Malarz nieokreślony, francuski, XVIII w.

132
Młodzieniec z szalkami olej, płótno dublowane; 72 x 58 cm (wymiar owalu);
na odwrocie, na krośnie malarskim zatarta niewielka nalepka
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

133
Bitwa z Turkami olej, płótno dublowane; 64 x 79,5 cm
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

134
Chłopskie zabawy olej, płótno dublowane; 60 x 92,5 cm
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

135
Martwa natura myśliwska olej, płótno dublowane; 100 x 125 cm
(obraz po dawnej konserwacji).
W tradycji malarstwa Jan Fyta (1611-1661).
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki (?), XVIII w.

136
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, płótno dublowane; 89 x 68 cm.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Gottfried Wilhelm VÖLCKER (1775-1849)

137
Kosz z kwiatami olej, płótno dublowane; 36 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Voelker / pinx. 1820.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Erdmann SCHULTZ (1810-1841)

138
Martwa natura z pąkami róż i winogronami, 1834 olej, płótno dublowane; 95 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: Erdm : Schultz. pinx / 1834
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

1101
Martwa natura z owocami akwarela, papier; 29 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. g.: Rzepiński (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jakub SZER (ok.1890-1944)

1102
Motyw miejski z ogrodem akwarela, papier; 18 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: J. Szer.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

F. RYBAKOWSKI, XX w.

1103
Przed kościołem, 1929 akwarela, papier brązowy; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany l. d.: F. Rybakowski -929 r.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1104
Napitek, ok. 1850 akwarela, papier brązowy; 37 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepka
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

1105
Łazienki Królewskie w Warszawie akwarela, ołówek, papier; 10,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Franciszek TUREK (1882-1947)

1106
Martwa natura, 1919 akwarela, papier; 47 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany. l. g.: Fr. Turek / 6 11 19.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

1107
Dzban z polnymi kwiatami, 1927 gwasz, tektura; 49 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1927.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Jules VERNIER (1862-1937)

1108
Rybacy olej, płótno; 47 x 68 cm;
p. d.: J. Vernier;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 400 zł

August Herman KNOOP (1856-1919)

1109
Scena rodzajowa - Ocena portretu olej, płótno; 81 x 101 cm;
sygn. p. d. H. Knoop (czerwienią);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

1110
Święty Marek Ewangelista olej, płótno; 116,5 x 94 cm;
(obraz przed konserwacją).
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Viktor KISS (1902-1940)

1111
Dziewczyna w serdaku, 1935 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g.: Victor Kiss / 1935.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony austriacki, XIX w.

1112
Dziewczyna z różą we włosach, pocz.XIX w. olej, płótno; 63 x 50 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XIX w.

1113
Próba wina olej, płótno; 46 x 40 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Alfred STEINACKER [A. DERFLA] (1838-1914)

1114
Wyjazd na targ olej, deska; 18 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: A. Derfla;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1115
Węgierski zaprzęg olej, deska; 18,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: A. Derfla;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Godfried SCHALCKEN (1643-1706) - naśladowca

1116
Próba jakości jajka olej, blacha; 25,5 x 21,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z napisem: G. Schalcken (piórem).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)

1117
Sen - zmora olej, tektura; 42 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: ECieczkiewicz / 1920 (?).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

1118
W izbie olej, tektura; 34,5 x 45 cm;
sygn. i opisany p. d.: AS (?) lub AG (?). 05 - słabo czytelna.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

1119
Kwiecista łąka, 1908 olej, płótno naklejone na tekturę (?); 25 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: T. Ziomek / 1908.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1120
Portret prawnika Wolfganga Adama Mercka - radcy Wyższego Sądu Apelacyjnego w Wuerzburgu olej, płótno; 80 x 57,5 cm;
na odwrocie nalepka z maszynowym napisem
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Zofia Janina ZIELIŃSKA (1915-?)

1121
Łąka, 1955 olej, płótno; 52 x 77 cm;
sygn. i dat. l. d.: Ziel 55.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

1122
Żółte róże w wazonie olej; tektura; 33,5 x 50 cm;
sygn. p. śr.: A. Karpiński;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

J. REICH, XX w.

1123
Gdańsk o zachodzie słońca olej, płótno; 94 x 124 cm;
sygn. p. d.: Joh. Reich.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Christo MENDOLY-STEFANOFF (1898-1966)

1124
Chałupa góralska olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: G. Mendoly.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

P. WILLIS, XX w.

1125
Panorama miasteczka, ok. 1930 olej, płótno; 51 x 60 cm;
sygn. p. d.: P. WILLIS.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, francuski (?), XVIII w.

1126
Dama z różą olej, deska; 42 x 32 cm.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

G. VŐLKER, XX w.

1127
Czerwone róże olej, tektura fakturowana; 24,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: GVőlker.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Johann KÜHN, XX w.

1128
Żółte róże olej, płótno; 37 x 52 cm;
sygn. i opisany l. d: Joh Kühn / 1920.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki (?), 1 poł. XIX w.

1129
Brzoskwinie, 1844 olej, płótno dublowane; 27 x 32 cm;
opisany i dat. p. d.: S p. J / 1844.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX / XX w.

1130
Pejzaż alpejski olej, tektura; 16,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: … J.J. Sp ... 07 - słabo czytelna.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

R. von HŐVELL, XX w.

1131
Nokturn z wiatrakiem olej, deska; 18 x 26 cm;
sygn. p. d.: R. V. Hővell.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Maciej KOŚCIESZA (XIX/XX w.)

1132
Przed chatą, 1917 olej, tektura; 49,5 x 61,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Maciej Kosciesza / Kijów 1917;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

1133
Portret biskupa Samuela Głowiński, sufragana Lwowa, po 1777 olej, płótno dublowane; 104 x 77,5 cm;
napis w kartuszu
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Karl Eugen FELIX (?) (1837-1906)

1134
Portret kobiety olej, płótno naklejone na sklejkę; 40,5 x 32,5 cm;
sygn. z prawej strony przy krawędzi: Felix.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Iraida CWIETKOW (1923 - 2003)

1135
Józef Piłsudski w rozmowie z oficerem w okopach olej, płótno; 80 x 87 cm;
sygn. l. d.: I Cwietkow
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stanisław WISZNIEWSKI (1936-2016)

1136
Pejzaż z zabudowaniami olej, płótno; 57 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: St. Wiszniewski / 66
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, POLSKI, XX w.

1137
Martwa natura na stole, ok. 1960 olej, płótno; 100,5 x 77,5 cm.
Według tradycji obraz związany z artystą drugiej Grupy Krakowskiej.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Emmanuel FRIES (1778-1850) - przypisywany

1138
Pejzaż o zmierzchu ze sztafażem olej, papier naklejony na płótno z krajkami;
51,5 x 67,5 cm
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

L. DORIES, XIX/XX W.

1139
Spacer w parku olej, płótno; 47,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: L. Dories
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Konstanty KIETLICZ-RAYSKI (1866-1924)

1140
Muzykanci, 1914-1915 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
sygn. l. d.: KONSTANTY / KIETLICZ-RAYSKI / LUBLIN - 1914 - 1915
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1141
Portret mężczyzny, 1938 olej, sklejka; 25,5 x 21,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimi / Hofman/ 1938
estymacja: 2 200 - 3 000 zł