Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1402
Gąszcz, 1964 akwarela, papier; 35 x 18,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: PODSADECKI, 6.9.1964
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

1403
Pole marzeń pastel, papier; 43,5 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: B. Michalik
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Wojciech IWAŃCZAK (ur. 1940)

1404
Czerwone i czarne, 2010-2011 olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Iwańczak 2010-11
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1405
Akt na tapczanie, 1998 technika własna (długopis, tusz, akwarela, gwasz), papier; 48,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. l. d. (ołówkiem): H. Płóciennik 1998
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

HENRYK PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1406
Relaks, 1996 technika własna (długopis, tusz, akwarela, gwasz), papier; 48,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. p. d. (kredką): H. Płóciennik 96
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Andrzej STOPKA (1904-1973)

1407
Zjawa (Zosia), 1968 ołówek, gwasz, papier; 23,5 x 12 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis p. d.: Zjawa (Zosia) oraz sygn. l. d: and? (słabo czytelnie);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Andrzej STOPKA (1904-1973)

1408
Ksiądz Piotr, 1968 ołówek, gwasz, papier; 21 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis oraz sygn. l. d.: and? (słabo czytelnie);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Andrzej STOPKA (1904-1973)

1409
Archanioł I, 1968 ołówek, gwasz, papier; 25,5 x 11 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 900 - 1 200 zł

1410
Postać z wężami, 1966 kompozycja na szkle; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PK / 1966
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1411
Pejzaż, 1960 olej, tektura; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI 60
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Maria DAWSKA (1909-1993)

1412
Gonitwa, 1977 olej, płyta pilśniowa; 35 x 28 cm;
sygn. l. d.: Maria, dat. p. d.: 77
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Renata SZPUNAR-KUBCZYK (ur. 1970)

1413
Dom nad urwiskiem, 2008 akryl, płótno; 31 x 40 cm;
sygn. l. d.: SZPUNAR;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

1414
Archipelag, 2016 gwasz, akryl; płótno; 60 x 50 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: 2016 / WEINREB / "ARCHIPELAG"
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Antoni FAŁAT (ur. 1942)

1415
Portret Gerarda Graave, 1986 akryl, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: ant. Fałat 23.XI.86;
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Antoni FAŁAT (ur. 1942)

1416
Akt kobiety, 1985 akryl, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: ant. Fałat 2.XI.85
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Joanna KARPOWICZ (ur. 1976)

1417
Hotel Panorama, 2016 akryl, płótno; 60 x 70 cm;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

1418
Zima w górach, 2003 olej, tektura; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: LESZEK STAŃKO / ZAKOPANE 2003 R.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

1419
Dolina Kościeliska 2004 olej, tektura; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: LESZEK STAŃKO / DOLINA KOŚCIELISKA 2004 R.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Robert OLSZOWSKI (ur. 1969)

1420
Para prac - Czas i przestrzeń, 2008 akryl, płótno; 40 x 50 cm;
opis autorski na odwrocie każdego obrazu: ROBERT OLSZOWSKI / „CZAS I PRZESTRZEŃ” AKRYL [AKRYL NA PŁÓTNIE] / 2008 R.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 800 zł

SŁAWOMIR LEWCZUK (UR. 1938)

1421
Odlot z drzewem, którego nie było, 2001 olej, płótno, 40 x 50 cm;
sygn. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: LEWCZUK 01.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Celina OCZKOWSKA (1930-2014)

1422
W porcie akryl, płótno; 30,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: C. Oczkowska;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Celina OCZKOWSKA (1930-2014)

1423
Pejzaż z Taorminy gwasz, papier; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: C. Oczkowska
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wioletta WINIARCZYK (ur. 1977)

1424
Rower, 2014 olej, płótno; 61 x 91 cm;
oznaczenie prawy dolny róg wraz z datą: 2014
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1425
Z cyklu: Punkty kontrolne, VI-Bis, 2016 olej, płótno; 130 x 180 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: LEWCZUK 16.;
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1426
JA ?, 1997 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. l. g.: ABAKO'97;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Karol Maksymilian BABILAS (ur. 1992)

1427
Pejzaż arbitralny, 2013 olej, płótno; 63 x 96,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: K Babilas 2013;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

1428
Chaty w górach, 2011 olej, tektura; 21,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 2001;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Elżbieta PAMUŁA (ur. 1985)

1429
Za oknem, 2012 olej, płótno; 90 x 60 cm;
sygn.. i dat. na odwrocie: E. PAMUŁA / 2012
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Ewa ZAWADZKA (ur. 1950)

1430
Z cyklu: Materia ciszy, 2016 olej, technika własna, płótno; 80 x 60 cm;
sygn.. dat. i opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA / - z cyklu - MATERIA / CISZY / - 2016
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1431
Autoportret pastel, papier; 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

1432
Na plaży akwarela, papier; 40 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sielski R (cyrylicą)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

1433
Figura osiowa, 1961 gwasz, papier; 23 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn.. i dat. p. d.: Lebenstein61
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Michał ZABOROWSKI (ur. 1960)

1434
Rusałka, ok. 2000 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. śr. d.: M Zabski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Beata MURAWSKA (ur. 1963)

1435
Czerwony tulipan olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. p. d.: BM;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

1436
Awantura przy szachach, 1963 ołówek, akwarela, papier;
23,5 x 31 cm;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Zygmunt BIAŁOUS (ur. 1946)

1437
Niebieska parasolka, 2016 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. BIAŁOUS 2016
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

1438
Kompozycja surrealistyczna technika własna, brystol; 99,5 x 70 cm
estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Dariusz MILIŃSKI (ur. 1957)

1439
Z cyklu Edi (Lampa Alladyna), 2004 olej, płótno, 51 x 55,5 cm (z ramą, autorską);
sygn. i dat. u dołu: D. MILIŃSKI 04
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Alojzy BALCERZAK (ur. 1930)

1440
Krajobraz z Norwegii, 2000 olej, płótno,
sygn. i dat. p.d.: A. Balcer. 2000 r.;
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

SŁAWOMIR LEWCZUK (UR. 1938)

1441
Zakupy I - z cyklu: „Symptomy”, 2001 olej, płótno; 130 x 200 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: LEWCZUK 01;
estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Bożena BISKUPSKA (ur. 1952)

501
Wytyczanie obrazu, 2000-2002 zestaw 4 kompozycji
beton, brąz, 40 x 26 x 6 cm (każda);
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Krystyna NOWAKOWSKA (ur. 1953)

1501
Anioł spokoju, 2001 brąz, marmurowa podstawa, wys. 25 cm;
z tyłu wyryty napis: KRYSTYNA NOWAKOWSKA KRAKÓW 2001 UNIKAT 64
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 1 800 zł

1502
Anioł wiosny, 2000 brąz, wys. 30 cm;
wew. wyryte: KRYSTYNA / NOWAKOWSKA / KRAKÓW 2000 / UNIKAT
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927-2008)

1503
Krzewina ceramika szkliwiona; wym.: 24 x 24,5 x 20 cm;
na spodzie nalepka z nazwiskiem autora: Zagajewski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

601
Wazon - puchar rubinowy szkło przeźroczyste, lazurowane, fasetowane, rżnięte;
wys. 48,7 cm; Czechy, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

602
Para smukłych flakonów szkło warstwowe, przeźroczyste i powlekane;
wys. 54 cm, średnica stopy 14,5 cm.
Włochy, Murano?; po poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Fabryka porcelany F. Gardnera

603
Paterka szklana na porcelanowej stopce porcelana, farby naszkliwne, złocenia, mosiądz,
szkło mleczne, wys.19 cm, Rosja, Wierbiłki, 1 poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Fabryka porcelany F. Gardnera?

604
Filiżanka ze spodkiem, ze szlakiem złotych palmet i szafirowych kwiatów porcelana, farby naszkliwne, złocenia
błyszczące i grawerowane; Rosja, Wierbiłki, ok. 1840
estymacja: 1 800 - 2 400 zł