29 marca 2023

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 marca 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

23.03 (czwartek): 11:00 - 19:00
24.03 (piątek): 11:00 - 19:00
27.03 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.03 (wtorek): 11:00 - 19:00
29.03 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny spacer po wystawie

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

857
Lupa w drewnianym etui mosiądz, drewno; dług. 18 cm.
Anglia?, pocz. XX w.

858
Lornetka teatralna mosiądz, masa perłowa; 10 x 4,5 x 11 cm.
Francja?, pocz. XX w.

859
Słupek alabaster, mosiądz; 93 x 21 x 21 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?, XX w.

860
Szkatułka w typie art déco kość, wnętrze drewniane; 6 x 11 x 20 cm.
Polska?, 2 ćw. XX w.

861
Zestaw dwóch ram różnych Polska, XX w.

862
Zestaw trzech ram różnych Polska, XX w.

863
Obrus ze wstawkami szydełkowymi len, nić bawełniana; 166 x 120 cm.
Polska, okres międzywojenny.

864
Zazdroska z czerwonym haftem barwena; 192 x 40 cm.
Polska, lata 40.-50. XX w.

865
Zazdroska szydełkowana bawełna; 154 x 40 cm.
Polska, okres międzywojenny.

866
Bieżnik z haftem krzyżykowym len, nić bawełniana; 174 x 33 cm.
Polska, okres międzywojenny.

867
Serweta bawełna bawełnie; 74 x 64 cm.
Polska, lata 50. XX w.

868
Serweta bawełna, haft richelieu; 98 x 148 cm.
Polska, 2 poł. XX w.

869
Serwetka z haftem różowym bawełna na bawełnie; 80 x 83 cm.
Polska, okres powojenny.

870
Serweta len; 83 x 95 cm.
Polska, okres międzywojenny.

871
Serweta z koronką kołkową bawełna; 87 x 87 cm.
Polska, okres międzywojenny.

Pierre Jean David D'ANGERS (1788-1856) - według

872
Medalion „Kościuszko” brąz, odlew, drewno barwione; średnica 22 cm.
Polska, odlew XX w.

873
Album na zdjęcia oprawa: skóra tłoczona, drewno, mosiądz; tektura, papier, złocenia; 29 x 24 x 6 cm;
stan średni.

874
Album na zdjęcia oprawa: skóra tłoczona, tektura, mosiądz; papier, tektura, złocenia; 24 x 29,5 x 6 cm;
stan średni.

875
Lampa stojąca w manierze włoskiej mosiądz; abażur: plastyk, tkanina; 177 x 51 cm (z abażurem).

876
Walizka oklejona flagą amerykańską dykta, cerata; 32 x 40 x 14 cm.
Europa Zachodnia?, 2 poł. XX w.

877

878
Para kinkietów zelektryfikowanych w manierze antyku mosiądz, plastik, tkanina; 26 x 20 x 17 cm.
Polska, druga połowa XX w.

879
Żyrandol sześcioramienny art déco mosiądz niklowany, szkło mleczne; rozpiętość ramion: 62 cm; wysokość: 63 cm.
Polska?, lata 30. XX w.

FEDOSKINO

880
Pudełko z malowaną reprodukcją obrazu Wiktora Wasniecowa „Alonuszka” farba olejna, laka; 5,5 x 13 x 19,5 cm;

881
Zegar kominkowy, typ „330” drewno; 22,5 x 48 x 13 cm.
Polska, Predom-Metron, lata. 70. XX w.

882
Gazetnik w manierze a la antyk mosiądz; 54 x 50,5 x 18 cm.
Polska?, koniec XX w.

883
Ramka srebro; wymiar całości: 19,5 x 14 cm.
Anglia, Birmingham, XX w.

884
Zestaw toaletowy blacha mosiężna, tkanina żakardowa, folia plastikowa;
Europa Zachodnia?, USA?, 2 poł. XX w.

885
Maska męska drewno malowane; 28 x 14 x 17,5 cm.
Wyrób pamiątkarski, XX w.

886
Sześć podstawek pod sztućce w formie rozbrykanego konika metal; dług. 8 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

887
Tarcza ze szpadami tarcza: płyta, papier, welur; miecze: metal; 102 x 58 cm.
Europa Zachodnia, XIX i XX w.

888
Słupek w manierze eklektycznej o bogatej dekoracji ornamentów, kwiatów róży

889
Słupek narożny - pomocnik z dwiema półkami na spiralnej kolumnie
Europa Zachodnia, XX w.

890
Słupek na spiralnej ażurowej kolumnie drewno barwione na ciemny brąz; 103,5 x 31 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

901
Konsola w manierze późnobarokowej trzon w formie putta, blat obwiedziony festonami kwiatowymi

902
Stolik prostokątny na giętych nogach drewno, okleina; 60,5 x 70 x 50 cm.

903
Komplet siedzisk klasycyzujących mahoń; wymiary: -) kanapa 100 x 153 x 65 cm; -) fotele 98 x 64 x 52 cm; -) krzesła 90 x 47 x 45 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.

904
Siedzisko w manierze renesansowej dąb snycerowany, poduszka: tkanina; 82 x 60 x 111 cm.
Europa Zachodnia?, 1 poł. XX w.