828
Lampa naftowa fajans, kompozycja metali, mosiądz, szkło; wys. 59 cm;
Francja, Paryż, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

829
Lampa naftowa fajans, miedź, mosiądz, szkło; wys. 65,5 cm;
Niemcy, Berlin, firma Ehrich und Graetz, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

830
Lampa naftowa Niemcy, Berlin, firma Feuer R. und Co,
korpus - wytwórnia porcelany Fraureuth; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Giuseppe Antonio REMONDINI (1747-1811)-wyd.

831
Mapa Polski po rozbiorach miedzioryt kolorowany liniowo, papier;
wymiary w świetle passe-partout 49,2 x 66,2 cm;
Wenecja, wyd. Remondini, 1802.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

832
Zegarek z budzikiem Niemcy, Lenzkirch, Aktiengesellschaft fu¨r Uhrenfabrikation; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

833
Zegar ścienny typu cartel Francja, Paryż, zegarmistrz Jean (?) Dupas,
Rue de Ménilmontant, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

834
Zegar z kalendarzem tygodniowym i miesięcznym Francja, Paryż, firma zegarmistrzowska Honoré Pons
oraz Jules Denand et Charles Guyenot, ok. 1840.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

835
Lampa gabinetowa, elektryczna, 5-ramienna, z figurą kobiety kompozycja metali, wys. 73 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

836
Para kinkietów elektrycznych żelazo kute, szkło lane; wys. 75 cm, szer. 37,5 cm, głęb. 14 cm.
Polska? lata 70. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

837
Tapiseria - werdiura wełna; 247 x 180 cm.
Francja, XVIII w. (?)
Cena wywoławcza. 23 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

838
Kobierzec - chodnik - Karabach wełna na osnowie bawełnianej, barwniki naturalne;
dł. 327 cm, szer. 100//107 cm. Północny Iran na styku
z Południowym Azerbejdżanem; ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

839
Kilim huculski wełna (na osnowie lnianej?); 152 x 251 cm.
Huculszczyzna, Kosów? lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

840
Strzelba kołowa (Arkebuz), myśliwska drewno, kość, długość 1090 mm.
Czechy, Praga, Hans STIFTER, 1673.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

841
Kobierzec - modlitewnik wełna na osnowie bawełnianej;
dł. 131 cm (150 z frędzlami), szer. 86//88 cm.
Turcja, XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

842
Żyrandol elektryczny, 3-ramienny, art déco Polska, Warszawa, Bracia Borkowscy
- Zakłady Elektrotechniczne S.A.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

843
Zestaw 4 kinkietów w typie art déco Polska?; 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

844
Zestaw 8 kinkietów elektrycznych w typie art déco Polska, klosze - Huta Szkła „Zawiercie”;
2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

845
Cena wywoławcza. 2 700 zł

846
Lampa wisząca, elektryczna brąz, mosiądz; wys. 52 cm, szer. ca 43 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

847
Lustro ścienne tafla lustrzana, drewno, gips, złocony, malowany;
wys. 127,5 cm, szer. 98 cm, głęb. 15 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena oferowana 800 zł

848
Wilki do kominka brąz, odlew, niegdyś złocony;
wys. 27 cm, dł. 85 // 100 cm, głęb. 8 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

849
Zegar podłogowy wiktoriański sosna, mahoń; 221,5 x 56,3 x 22,5 cm.
Europa Zachodnia, Anglia (?), ok. 1850
Cena wywoławcza. 3 500 zł

1801
Pierścionek złoty diament w szlifie brylantowym o masie ok.: 0.25 ct.;
złoto pr.: 0.750, masa całkowita 8.350 g.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

1802
Laska z uchwytem w kształcie głowy męskiej drewno rzeźbione, lakierowane;
kość rzeźbiona, złoto (?); dł. 95,5 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

1803
Tkanina dekoracyjna technika żakardowa; 143 x 193 cm.
Francja?; XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

1804
Teka kancelaryjna na biurko skóra, drewno; 38,7 x 31 x 4,5 cm.
Polska?; 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1805
Tłok pieczętny (masoński?) marmur czerwono-brązowy; wys. 5,3 cm;
Polska, XIX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

1806
Karafinka na oliwę (lub ocet), z korkiem szkło przeźroczyste, mosiądz tłoczony; wys. 22 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

1807
Puzderko na biżuterię, secesyjne Polska, Warszawa, w typie wyrobów firmy Romana Plewkiewicza;
napis datuje przedmiot na okres okupacji niemieckiej
w czasie I wojny światowej, po 1915.
Cena wywoławcza. 500 zł

1808
Wazon w typie art-deco biały metal, miedź; wys. 31,5 cm;
Polska, lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1809
Przycisk do dzwonka gabinetowego srebro, emalia, onyks (?); wys. 4,1 cm;
Francja? pocz. XX w.;
cechy importowe - Austro-Węgry (po 1901).
Cena wywoławcza. 900 zł

1810
Kobierzec typu Tebriz wełna; 330 x 429 cm.
Iran Północny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

1811
Zegar astronomiczny Wielka Brytania, Londyn,
St. James’s House Company, 1984.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

1812
Tkanina dekoracyjna jedwab, plusz, satyna, nici metalowe, bajorek,
mulina, koronka i frędzle pasmanteryjne; 155 x 151 cm.
Polska?; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

1813
Zegar kominkowy w obudowie drewnianej drewno, okleiny z mahoniu piramidowego;
brąz złocony, mosiądz; wys. 47 cm;
Europa Zachodnia, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

901
Lustro biedermeier mahoń; 153 x 68,5 x 40,5 cm.
Europa, ok. 1830-1840.
Cena wywoławcza. 3 400 zł

902
Komoda klasycystyczna konstrukcja - sosna, dębina; fornir - mahoń, dębina, brzoza;
85 x 125,5 x 70 cm.
Europa, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

903
Bufet art déco mahoń, palisander; 93 x 149,8 x 74 cm.
Francja, lata 20./30. XX w.
Cena wywoławcza. 5 400 zł

904
Toaletka art déco orzech, sklejka, sosna; 177,3 x 130 x 31 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

905
Szafka w stylu II cesarstwa brzoza?, sosna, mahoń, 103, 5 x 105,6 x 30 cm;
Europa Zachodnia, Anglia lub Francja, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

906
Szafka - szyfonierka w stylu Ludwika Filipa mahoń, buczyna; 78 x 44 x 89 cm.
Europa Środkowa, ok. 1880.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

907
Fotel neorokokowy orzech; 106 x 76 x 70 cm.
Europa Środkowa, Polska (?), kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena oferowana 700 zł

908
Szafka eklektyczna orzech; 176,7 x 123 x 71 cm.
Europa Środkowa, Austria lub Niemcy, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 600 zł

909
Stół klasycyzujący konstrukcja - mahoń, fornir - orzech; 78,5 x 395,5 x 151 cm.
Europa Zachodnia, Anglia (?), podstawy 1 ćw. XX w., blat po poł. XX w.
Cena wywoławcza. 6 700 zł

910
Serwantka klasycyzująca konstrukcja - sosna; fornir - brzoza karelska;
141,5 x 80 x 49 cm.
Polska (?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

911
Kanapa rokokowa sosna; 112,5 x 236 x 78 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XVIII w. i XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

912
Serwantka neorokokowa mahoń; 140,4 x 80 x 35 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł
Cena oferowana 2 100 zł

913
Komplet mebli w stylu mebli Thomasa Sheratona jawor, orzech, palisander;
Rumunia, Timisoara, I. P. L., 1975.
Cena wywoławcza. 5 000 zł