830
Ikona - Św. Barbara, w kiocie tempera na desce, 13,2 x 11,2 cm;
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

831
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce z 2 szpongami
i kowczegiem; 54 x 45 x 6,2 cm.
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

832
Ikona - Zstąpienie do Otchłani - Anastasis tempera na desce z kowczegiem, na odwrocie
szpary po dwóch szpongach; 31,3 x 27 x 4,7 cm.
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

833
Ikona - Matka Boska „Trójręczna” tempera na desce, brak 1 szpongi;
30,5 x 26 x 1,8 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

834
Szabla bojowa huzarów rosyjskich, w pochwie stal, drewno, skóra, mosiądz;
Rosja, 4 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

835
Talwar indyjski stal, grawerunki, złocenia;
Indie, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

836
Szaszka rosyjska, w pochwie stal, drewno, mosiądz, skóra;
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

837
Para pistoletów kapiszonowych, podróżnych, w puzdrze Francja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

838
Szabla perska - szamszir, w pochwie stal, róg, drewno, skóra, złocenie;
Iran, XVIII w.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

839
Zegar gabinetowy art-deco marblit, onyks, kompozycja metali brązowiona,
blacha mosiężna, stal;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

840
Lampa naftowa fajans, żeliwo, mosiądz, szkło;
Niemcy?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

841
Zegar kominkowy z Artemidą i Amorem kompozycja metali brązowiona, złocona; brąz złocony, mosiądz; szkło; wys. 56,5 cm, szer. 49 cm, głęb. ca 18 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

842
Zegar kominkowy z Erosem brąz złocony i patynowany;
Francja, Paryż, zegarmistrz Devaulx
czynny 1830-1850.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

843
Para neorokokowych wilków do kominka brąz, odlew, ślady złocenia (?); prowadnica stalowa;
Francja? 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 600 zł

844
Ekran do kominka, neorokokowy mosiądz (ze śladami srebrzenia?); siatka stalowa;
Francja?, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

845
Cytra w futerale Niemcy, Berlin, firma Friedrich Menzenhauer
und Oscar Schmidt,
pocz. XX w. (patent zatwierdzony w 1894).
Cena wywoławcza. 2 500 zł

846
Patefon z tubą Niemcy, firma „Parlophone”,
2 dekada XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

847
Polifon - stojak na choinkę drewno dębowe, barwione, blacha żelazna,
tłoczona, żeliwo lane;
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

848
Para lamp - żyrandoli 4-świecowych, elektrycznych mosiądz polerowany; wys. 74 cm, szer. 52 x 52 cm.
Warszawa, firma A. Marciniak, 3 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

849
Para kinkietów dwuświecowych, elektrycznych mosiądz polerowany, szkło prasowane, powlekane;
Europa Zachodnia, Niemcy? lata 70. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

850
Żyrandol elektryczny (pierwotnie gazowy) brąz złocony, szkło nitkowane; wys. całości 144 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

851
Konsola w typie Ludwika XV Włochy, Florencja, firma Francesco (?)
Morini; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

901
Para foteli klubowych drewno, skóra; wys. 84 cm, szer. 72 cm, głęb. 85 cm.
Europa Zachodnia, lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 7 300 zł

902
Stolik w typie art-deco Europa Środkowa, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

903
Barek w typie art-deco drewno lakierowane na czarno, sklejka,
okleiny brzozowe;
Europa Środkowa, 3 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 8 700 zł

904
Stolik art-deco, z okrągłym blatem konstrukcja sosnowa, okleiny orzechowe;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

905
Szafa biblioteczna art-deco orzech, mahoń, sklejka;
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

906
Szafa do przechowywania broni myśliwskiej konstrukcja sosnowa, orzech, szkło;
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

907
Stolik do robótek, tzw. niciak sosna, mahoń; kość;
Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

908
Zestaw mebli art-deco - witrynka i pomocnik konstrukcja - sosna, sklejka; okleiny orzechowe,
palisander; szkło;
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

909
Barek art-deco sosna, sklejka; fornir - orzech kaukaski;
Polska, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

910
Biureczko damskie z nastawą mahoń, mosiądz, tafla lustrzana;
Europa Zachodnia, lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

911
Szafka biblioteczna w typie angielskim drewno czernione, sklejka sosnowa, brązy złocone,
plakiety porcelanowe w typie Sevres; plusz;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

912
Stół-biurko rokokowe konstrukcja - dębina; fornir - róża;
Francja (?), XVIII w./ XIX w.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

913
Sekretarzyk damski w manierze Ludwika XV mahoń, palisander;
Europa Zachodnia, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 28 000 zł

914
Serwantka kątowa w typie biedermeier konstrukcja sosnowa, mahoń, drewno złocone,
brąz złocony, moletowany, tafle lustrzane;
Europa Zachodnia, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

915
Para krzeseł w typie empire mahoń, snycerka, złocenia, tapicerka;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 700 zł

916
Szafka w stylu biedermeier konstrukcja sosnowa, mahoń piramidowy,
kluczyny kościane;
Europa Zachodnia, lata 40-50. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

917
Szafka biblioteczna w stylu biedermeier konstrukcja sosnowa, mahoń, żyłka jaworowa,
listwy brzozowe w obramieniu szyb;
Niemcy, przed połową XIX w.
Cena wywoławcza. 23 000 zł

918
Komplet mebli do saloniku orzech, mahoń; intarsje z drewna owocowego,
barwionego, inkrustacje z iworyny;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

919
Stolik do robótek, tzw. niciak, intarsjowany drewno orzechowe, brzozowe, intarsje - jawor,
drewna owocowe; papier;
Cena wywoławcza. 2 700 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

920
Fotel - szezlong w manierze Ludwika Filipa drewno, tapicerka;
Europa Środkowa, k. XIX w. ?
Cena wywoławcza. 4 400 zł
Cena oferowana 3 500 zł

921
Fotel uszak, rozkładany Niemcy, 2 poł. XIX w.;
mebel inspirowany projektami Karla Friedricha Schinkla.
Cena wywoławcza. 16 000 zł