708
Lampa naftowa z postacią chłopczyka kompozycja metali, szkło, mosiądz; Europa Zachodnia, montaż Warszawa, firma Jana Serkowskiego, ok. 1900.
Cena wywoławcza. 4 900 zł

709
Para lichtarzyków brąz złocony; wys. 21 cm, podstawy 8,5 x 8,5 x 8,5 cm; Europa Środkowa, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

710
Żardiniera neśmpirowa brąz odlewany, cyzelowany, złocony; 16 x 47 x 24 cm; Warszawa, firma Łopieńskich, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

711
Kapelusz - tzw. "bicorn" z piórami strus filc, atłas, pasmanteria; wys. 16 cm, szer. 45 cm, głęb. 16,5 cm; Bruksela, XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

712
Kapelusz - tzw. "bicorn" filc, pasmanteria; wys. 12 cm, szer. 41 cm, głęb. 17 cm; Francja, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

713
Tarcza dekoracyjna drewno, blacha miedziana, srebro; 50 x 47 cm; Polska, lata 20. - 30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Johann Baptysta HOMANN (1664-1724)

714
Mapa Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego; Norymberga, wyd. Sukcesorów Homanna, ok. 1736.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

James WYLD II (1812-1887)

715
Mapa Królestwa Polskiego miedzioryt częściowo kolorowany; 56 x 63,5 cm w świetle passe-partout; Londyn, 1842
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Willem(Guiljelmus)Janszoon BLAEU (1571-1638)

716
Mapa Westfalii miedzioryt kolorowany akwarelą, na papierze żeberkowanym; 39 x 51,3 cm w świetle passe-partout Amsterdam, ok. poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Wasilij Lew Jakowlewicz GRACZEW(1831-1905)

717
Lampa naftowa z figurką niedźwiadka brąz, odlew cyzelowany, mosiądz, szkło; wys. całk. 74 cm; Rosja, Petersburg, proj. rzeźbiarza Wasilija Graczewa; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

718
Ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Włodzimierskiej z Dzieciątkiem "Umilienije"; tempera, deska; 47,5 x 39 cm; Rosja, XVIII w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

719
Ikona ze scenami w 4 polach Matka Boska - źródło życia; Ścięcie Jana Chrzciciela; Św. Mikołaj; Ojcowie Kościoła; tempera, deska, 44,5 x 37,5 cm
Cena wywoławcza. 10 500 zł

720
Lampa naftowa brąz złocony, szkło, mosiądz; wys. 86,5 cm Anglia, Birmingham, firma James Hinks and Son's, czynna od. 1865; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

721
Szabla polska, oficera piechoty, wz. 1917; stal, stal niklowana, mosiądz, skóra; dł. głowni 76,5 cm
Cena wywoławcza. 3 000 zł

722
Szpada oficera piechoty, pruska M-1889; Niemcy, firma "Weiersberg, Kirschbaum und Co" od 1883 r.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

723
Szabla "szemszir" stal, róg; Persja, koniec XVIII w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

724
Pistolet kapiszonowy, pojedynkowy. Stal, mosiądz, drewno. Dług. całk. - 395 mm; Europa, poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

725
Karabinek kawaleryjski, huzarski z zamkiem kapiszonowym, przerabiany ze skałkowego (?). Austro - Węgry. Pocz. II poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

726
Rewolwer kapiszonowy tzw. przejściowy. Stal, drewno. Dług. całk. 285 mm; Anglia, Birmingham. Lata 40-te XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

727
Zegar kominkowy Niemcy, Schwarzwald, firma Lenzkirch-Uhren czynna od 1851, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

728
Zegar kominkowy, secesyjny, z postacią kobiecą i amorkiem; Francja, Paryż, mechanizm firmy Japy Freres; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

729
Zegar kominkowy brąz złocony, mosiądz, porcelana, szkło, stal; Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

730
Zegar kominkowy ze sceną myśliwską marmur, brąz złocony i patynowany, mosiądz, szkło; Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

731
Wieszak w stylu art deco Europa Środkowa, Polska (?), ok. 1930 Rzadki obiekt na rynku antykwarycznym.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

732
Zegar szafowo-podłogowy w stylu art deco Konstrukcja - sosna, sklejka; fornir - orzech, mahoń; Niemcy - mechanizm; Niemcy (?) - szafa , ok. 1930
Cena wywoławcza. 5 000 zł

801
Stół neostylowy Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; 74,5 x śr. 89,8 cm; Europa Środkowa, Polska, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

802
Stół neostylowy Konstrukcja - dębina; Europa Środkowa, Polska, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 700 zł

803
Stolik pomocniczy w stylu klasycystyczny konstrukcja - sosna; fornir - palisander, róża, intarsje - róża, tulipanowiec;75,5 x 68 x 44,6 cm; Europa środkowa, Niemcy (?), pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

804
Postument na kwiaty w stylu art deco Konstrukcja - sosna, sklejka sosnowa; fornir - orzech; Europa Środkowa, Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

805
Komplet mebli w stylu art deco Konstrukcja - dębina, fornir - dębina, brzoza, marmur czarny żyłkowany; Europa Środkowa, Polska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

806
Komplet mebli w stylu Ludwika Filipa Konstrukcja - buczyna, fornir - orzech; Konstrukcja i fornir - mahoń; Europa Środkowa, 1860 - 1880
Cena wywoławcza. 9 500 zł

807
Kanapa w stylu Ludwika Filipa Konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń; 116,5 x 188,3 x 70 cm; Europa Środkowa, Polska (?), 1860 - 1880
Cena wywoławcza. 5 000 zł

808
Stół - biurko w stylu mebli Thomasa Chippendale Fornir - mahoń; 76,8 x 177,6 x 92,3 cm; Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

809
Biurko w stylu biedermeierowskim Konstrukcja - sosna, fornir - brzoza; 80,5 x 205 x 90 cm; Europa Środkowa (Polska?), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 13 200 zł

810
Stolik do robótek w stylu biedermeier Konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - brzoza karelska; 72 x 60,4 x 43,8 cm; Europa Środkowa, Polska (?), ok. 1830
Cena wywoławcza. 2 600 zł

811
Fotel typu karło w stylu neorenesansowym Konstrukcja - dębina; 108 x 72,3 x 55,7 cm; Europa Środkowa, ok. 1880
Cena wywoławcza. 3 300 zł

812
Konsolka w stylu klasycystycznym Konstrukcja - sosna; fornir i intarsje - mahoń; 77,3 x 53 x 27 cm; Europa Środkowa, Polska; pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

813
Serwantka w stylu neorokokowym Konstrukcja - świerk, orzech; fornir - orzech; intarsja - brzoza lub bukszpan; Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 600 zł

814
Komplet mebli do salonu w stylu neoempirowym; konstrukcja - buczyna, mahoń; fornir - mahoń; Polska - Warszawa (?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 18 700 zł

815
Komoda w stylu Ludwika Filipa Konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 73,5 x 103,3 x 50 cm; Europa Środkowa, Polska (?), 1860 - 1880;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

816
Szafka pomocnicza Konstrukcja - dębina, orzech; 100 x 107,5 x 42,5 cm; Europa Środkowa, 1850 - 1860
Cena wywoławcza. 5 000 zł

817
Szafka pomocnicza w stylu secesyjnym Konstrukcja i fornir - mahoń; 86,2 x 78,5 x 49,5 cm; Europa Środkowa, ok. 1900
Cena wywoławcza. 3 500 zł

818
Stolik do gry w karty Konstrukcja - dębina; fornir - czeczota orzechowa, orzech; Europa Środkowa, Polska (?), ok. 1860
Cena wywoławcza. 4 400 zł

819
Kabinet w stylu barokowym Konstrukcja - dębina, sosna; 190,6 x 103 x 44,5 cm; Europa Środkowa, Niemcy, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 500 zł