811
Lampa naftowa mosiądz, marmur, szkło;
Niemcy? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

812
Album z pocztówkami Polska, Kraków? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Nicolas COCHIN, Eric Jönson DAHLBERG

813
Plan bitwy pod Żarnowem wyd. w Norymberdze, 1696.
Cena wywoławcza. 800 zł

814
Zegarek i barometr podróżny mosiądz złocony, porcelana, szkło;
Anglia?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

815
Zegar podróżny, z budzikiem mosiądz, szkło, emalia, stal;
Anglia? k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

816
Plakieta owalna z godłem Księstwa Warszawskiego;
Polska, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

817
Kartusz z herbem Lubicz drewno, snycerka;
Polska, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

818
Plakieta z herbem Rola Polska, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

820
Para postumentów pod lampy lub świeczniki;
brąz, odlew patynowany, częściowo złocony; mosiądz;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

821
Sztucer kapiszonowy, tarczowy (?) stal, drewno;
Europa Środkowa, Niemcy, Austria, Czechy.
poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

822
Szabla turecka, w pochwie Turcja, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

823
Sztylet perski - „handżar” Persja, XVII/XVIII w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

824
Miniatura polskiego szyszaka karacenowego (łuskowego)
Cena wywoławcza. 12 000 zł

825
Pappenheimer (kopia) Polska ?, XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

826
Kirys francuski Francja, Manufaktura Królewska w Chatellerault,
1830 i 1839.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

827
Ikona - Św. Ilia tempera na desce, złocenie; 18 x 14,3 x 1,8 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

828
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce; 17,8 z 15 x 2,9 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

829
Ikona z wizerunkami Świętych tempera na desce, z tyłu nieczytelne napisy
cyrylicą ołówkiem; 35 x 31 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

830
Ikona - Narodziny Marii Rosja, Petersburg, złotnik Mojsiej Iwanow
(1816-1893); probierz I. E.; 1872.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

831
Ikona - Chrystus Pantokrator Rosja, Moskwa, złotnik Dmitrij Aleksandrowicz
Jegorow, po 1908.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

832
Ikona - Jezus przed Piłatem tempera na desce; 96,2 x 57 cm.
Sądecczyzna, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 13 500 zł

833
Zegar ścienny, ramowy Francja, Paryż, firma Japy Fréres,
3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 5 600 zł

834
Lampa gabinetowa z figurką żniwiarki Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

835
Zegar kominkowy z figurami Muz Francja, Paryż, warsztat Honoré Ponsa,
3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

836
Kobierzec kaukaski osnowa i wątek - wełna; 268 x 162 cm.
Kaukaz, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

837
Dywan o wzorze perskim osnowa i wątek - jedwab; 135 x 98 cm.
Chiny, XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

838
Żyrandol 12-ramienny, elektryczny, w manierze Ludwika XVI;
brąz, odlew polerowany;
Europa Zachodnia, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

839
Żyrandol w manierze II Cesarstwa, elektryczny;
brąz złocony, mosiądz;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

840
Żardiniera w stylu przejściowym konstrukcja - sosna, fornir - mahoń;
Polska środkowo-wschodnia, ok. 1825-35;
Cena wywoławcza. 5 300 zł

841
Kwietnik secesyjny żeliwo, farby srebrne i złote;
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

842
Para postumentów w stylu eklektycznym;
brzoza barwiona na heban;
Polska (?), koniec XIX wieku.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

843
Zegar podłogowy St. Hubert; zegarmistrz Nicolas Poncelet;
4 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 700 zł

901
Stolik w stylu art deco buczyna, sklejka sosnowa, fornir - orzech, dębina;
Polska, ok. 1930
Cena wywoławcza. 3 300 zł

902
Barek w stylu art deco mahoń, fornir - mahoń, okucia - mosiądz;
Polska, ok. 1920
Cena wywoławcza. 3 300 zł

903
Komplet sześciu krzeseł klasycyzujących brzoza (?), fornir - orzech;
Europa Środkowa, Polska ?, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

904
Stół w stylu art deco mahoń, sosna, brzoza, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, ok. 1930 - 1935
Cena wywoławcza. 8 000 zł

905
Komplet mebli w stylu francuskiego art deco;
Europa Zachodnia, ok. 1920 - 1930
Cena wywoławcza. 33 000 zł

906
Biurko w stylu Ludwika Filipa mahoń, dębina, sosna; fornir - mahoń;
Europa Środkowa, Polska (?), 1860 - 1880
Cena wywoławcza. 6 300 zł

907
Biurko w stylu modernistycznym mahoń, brzost, drzewo iglaste, fornir - orzech;
Europa Zachodnia, Włochy?, lata 40. XX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

908
Biurko w stylu Ludwika Filipa olcha (?), orzech, fornir - orzech;
Polska, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 700 zł

909
Sekretera klasycystyczna mahoń, intarsje - jawor, palisander;
Europa Środkowa, Niemcy (?), XVIII / XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

910
Szafa biblioteczna w stylu późnego biedermeieru;
sosna, fornir - orzech; Europa Środkowa,
Polska Południowa (?), ok. 1845 - 1850
Cena wywoławcza. 5 000 zł

911
Komoda w stylu późnego klasycyzmu sosna, fornir - orzech;
Niemcy lub Austria, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

912
Kanapa w stylu późnego klasycyzmu sosna fornir i snycerka - mahoń;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

913
Komoda empirowa jesion, sosna, fornir - jesion;
Europa Środkowa, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

914
Szafa barokowa Holandia (?), koniec XVII w.
- po naprawie w późniejszym okresie.
Cena wywoławcza. 60 000 zł

915
Kanapa eklektyczna sosna, orzech, fornir i snycerka - orzech;
Polska, ok. 1880
Cena wywoławcza. 2 800 zł

916
Komplet sześciu krzeseł eklektycznych buczyna, dębina;
Europa Środkowa, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł