Stanisław KOBA (ur. 1957)

418
Baranki na niebie, 2010 olej, płótno; 74 x 85 cm;
sygn. na odwrocie na płótnie St. Koba / 2010;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zbyszko OLEŚ-WOLLENBERG (ur. 1960)

419
Broken life V, 2016 akryl, płótno; 60 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: BROKEN LIFE / Zbyszko / Oleś / 3 maja-3 lipca / 2016.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Sławomir KARPOWICZ (1952-2001)

420
Pejzaż Toskański - dyptyk, 1990 olej, płótno; 115 x 100 cm (każda z części);
sygn. i dat. l. d.: S. KARPOWICZ / 90 (prawa część);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Zbigniew CEBULA (ur. 1961)

421
Płaskowyż II, 1994/95 olej, płótno; 80 x 80 cm,
sygn. p. d.: Z. CEBULA;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

1401
IX-87-A, 1987 technika własna, papier; 28,5 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Krystyn Zieliński (ołówkiem), l. d. ołówkiem: K.IX-87 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1402
Akt, 1997 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 36,5 x 47,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 1997.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bożena WAHL (ur. 1932)

1403
Clown w zieleni pastel, karton; 69 x 50 cm;
sygn. p. d.: BWahl.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Bożena WAHL (ur. 1932)

1404
Clown pastel, papier; 69 x 50 cm;
sygn. p. d.: BWahl.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Leszek DUTKA (1921-2014)

1405
Trzy postacie, 1997 pastel, papier; 58 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: LD.V.97.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Kazimierz JASIŃSKI-SZELA (ur. 1937)

1406
Dzban, 1995 olej, ołówek, pastel, tektura; 60 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jasiński 95.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Marek RUDNICKI (1927-2004)

1407
Dzieci akwarela, piórko, tusz, papier; 35 x 43 cm;
sygn. p. d.: Marek Rudnicki.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Marek RUDNICKI (1927-2004)

1408
Piękny pokaz, 1980 akwarela, gwasz, płyta; 35,5 x 27 cm;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Włodzimierz FINKE (ur. 1945)

1409
Kobieta w kapeluszu, 2012 akryl, pastel, papier; 46,5 x 31 cm;
sygn. i opisany p. d.: Finke Włodzimierz 012 / "Kobieta w kapeluszu";
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1410
Praca programowa - Portret alternatywny, 1993 technika mieszana (pastel, gwasz, złota i srebrna farba), karton naklejony na karton; 107 x 78,5 cm ;
sygn. i dat. p. d.: JB1993.
estymacja: 10 000 - 14 000 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

1411
Kompozycja, lata 60.-70. XX w. technika mieszana, papier naklejony na płytę;
57,5 x 82,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

1412
Zima w górach, 2001 olej, tektura; 22,5 x 31,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO. 2001.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940)

1413
Wnętrze biblioteki olej, tektura; 61 x 47,5 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Ireneusz STELMACH (ur. 1967)

1414
Zestaw trzech prac - Leżaki akryl, aluminium, 60 x 60 cm;
każda praca sygn. p. d.: I. Stelmach oraz na odwrocie napis autorski: IRENEUSZ STELMACH.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Witold PODGÓRSKI (ur. 1958)

1415
Chwila nostalgii, z cyklu: Szara linia, 2016 olej, akryl, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. l. d.: W. Podgórski;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Stanisław ŻÓŁTOWSKI (1914-2004)

1416
Naprzód [Wpierjot], 1964 olej, płótno; 59 x 85 cm;
sygn.. i dat. p. d.: St. Żółtowski / 64.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Krystyna CĘKALSKA-LINDERT (1920-2011)

1417
Kobiety olej, płótno; 100 x 60 cm;
sygn. p. g.: K CĘKALSKA (dwukrotnie);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

1418
Kompozycja LP, 1976 olej, sklejka; 113 x 50 cm;
sygn. p. d.: Dawski, l. d.: znak artysty;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wiesław MARKOWSKI, XX w.

1419
Pejzaż marynistyczny II olej, płótno; 110 x 120 cm;
sygn. p. d.: Markowski;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1420
Martwa natura olej, płótno; 117 x 88 cm;
sygn. l. d.: S. Karpowicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Janusz BERSZ (1925-1985)

1421
Cantata, 1966 olej, płótno; 44,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Janusz Bersz;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

1422
Skrzypce olej, płótno; 89 x 99,5 cm;
sygn. p. d.: S. Karpowicz;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Andrzej ŚRAMKIEWICZ (ur. 1951)

1423
Lever de Soleil et Metamorphoses, 1977 olej, płótno; 97 x 146 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Śramkiewicz 77;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz CHROBAK (ur. 1922)

1424
Kompozycja abstrakcyjna olej, płótno; 40,5 x 51 cm;
na odwrocie napis: CHROBAK / TADEUSZ;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Krzysztof KAJDER (1952-2009)

1425
Różowy akt, 1983 olej, płótno; 90 x 70 cm;
na odwrocie opis ołówkiem: KRZYSZTOF / KAJDER / 1983
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

1426
Ogrodnicza olej, płyta; 34 x 31 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Jerzy GNATOWSKI (1928-2012)

1427
Zima w miasteczku, 1999 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Gnatowski / 7 II 1999;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1428
Martwa natura olej, płótno; 56 x 75 cm;
sygn. p. d.: ... - słabo czytelna
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Dawid ZDOBYLAK (ur. 1993)

1429
Pejzaż z mgłą, 2017 olej, płótno; 70 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski : DZ / 2017 [w kwadracie]
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1430
Kwiaty w wazonie, 1966 olej, płótno; 83 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Janczewska (?) / 66 - sygnatura słabo czytelna;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1431
Bez tytułu (47), 1995 olej, płótno; 38 x 46 cm,
sygn. i dat. l. g.: Ćwiertniewicz'95, na odwrocie opis autorski.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jerzy ŚWIECIMSKI (ur. 1927)

1432
Impresja miejska, 1983 olej, płyta; 64 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: J Swiecimski;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1433
Morze, 2017 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi u dołu: BJ 2017.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1434
Martwa natura olej, płótno; 78,5 x 60 cm;
na odwrocie na płótnie zatarty napis: … - słabo czytelnie.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Henryk KRYCH (1905-1980)

1435
Plaża olej, płótno; 50 x 61 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: „PLAŻA” oraz nr na płótnie: 11 A.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Henryk KRYCH (1905-1980)

1436
Zamek Królewski w Warszawie, 1977 olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: H. KRYCH / 77;
estymacja: 2 100 - 2 800 zł

Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940)

1437
Kwiaty w oknie olej, płótno; 65,5 x 48 cm.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł

Malarka nieokreślona, XX w.

1438
Martwa natura z jabłkami i dynią olej, płótno; 61 x 73 cm;
sygn. p. d.: Guttakowska (?) - słabo czytelnie.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Roman SOLSKI (ur. 1957)

501
Akt brąz (odlew z wosku traconego), kamienna podstawa - granit; wys. całkowita: 59 cm;
sygn. z tyłu: RS; nakład: unikat.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

502
Asklepios brąz, kamienna podstawa; wys. odlewu: 35 cm;
sygn. u dołu po prawej: MITORAJ; na odwrocie numer odlewu: A917/1000 H.C.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Witold PODGÓRSKI (ur. 1958)

1501
Paź królowej, 2018 ceramika; wys. 31 cm;
sygn. z tyłu: WP;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

601
Wazon wielobarwny szkło dmuchane, przeźroczyste i powlekane, aplikacje millefiori, dekoracje
międzywarstwowe; wys. 35,5 cm; Włochy, Murano, lata 60.-70. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

602
Wazon owoidalny szkło iryzujące, barwione proszkami, zdobione naciekową dekoracją aplikowaną;
wys. 18,8 cm; Austro-Węgry?, w typie Loetz-Witwe, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Otto TAUSCHEK (1881-1971) - Wytwórnia Szkła MOSER (czynna od 1857)

603
Wazon wrzecionowaty, z gałązkami kwiatowymi szkło warstwowe, powlekane, trawione, polerowane; barwniki proszkowe;
wys. 33 cm; Czechy, Karlovy Vary (Karlsbad), 1.- 2. dekada XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł