Lech KUNKA (1920-1978)

425
Tryptyk ekspresjonistyczny olej, płótno naklejone na płytę; 109,5 x 59,5 (wymiary części bocznych),
110 x 121 cm (wymiar części środkowej);
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Tadeusz L. SERAFIN (ur. 1953)

426
I A, 2014 technika własna; 94 x 84 x 4 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: L. Tadeusz Serafin 94 x 84 x 4 tech. własna
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

427
Błękitny pokój, 1985 olej, płótno; 80 x 70,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: Danuta Westrych '85;
Cena wywoławcza. 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Ewelina KALISZCZUK (ur. 1983)

428
Pierś, 2013 olej, płótno; 99,8 x 79,6 cm;
sygn. na odwrocie na krośnie: Kaliszczuk Ewelina „Pierś”; 2013
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Radosław SOWIAK (ur. 1950)

429
Sen o Kazimierzu M., 2011 technika własna, sklejka; 70 x 70 cm
sygn., dat. i opis. na odwrocie: R. Sowiak / 11 / "Sen o Kazimierzu M"
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Wojciech SARNECKI (1948-2011)

430
Kompozycja z instrumentami, 2007 olej, płótno; 73,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: W. SARNECKI / 2007 R.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Henryk WÓJCIK (1920-2009)

431
Martwa natura z rybami, 2001 olej, tektura; 60,5 x 51 cm;
sygn. i dat. l. d.: HEN Wójcik 2001
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Henryk KRYCH (1905-1980)

432
Wieś Bukowina olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Renata SZPUNAR-KUBCZYK (ur. 1970)

433
Martwa natura z kokosami, 2000 olej, płótno, 100 x 145,5 cm;
sygn. l. d.: SZPUNAR;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Adam ŻEBROWSKI (1897-1993)

434
Martwa natura olej, płótno; 52 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: ŻEBR (słabo czytelna);
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Maria MARKOWSKA (1923-1994)

435
Martwa natura olej, płótno;
130 x 130 cm;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

436
Martwa natura z morałem, 1999 akryl, płótno; 120 x 92,5 cm;
sygn. l. g.: ABAKO'99;
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Volodymyr GONCHARENKO (ur. 1947)

437
Twarz z Majdanu, 2015 akryl, olej; 99,6 x 81cm
sygn. p. d.: V. Goncharenko 2015 (cyrylicą);
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Bożena WAHL (ur. 1932)

438
Klauny akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: BWahl
Cena wywoławcza. 3 000 zł

601
Wazon szkło warstwowe, przezroczyste,
wewnątrz zielono-turkusowo-kobaltowe;
Europa Zachodnia, Szwecja?, koniec XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

602
Komplet - wazon i popielnica szkło miodowe, wys. wazonu 19 cm,
wym. popielniczki 10 x 10 x 4 cm;
Polska, Huta Niemen?, ok. 1930
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena oferowana 600 zł

603
Karafka i 6 kieliszków do likieru szkło barwione w masie, dekoracja srebrna;
karafka z korkiem wys. 25,5 cm; kieliszki wys. 6 cm;.
Włochy, Murano?, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

604
Bola do ponczu i 6 kieliszków sygn. na spodzie: Walter / D. R. P. a
Czechy, w typie wyrobów firmy Moser, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

605
Forma przestrzenna szklana szkło wielobarwne, wys. 65 cm;
Włochy, Murano, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

606
Para wazonów Francja, St. Denis, Verrerie et Cristallerie Legras et Cie
(zał. przez Augusta J. F. Legras w 1864); 1900-1914
Cena wywoławcza. 10 000 zł

607
Patera szkło dwuwarstwowe, bezbarwne i mleczne,
szlifowane, malowane, złocenia; wys. 27,5 cm;
Czechy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Victor Emanuel LINSTAND (1904-1983)

608
Wazon szkło przeźroczyste, bezbarwne, lekko przydymione;
Szwecja, manufaktura Orrefors, ok. 1939.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

609
Jamnik Niemcy?, nieokreślona wytwórnia lub atelier, XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

610
Figurka łaciatego psa Polska, Pacyków k/Stanisławowa, Fabryka Fajansów
Aleksandra Rogala-Lewickiego okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

611
Siedzący kot Polska, Pacyków k/Stanisławowa, Fabryka Fajansów
Aleksandra Rogala-Lewickiego, okres międzywojenny
(lata 20./30.XX w.).
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 600 zł

612
Kobieta z listem porcelana, farby ceramiczne, złocenia;
Miśnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

613
Zespół naczyń deserowych z dekoracją Zwiebelmuster porcelana, kobalt podszkl.;
Miśnia, XIX/XX w.(?) - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

614
Filiżanka ze spodkiem z kwiatową dekoracją „prasowaną” i złoceniami Miśnia, ok. poł. XIX w. - kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

615
Pot-pourri neobarokowe porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 31 cm,
Francja, Fontainebleau (Paryż), Jacob Petit, ok. 1840
Cena wywoławcza. 6 000 zł

616
Para dekoracyjnych waz, z ażurowymi pokrywami oraz miniaturami z ptakami i kwiatami porcelana w tonacji lekko kremowej;
Anglia, Stoke-on-Trent,
wytwórnia Thomasa Mintona?, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

617
Konsola z maską satyra Francja, Sarreguemines (Lotaryngia), fabryka majoliki,
fajansu i porcelany (zał. 1779), okres
Utzschneidera et Cie., kon. XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 500 zł

618
Cache-pot z dekoracją geometryczną Polska, Pacyków k/Stanisławowa?
(wytwórnia Aleksandra Rogali - Lewickiego?),
okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

619
Kufelek z pokrywką zamykaną zatrzaskiem metalowym kamionka jasna ze szkliwem solnym,
druk czarny, cyna; wys.23 cm; Niemcy,
Villeroy und Boch , zakład w Mettlach, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

620
Serwis obiadowy Julita z dekoracją geometryczną Polska, Wałbrzych, Zakłady Porcelany Stołowej
”Wawel”, model Julita - proj. Edmund Ruszczyński
z 1957 roku, realizacja - lata 50./60. XX w.
Cena wywoławcza. 3 900 zł

621
Zegar porcelanowy z dwoma puttami mechanizm zegarowy: Lenzkirch (Badenia),
Aktiengesellschaft fu¨r Uhrenfabrikation - znak
po 1875; XIX/XX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

622
Para waz dekoracyjnych Francja, nieokreślona wytwórnia, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

623
Talerz deserowy (serwisowy) z dekoracją z różą (Wiener Rose) porcelana, farby naszkliwne; wys. 4 cm, średn. 24,6 cm;
Wiedeń, Cesarska Manufaktura Porcelany, 1825
Cena wywoławcza. 1 300 zł

624
Para wazonów z dekoracją z ptakiem i gałązką róż porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 59 cm; średn. ok. 21 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

701
Sztućce środka stołu plater cechowany; Warszawa,
Fabryka Wyrobów Metalowych Romana Plewkiewicza,
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

702
Cukiernica plater cechowany; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Platerowanych Roman Plewkiewicz, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł
Cena oferowana 600 zł

703
Paterka trójdzielna plater cechowany;
Londyn, firma Mappin & Webb, 1887
Cena wywoławcza. 1 300 zł

704
Krater do chłodzenia szampana plater cechowany; Warszawa, Fabryka
Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget,
3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

705
Paterka ażurowa plater cechowany; Warszawa, Fabryka
Wyrobów Metalowych Romana Plewkiewicza,
ok. 1900
Cena wywoławcza. 700 zł
Cena oferowana 600 zł

706
Cukiernica secesyjna plater cechowany; Warszawa, Fabryka
1896-1915.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena oferowana 900 zł

707
Para solniczek srebro wewnątrz złocone z cechą francuską
dla przedmiotów importowanych z lat 1864-1893, szkło;
waga 42 g. Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

708
Kubek do kakao srebro próby 1 (950) z głową Minerwy cechowane;
waga 170 g.; Francja, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 450 zł

709
Solniczka podwójna srebro próby 1 (950) cechowane głową Minerwy;
waga 129 g.; Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 550 zł
Cena sprzedaży 550 zł

710
Cukiernica i mlecznik srebro cechowane próby 1 (950) z głową Minerwy;
waga 512 g.; Paryż, Debain et Flament, 1874-1880
Cena wywoławcza. 3 200 zł