16 października 2017

Wystawa przedaukcyjna
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex

ul. Karowa 31 w Warszawie:

13.10.2017 (piątek): 11.00 – 19.00
14.10.2017 (sobota): 12.00 – 20.00
15.10.2017 (niedziela): 12.00 – 17.00
16.10.2017 (poniedziałek): 11.00 – 18.00

regulamin aukcji wyprzedażowej

604
Flakon na wodę toaletową cylindryczny, z rozetą na dnie, z czterema rytymi girlandami, ze szklanym korkiem wewnątrz oraz zewnętrznym, kulistym zamknięciem z okuciem dekorowanym festonem

605
Pięć szklanek do wody dekorowanych rżniętymi kwiatami i girlandami;
szkło przeźroczyste, bezbarwne; wys. 13 cm. XX w.

606
Siedem kieliszków do czerwonego wina szkło kryształowe, bezbarwne, przeźroczyste; wys. 18,5 cm. XX w.

607
Siedem kieliszków do wina szklo żółte, przeźroczyste; wys. 18 cm;
Czechy, XX w. (?)

608
Osiem kieliszków do wódki o czarze dekorowanej arkadami do 2/3 wysokości;
szkło kryształowe, przeźroczyste, bezbarwne; wys. 8,5 cm. XX w.

609
Sześć kieliszków do szampana o wąskiej cylindrycznej czarze dekorowanej pasem kartuszowego ornamentu;
szkło kryształowe (ryt mechaniczny), bezbarwne, przeźroczyste; wys. 16 cm. XX w.

610
Siedem kieliszków do szampana szkło kryształowe, bezbarwne, przeźroczyste; wys. 16,5 cm. XX w.

611
Puchar z pokrywą szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys. całkowita z pokrywą: 24 cm;
Niemcy, Villeroy&Boch, k. XX w.

612
Waza - krater szkło dwuwarstwowe, kryształowe i kobaltowe, ryte; wys. 26 cm.
Europa Środkowa (?), 1 poł. XX w.

613
Popiersie Apolla szkło bezbarwne, odlewane z formy, satynowane; wys. 14,5 cm; nie sygn. XX w.

614
Sześć talerzy płytkich z reliefem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 3 cm, średn. 31,5 cm;
Miśnia, XX/XXI w.

615
Sześć talerzy serwisowych porcelana (z drobnymi skazami masy), farby naszkliwne, złocenia; wys. 3 cm, średn. 22,6 cm;
Szwajcaria, fabryka porcelany w Nyon n/ Jez.Genewskim (1781-1814),

616
Serwis do herbaty z malinową dekoracją porcelana, purpura malinowa naszkliwnie, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.

617
Zespół naczyń serwisowych z reliefem porcelana biała;
Miśnia, 1 ćw. XX w. - okres międzywojenny

618
Wazonik porcelanowy porcelana biała, z reliefowym wzorem z nakładających się na siebie łezek; wys. 20 cm;
Niemcy, Miśnia, XX w.

619
Osłonka do doniczki z podstawką porcelana biała, złocenia, farby naszkliwne;
Wiedeń, Augarten, XX w.

620
Para osłonek na doniczkę porcelana biała, wys. 13,5 cm; średnica przy wylewie 18 cm;
Niemcy, Miśnia, XX w.

621
Wazon w formie walca porcelana biała; wys. 33 cm;
Niemcy, Miśnia, XX w.

622
Kobieta w antycznym stroju - Alegoria śmierci (?) porcelana biała; wys. 36 cm; sygn. kobaltem podszkliwnie:
N pod pięciopałkową koroną oraz poniżej wycisk: 180; Neapol?, XX w.

623
Zegar porcelanowy porcelana, malatura podszkliwna kobaltowa - wzór cebulowy,
Niemcy, Miśnia, XX w.

624
Apollo fajans, wys. 24 cm; nie sygn.
XIX w.

625
Para talerzy dekoracyjnych porcelana, farby naszkliwne, ręcznie malowane; śred. 24 cm;
w lustrze przedstawienia z: Tańców świata

626
Zestaw czterech kokilek porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia;
średn. talerza: 17 cm; wym. kokilki: 6 x 17 x 13 cm;
Niemcy, Misnia, XX w.

627
Zestaw deserowy tete a tete porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwnie, złocenia;
Niemcy, Miśnia, XX w.

628
Dwa półmiski i patera do ciasta porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Miśnia, XX w.

629
Zestaw tete a tete porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwnie, złocenia;
Niemcy, Miśnia, XX w.

630
Zestaw obiadowy porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Miśnia, XX w.

631
Zestaw naczyń porcelanowych porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwne;
Niemcy, Miśnia, XX w.

632
Zestaw naczyń środka stołu porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Miśnia, XX w.

633
Lampa porcelanowa porcelana biała, szkliwiona, złocenia; wys. całkowita: 35,5 cm;
Niemcy, Drezno, Potschappel, XIX / XX w.

634
Zestaw do herbaty - wzór Weinlaub porcelana biała, szkliwiona, podszkliwnie zieleń chromu;
Niemcy, Miśnia, XX w.

635
Dwie salaterki oraz tacka porcelana biała, szkliwiona, podszkliwnie zieleń chromu;
Niemcy, Miśnia, XX w.

636
Waza do zupy oraz 6 głębokich talerzy porcelana biała, szkliwiona, podszkliwnie zieleń chromu;
Niemcy, Miśnia, 1 poł. XX w.

637
Zestaw naczyń środka stołu porcelana biała, szkliwiona, podszkliwnie zieleń chromu;
Niemcy, Miśnia, 1 poł. XX w.

638
Serwis do kawy dla 3 osób porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Miśnia, XX w.

639
Serwis do kawy na 4 osoby - Biała Róża porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Miśnia, XX w.

640
Cache pot porcelana biała, szkliwiona;
Niemcy, Miśnia, XX w.

641
Filiżanka i kubek kopia wzoru z serwisu łabędziego;
Niemcy, Miśnia, XX w. (?)

642
Para kubków porcelana;
Niemcy, Miśnia, XX w.

643
Wazonik owoidalny, graniasty, w formie zbliżony do nierozwiniętego pąka kwiatu;
porcelana biała, szkliwiona; wys. 13,5 cm; Niemcy, Miśnia, 2 poł. XX w.

644
Wazon cylindryczny porcelana biała, szkliwiona; wys. 23,5 cm;
Niemcy, Miśnia, l. 60-te XX w.

645
Wazon o gruszkowatej formie, gładki;
porcelana biała, szkliwiona; wys. 24 cm;

646
Serwis do herbaty dla 4 osób porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Miśnia, XX w.

647
Para kubków porcelanowych porcelana biała, szkliwiona, złocenia, farby naszkliwne;
Niemcy, Miśnia, XX w.

648
Para kubków porcelana biała, szkliwiona, złocenia, farby naszkliwne;
Niemcy, Miśnia, XX w.

649
Wazonik na jeden kwiat porcelana biała, szkliwiona, kobalt; wys. 18,5 cm;
Niemcy, Miśnia, 1989 r.

650
Wazon porcelana biała, szkliwiona, kobalt; wys. 16 cm;
Niemcy, Miśnia, XX w.

651
Wazka z dekoracją weinlaub - pasem ulistowionej winorośli;
porcelana biała, szkliwiona, zieleń chromu; wys. 13 cm;