX w. ?
Cena wywoławcza. 6 000 zł

1601
Wazon z mosiężnym okuciem szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane kryształowo;
Czechy? XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

1602
Serwis do kawy, neobarokowy, z rocaillami i opalizacją Katowice, wytwórnia „Steatyt” Zygmunta Buksowicza,
lata 60./70. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1603
Aplika ścienna z papugą Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy ?, XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

701
Taca dwuuszna plater cechowany, wys. 4,5 cm, szer. 53,5 cm;
Warszawa, Br. Henneberg, lata 70.-80. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

702
Para lichtarzy plater cechowany, Warszawa, Fabryka
Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J.Fraget, 1915-1939
Cena wywoławcza. 700 zł

703
Bużuarek plater cechowany, wys. 11,5 cm, szer. 15 cm;
Warszawa, Firma Norblin i Ska, 1896-1915
Cena wywoławcza. 2 300 zł

704
Imbryk do herbaty plater (srebrzony współcześnie) cechowany;
Warszawa, Roman Plewkiewicz & Co
(czynny 1886-1935), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

705
Karafka z korkiem srebro próby 84 cechowane, waga 232 g.
Kijów, 1899-1908
Cena wywoławcza. 2 300 zł

706
Tygielek do parzenia kawy (dżezwa) srebro próby 875 cechowane, waga 130 g.
ZSRR, Kubaczi (Dagestan), Kubaczinskij Chudożestwiennyj
Kombinat, 1961-1965
Cena wywoławcza. 1 700 zł

707
Para lichtarzy srebro próby 84 cechowane; waga 570 g.
Rosja, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

708
Koszyk - paterka srebro cechowane, waga 596 g.
Moskwa, złotnik Iwan Gubkin, 1850
Cena wywoławcza. 5 000 zł

709
Świecznik chanukowy srebro próby 800 cechowane, waga 127 g.
Izrael, ok. 1950 - ok.1970
Cena wywoławcza. 1 900 zł

710
Bomboniera w stylu biedermeier szkło, srebro cechowane,
Wiedeń, Stephan Mayerhoffer (czynny 1818-1852),
lata 30. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

711
Półmisek okrągły z nakrywką srebro cechowane, waga 713 g;
Londyn, Sebastian and James Crespell
(czynni ok. 1764-1773), 1763/64
Cena wywoławcza. 8 000 zł

712
Świecznik pięcioświecowy art déco srebro próby 2 cechowane; waga 1040 g
Holandia, Rotterrdam?, 1920
Cena wywoławcza. 5 000 zł

713
Dzbanek neorokokowy srebro próby 830 cechowane; waga 398 g.
Niemcy, Hanau?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

714
Solniczka srebro próby 84 cechowane, waga 66 g.
Petersburg, 1860-1866
Cena wywoławcza. 1 600 zł

715
Półmisek dekoracyjny w ramie srebro próby 835 cechowane; Niemcy, Schwabisch
Gmu¨nd, Silberwarenfabrik Wilhelm Binder, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł