29 marca 2023

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 marca 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

23.03 (czwartek): 11:00 - 19:00
24.03 (piątek): 11:00 - 19:00
27.03 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.03 (wtorek): 11:00 - 19:00
29.03 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny spacer po wystawie

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

R. TINY, XX w.

318
Martwa natura z cytrynami olej, płótno; 70 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: R. Tiny.

Edward GRELA (1916-)

319
Pejzaż czarnogórski, 1985 olej, płótno; 45 x 59,5 (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d. E. GRELA / 85;

Artysta nieokreślony, XX w.

320
Martwa natura mocno czerwona olej, tektura; 34 x 49 cm.

Michał MOLĄG (1957-2014)

323
Martwa natura olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Moląg.

601
Kabaret - Zestaw miseczek na drewnianej podstawie Nieustalona manufaktura europejska, 1 ćw. XX w.

ROSENTHAL, zakład filialny BAHNHOF-SELB

602
Dwa wazony kielichowe z dekoracją kwiatową i złoceniami porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia błyszczące i matowe (trawione).
Niemcy, lata 40. - pocz. lat 50. XX w.

Fabryka porcelany LORENZ HUTSCHENREUTHER

603
Wazon neobarokowy porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia błyszczące i matowe (trawione);.
Niemcy, Selb (Bavaria), lata 1939-1964.

Fabryka porcelany KARLA SCHUMANNA

604
Serwis do kawy z dekoracją różyczkami porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia.
Niemcy, Arzberg (Bawaria), Porzellanfabrik Carl Schumann (zał. 1881), lata 30./40. XX w.

SCHWARZENHAMMER BAVARIA

605
Dwie patery porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenia; średn. 29 cm (sygn. BAVARIA), średn. 32,5 cm (sygn. Schwarzenhammer / BAVARIA).
Niemcy, 2 ćw. XX w.

Zestaw trzech pater

606
Zestaw trzech pater - dobierany porcelana biała, o odcieniu kości słoniowej, błękit podszkliwny, kalka, złocenia.
Niemcy, 2 ćw. XX w.

607
Para dzbanów zdobionych motywami winorośli ceramika szkliwiona, farby podszkliwne; 24 x 15 x 15 cm.
4 ćw. XX w.

ROCERAM

608
Scena w altance (bardzo słodka) porcelana, farby naszkliwne; 33 x 23,5 x 18,5 cm.
Rumunia, koniec XX w.

WAŁBRZYCH

609
Para talerzy zdobionych głowami palących rybaków porcelana, druk, złocenie; 22 x 22 cm.
1 ćw. XX w.

610
Grupa figuralna a la Watteau porcelana, farby podszkliwne, naszkliwne; 19,5 x 36 x 13,5 cm.
NRD, 3 ćw. XX w.

ROCERAM

611
Lampa z siedzącą kobietą porcelana, farby naszkliwne; 46 x 22 x 16 cm.
Rumunia, koniec XX, pocz. XXI w.

SITZENDORF

612
Figurka generała Louis Lepic porcelana, farby naszkliwne, złocenia; 25 x 7 x 6,5 cm.
Niemcy, Sitzendorf, XX w.

ENS

613
Zestaw trzech figurek ptaszków porcelana, farba podszkliwna; wysokość od 10 cm do 10,5 cm.
Niemcy, Porzellanfabrik Karl Ens, 1 poł. XX w.

614
Zestaw trzech figurek ptaszków porcelana, farby podszkliwne; wysokość od 9 cm do 14 cm.
Niemcy, 1 poł. XX w.

615
Zestaw 4 figurek ptaszków porcelana, farby podszkliwne; wysokość od 11,5 cm do 13 cm.
Niemcy, 1 poł. XX w.

SARREGUEMINESS

616
Dwie patery z nadrukiem Obernai porcelana, nadruk; 29,5 x 27,5 cm.
Francja, 2 poł. XX w.

ALBOTH & KAISER

617
Patera na ciasto porcelana, kalka, złocenie; 2,2 x 34,5 x 32 cm.
Niemcy, ok. połowy XX w.

618
Wazon - Figurka kobiety z koszem ceramika szkliwiona, patynowana na brąz; wys. 23 cm.
Azja, XX w.

619
Lampka z figurkami dzieci zelektryfikowana porcelana, farby naszkliwne; wys. 42,5 cm.
NRD, 4 ćw. XX w.

WEDGWOOD

620
Cukiernica z pokrywą + talerzyk dobierany biskwit; -) cukiernica: wys. 10 cm, sygn. na spodzie, XIX w.?; -) talerzyk: średn. 11 cm; sygn. na spodzie, XX w.

WAŁBRZYCH

621
Leżący chart porcelana, farby naszkliwne; 12 x 32 x 11 cm.
Polska, 2 poł. XX w.

ŁOMONOSOW (?)

622
Zestaw trzech figurek ceramika szkliwiona, farby podszkliwne; -) piesek: 10 x 22,5 x 5 cm; -) panda: 6 x 7,5 x 4 cm; -) siedząca małpka 10 x 9,5 x 9 cm.
ZSSR, 2 poł. XX w.

ROYAL DUX

623
Charty ceramika szkliwiona, farby podszkliwne, naszkliwne; 21 x 31 x 14 cm.
sygn. na spodzie: ROYAL / DUX.

624
Figurka tancerki porcelana szkliwiona, farby podszkliwne, naszkliwne; 24 x 16 x 13 cm.
Ukraina, koniec XX w.

LLADRO

625
Figurka małej ogrodniczki porcelana szkliwiona, farby podszkliwne; 19 x 8 x 7 cm.
Hiszpania, 2 poł. XX w.

ĆMIELÓW

626
Talerz dekoracyjny z tańcem góralskim według Zofii Stryjeńskiej
Polska, Ćmielów, 2 poł. XX w.

ĆMIELÓW

627
Talerz dekoracyjny z tańcem „Polka” według Zofii Stryjeńskiej
Polska, Ćmielów, 2 poł. XX w.

WŁOCŁAWEK

628
Żardiniera z motywem róż tzw. sieczka fajans, farby podszkliwne; 19 x 35 x 20 cm.
Włocławek, pocz. XX w.

ĆMIELÓW

629
Serwis do kawy porcelana, druk barwny, złocenia.
Polska, Ćmielów, 4 ćw. XX w.

630
Baletnica porcelana, farby naszkliwne; 18 x 23 x 16 cm.
NRD, Wallendorf, 3 ćw. XX w.

631
Para wazonów w manierze chińskiej zdobione scenami dworskimi.
Chiny?, Europa Zachodnia?, 2 poł. XX w.

SCHIRNDING BAVARIA

632
Serwis do herbaty na 10 osób porcelana o odcieniu kości słoniowej, złocenia.
2 ćw. XX w.

633
Patera ażurowa ceramika szkliwiona; 11,5 x 29 cm.
Niemcy?, koniec XX w.

634
Misa z zestawu toaletowego secesyjna ceramika, farby naszkliwne, farba emaliowa, złocenie; 13 x 47 x 34,5 cm.
Belgia?, pocz. XX w.

ROSENTHAL

635
Zestaw do kawy na 6 osób - niekompletny porcelana, farby naszkliwne, złocenie;

636
Zestaw do herbaty na cztery osoby metal, szkło miodowe barwione w masie.
Europa Wschodnia, 2 poł. XX w.

637
Komplet 6 kieliszków szkło (czaszy w tonacji lekko zielonej); 19 x 8 cm.
Czechy?, XX w.

638
Komplet 6 kieliszków szkło szlifowane, złocenie; 22,5 x 6 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.

639
Karafka z korkiem i 4 kieliszki szkło kobaltowe; karafka: 31 x 13 x 13 cm; kieliszki: 10 x 5,5 x 5,5 cm.
Polska, lata 70. XX w.

BOHEMIA

640
Wazon z motywem kwiatowym szkło warstwowe rubinowe, mleczne, farby naszkliwne, złocenia; 43 x 19 cm.
Czechy, początek XX w.

641
Wazon dekoracyjny w typie Gallé zdobiony ptakami wśród gałęzi
Europa Środkowa, Rumunia?, k. XX w. - pocz. XXI w.

642
Karafka na wino z wkładem na lód plater, szkło lane; 37 x 18 x 18 cm.

643
Wazon dekoracyjny a la antyk szkło mleczne, farby naszkliwne, złocenie, brąz złocony (podstawa); 27 x 19,7 cm.
2 poł. XX w.

701
Zestaw 3 dobieranych obrączek do serwet srebro cechowane, emalia (jedna z obrączek); od 3,5 x 5,3 x 5,3 cm do 1,2 x 4,5 x 4,5 cm; waga łączna: 116 g.
XX w.