1814
Zegarek damski, naręczny, CARTIER złoto pr. 750 (18 K), Francja - Szwajcaria;
firma jubilersko-zegarmistrzowska CARTIER,
2 poł. XX w.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

ANTONI MARCINIAK S.A.

1815
Lampa do oświetlenia hali fabrycznej żeliwo, blacha żelazna, emalia; wys. 27,5 cm, średnica 41 cm.
Fabryka Żyrandoli Elektrycznych (czynna 1910-1945)
Warszawa, lata 20-30. XX w. (po 1923)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

ANTONI MARCINIAK S.A.

1816
Lampa do oświetlenia hali fabrycznej żeliwo, blacha żelazna; wys. 54,3 cm, średnica 41 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1817
Wilki do kominka brąz złocony; wys. 47 cm, dł. 88,3 cm, głęb. 15 cm
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1818
Para wazonów z okuciem w formie listków i gron ceramika szkliwiona, mosiądz; wys. 34 cm,
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1819
Półka - konsola neorokokowa drewno dębowe, żelazo, plusz;
wys. 42 cm, szer. 55,5 cm, głęb. 25 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1820
Postument - słupek drewno mahoniowe; snycerka;
wys. 102 cm, średnica blatu 26,8 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1821
Pucharek w kształcie starożytnego naczynia „gu” brąz, odlew patynowany, blaszka mosiężna;
wys. 11,3 cm, średnica wylewu 10 cm, stopy 7 cm.
Chiny, XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1822
Cytra koncertowa drewno czernione, stal, miedź, tworzywo sztuczne,
papier; 53,3 x 45 x 12,5 cm.
Niemcy, lata 20. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1823
Lampa naftowa porcelana, mosiądz, szkło;
wys. 62,5 cm, szer. 21,5 cm, głęb. 15,5 cm.
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1824
Lampka nocna, elektryczna metal niklowany, marmur, szkło opalizujące, powlekane;
wys. 28,5 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 24,5 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; 2 tercja XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1825
Ikona - Św. Aleksandra Cesarzowa Rzymska, Męczennica tempera na desce, 2 szpongi grążone w sztorcach;
26 x 22 x 2,5 cm
Rosja Centralna, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

1826
Ikona - Św. Mateusz Ewangelista tempera na desce zwieńczonej trójlistnie;
wys. 90,5 cm, szer. 40 cm, głęb. 3,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 7 700 - 10 000 zł

1827
Ikona - Święci Jan Chrzciciel i Jan Ewangelista tempera na desce, płótno; szpongi grążone
w sztorcach; 31 x 25,5 x 4 cm.
Rosja, Niewiańsk? XVII/XVIII w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

1828
Ikona - Ukrzyżowanie tempera na desce w formie krzyża prawosławnego;
wys. 35,7 cm, szer. 20,3 cm, głęb. 2,3 cm.
Rosja, Ural, 1 poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

1829
Ikona - Matka Boska - Źródło życia tempera na desce, złocenia; 17,7 x 13,5 x 3,2 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1830
Ikona - Narodzenie Marii tempera na desce, srebrna basma (brak cech probierczych;
36,3 x 31 x 3,5 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

1831
Miecz średniowieczny, półtoraręczny, obosieczny; żelazo kute; dł. głowni 80,8 cm, dł. całk. 105,3 cm;
Polska, XIV-XV w.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

1832
Oznaka angielska pilota lotnictwa RAF sukno, podszewka płócienna, haft maszynowy
jedwabnymi nićmi; 4 x 11,5 cm;
Wielka Brytania, 1940-1945.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1833
Emblemat oficera polskiego w Royal Navy sukno, podszewka płócienna, haft złotymi i srebrnymi,
metalowymi nićmi; kotwica z blaszki mosiężnej; 6 x 8 cm;
Wielka Brytania, 1940-1945.
estymacja: 1 100 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

1834
Wazon secesyjny Austro-Węgry, Wiedeń, firma Albert Kochler & Cie;
pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1835
Kasetka na biżuterię drewno, skóra, srebro (bez próby); atłas; aksamit; mosiądz;
wys. 10 cm, szer. 23,5 cm, głęb. 19,7 cm.
Francja, 1886.
estymacja: 400 - 600 zł

1836
Zegarek kieszonkowy, męski srebro pr. 935, emalia, szkło; średnica 4,6 cm,
Anglia, Londyn, zegarmistrz John Poole (1818-1867)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1837
Para postumentów w stylu secesji geometrycznej dąb, 107,5 x 32 x 25 cm;
Europa Środkowa, ok. 1910.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

901
Stolik art deco fornirowany wzorzystym orzechem i różą na obrzeżach;
75 x śr. 78 cm;
Polska (?), ok. 1930.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

902
Kwietnik art deco fornirowany orzechem; 116 x 31,5 cm;
Polska, ok. 1930.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

903
Komplet 6 krzeseł do jadalni drewno orzechowe, biała tapicerka bez pokrycia;
wys. 84 cm, szer. 44,5 cm, głęb. 51,5 cm.
Polska?; lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

905
Barek art deco fornir orzechowy; 71 x 91 x 42,5 cm;
Europa Środkowa, ok. 1930.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

906
Kanapa neorokokowa tapicerowana, fornirowana mahoniem, 111,5 x 145 x 62 cm;
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

907
Stolik w stylu Ludwika Filipa fornirowany mahoniem; 69,5 x 81 x 81 cm;
Europa Środkowa, 2 połowa XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

908
Szafa na spiralnych nogach, w tradycji mebli barokowych konstrukcja sosnowa, okleiny orzechowe, mosiądz;
wys. 203,5 cm, szer. 119,5 cm, głęb. 53,5 cm.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

909
Stół w stylu zakopiańskim o formie zaczerpniętej ze sztuki ludowej Podhala; dębowy;
97 x 160,5 x 80,5 cm;
Podhale, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

910
Kredens w stylu zakopiańskim masywny, ozdobiony rzeźbionymi motywami
zaczerpniętymi ze sztuki podhalańskiej;
dębowy; 248 x 173 x 85 cm; Podhale, 1 ćw. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

912
Kanapa biedermeier tapicerowana, fornirowana mahoniem,
ozdobiona toczonymi elementami; 87,5 x 175 x 60,5 cm;
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

1901
Szafa kątowa konstrukcja sosnowa, okleiny czeczotkowe, przecierane?;
macica perłowa, żelazo; Europa Środkowa, Polska?;
przed poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 9 000 zł

1902
Szafka nocna art deco fornirowana orzechem, z wkładem ceramicznym,
wym. 72 x 41,5 x 35,4 cm, Francja, 20./30. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 100 zł

1903
Szafka neorokokowa fornirowana mahoniem,
wym. 89 x 89 x 54 cm, Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1904
Skrzynia ludowa prostokątna, z odkładanym wiekiem, z odświeżoną malaturą z wzorami floralnymi,
sosnowa, wym. 68 x 110,5 x 61,9 cm, Mazowsze, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1905
Stolik pomocniczy w stylu Ludwika Filipa z bogato intarsjowanym blatem,
wym. 71 x śr. 59,5 cm, Europa Środkowa, 2 połowa XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 300 zł

1906
Skrzynia neorenesansowa z frontem ozdobionym rzeźbionymi ornamentami groteskowymi, dębowa,
wym. 54,5 x 142,5 x 48 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 1 600 zł

1907
Skrzynia-ławka z niewielką intarsją geometryczną na oparciu, dębowa,
wym. 78 x 110,5 x 43,3 cm, Niemcy (?), ok. 1915-20.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 800 zł

1908
Stolik do robótek klasycyzujący mahoń, brzoza; 71 x 55 x 39 cm
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 800 - 1 200 zł

1909
Konsola eklektyczna sosna, marmur, tafla lustrzana; 79,5 x 73,2 x 32 cm.
Europa, XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł