29 marca 2023

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 marca 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

23.03 (czwartek): 11:00 - 19:00
24.03 (piątek): 11:00 - 19:00
27.03 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.03 (wtorek): 11:00 - 19:00
29.03 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny spacer po wystawie

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Serge MENDJISKY (ur. 1929)

109
Zestaw 6 litografii z teki „Port Grimaud” litografia barwna, papier, 41,5 x 32,3 cm;
sygn. p. d.: S Mendisky;

Serge MENDJISKY (ur. 1929)

110
Zestaw 6 litografii z teki „Port Grimaud” litografia barwna, papier, 32,3 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: S Mendisky;

A. MROZIŃSKA (1887-?)

111
Nimfa, 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, kredka; 18 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: Mrozińska 1887 r.-?.

M. ORZECHOWSKI

112
Motyw miejski akwarela, papier; 40,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. M. ORZECHOWSKI.

Artysta nieokreślony

113
Akt kobiecy akwarela, węgiel, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna.

Endre KOMAROMI-KACZ (1880-1969)

114
Dziewczyna we wnętrzu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 42 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: Komaromi Kacz Endre (ołówkiem).

Elizabeth VIGEE-LEBRUN (1755-1842) - według

115
Autoportret z córką olej, płyta; 40 x 30 cm;
nie sygn.

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

116
Pejzaż podgórski olej, tektura; 18,6 x 32,5 cm.
Obraz ze spuścizny po artyście.

117
Róże olej, płyta; 46 x 37,5 cm.

Artysta nieokreślony

118
Miejska uliczka olej, tektura; 29,2 x 30,7 cm.
Obraz pochodzi z pracowni Czesława Wierusza-Kowalskiego.

Artysta nieokreślony, XX w.

119
Pejzaż górski olej, tektura; 38 x 47,5 cm (w świetle oprawy).

Malarz - kopista nieokreślony, XX w.

120
Wiatrak w Wijk bij Duurstede - według Jacoba van Ruisdaela olej, płótno; 50 x 61,5 cm.

L. REYMEN, XX w.

121
Strumień górski, 1948 olej, płótno; 60 x 73,5 cm;
sygn. i dat.: L. Reymen / 1948.

Aage JESSEN (1876-1961)

122
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno; 45 x 65 cm;
sygn. l. d.: Aage JESSEN;

Artysta nieokreślony, XX w.

123
Pejzaż z górami olej, płótno; 54 x 71 cm.
Małe dziurki, widoczny ślad naprawy.

F. v. d. Velele, XX w.

124
Pejzaż zimowy z miasteczkiem w tle olej, płótno; 61 x 80,5 cm.
sygn. p. d.: F. v. d. Velele.

G. GÓRECKI, XX w.

125
Głowa konia olej, płótno; 27,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: G. Górecki.

J. ZGLIŃSKA, XX w.

126
Kościół Świętej Anny w Warszawie olej, płótno; 48 x 43 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: J. Zglińska.

LE. PANOW, XX w.

127
W świetle zachodzącego słońca, 1986 olej, płótno; 36 x 60 (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d. LE. PANOW / 86.

Andrzej KOŁODZIEJEK (1935-2001)

128
Pejzaż z zamkiem w tle olej, płótno; 32 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kołodziejek.

Zygmunt KACZÓWKA (1915-1996)

129
Pejzaż jesienny olej, płótno; 22 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Kaczówka.

W. KOHLER, XX w.

130
Chatka nad rzeką olej, płótno; 49 x 69 cm.
sygn. l.d.: W. Kohler.

Stanisław OLEJNICZAK, XX w.

131
Pejzaż z wyspą uniesień olej, płótno; 61 x 96 cm;
sygn. p. d.: St. Olejniczak.

SZEWSKI, XX w.

132
Kąpiące się olej, płótno; 66,5 x 94 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SZEWSKI.

Artysta nieokreślony, XX w.

133
Pejzaż z chatami, 1925 olej, płótno; 40 x 94 cm;
sygn. l. d.: J …kowski (?-pierwsza część nazwiska słabo czytelnie, monogram wiązany) / 25.

Artysta nieokreślony, XX w.

134
Pejzaż białoruski olej, płótno; 68,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: ... ? (cyrylicą);

Artysta nieokreślony, XX w.

135
Pejzaż wiejski olej, płótno; 57 x 78 cm;
sygn. p. d. (nieczytelnie).

Artysta nieokreślony

136
Martwa natura z patelnią olej, płyta pilśniowa; 77 x 56,5 cm.

Virgile MOREY (czynna 1883-1895)

201
Postać kobiety z dzieckiem - „Tempete” kompozycja metali, marmur; wys. całkowita: 63,5 cm.
Francja, Paryż, ok. 1890.

202
Para masek w typie afrykańskim drewno malowane; 68 x 7 x 20 cm; 99,5 x 11 x 22 cm.
Wyrób pamiątkarski, XX w.

203
Rzeźba uskrzydlonej kobiety - Psyche drewno, gipsatura; 101 x 40 x 42 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

Władysław PAWELEC (1923-2004)

301
Zestaw 3 fotogramów fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, odbitka autorska;

Władysław PAWELEC (1923-2004)

302

Władysław PAWELEC (1923-2004)

303

Władysław PAWELEC (1923-2004)

304

Jerzy PANEK (1918-2001)

305
Twarz, 1980 flamaster, papier w kratkę; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Panek / 23.11.80 (kredką i ołówkiem).
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Zdzisława SADOWSKA, XX w.

306
Rodzina, lata 80./90. XX wieku monotypia, papier; wymiary: 35 x 23,5 cm;
na odwrocie pieczęć autorska z adresem artystki i tytułem dzieła.

F. DHOSKA, XX w.

307
Przedstawienia architektury Paryża - 4 plansze druk, papier; 33,3 x 48 cm;

Henri de TOULOUSE-LAUTREC (1864-1901) - wedłu

308
Marcelle druk barwny, papier; 46,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
w oryginalnej francuskiej oprawie.

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

309
Portret serigrafia, papier; 21,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Jarodzki;

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

310
Dziedzic serigrafia barwna, 71,5 x 57 cm;
sygn. l. d.: projekt na / rzeźbę Dziedzic / Szukalski;

Maria WERTEN (1888-1949)

311
Cudowny ptaszek litografia barwna, papier; 61,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.

Z. KASPRZAK, XX w.

312
Martwa natura olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: Z. K. oraz na odwrocie: Z. KASPRZAK.

Artysta nieokreślony, XX w.

313
Portret dziewczynki olej, płótno; 51 x 41,5 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

VIVIEN, XX w.

314
Macierzyństwo olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. p. d.: Vivien.

Jarosław WOJTKOWIAK (ur. 1952)

315
Martwa natura z makami olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
sygn. p. d.: J. WOJTKOWIAK.

Jan A. KOMOROWSKI-SAILOR, XX/XXI w.

316
Na spacerze z końmi, 2013 olej, płótno; 50,5 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Komorowski-Sailok / v.2013 r.;

Stanisław Jerzy SUDER (1951-2015)

317
Polne kwiaty olej, płótno; 37 x 31 cm;
sygn. p. d.: S. Suder.