Roman BILIŃSKI (1897-1981)

1
Martwa natura z anturium i figurką [Anturium con vaso], 1954 pastel, papier; 45 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d. długopisem: Roman Biliński 1954 1954 [powtórzone] / (Anturium con vaso);
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

2
Marynarz, 1967 pastel, papier; 47 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z prawej strony po środku: Roman Biliński / 1967 oraz p. d. kredką: Roman / Biliński / 1967;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

3
Kwiaty w wazie akwarela, papier; 49,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Roman Biliński (długopisem);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

4
Pejzaż górski z Ömerli, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d. ołówkiem: Omerli. R.Biliński / 934;
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

5
Pejzaż z rzeką z Ömerli, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d. ołówkiem: R. Biliński / Omerli;
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

6
Pejzaż z drzewami, 1966 akwarela, flamaster (?), papier; 33 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. długopisem: 966 / Roman Biliński;
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

7
Dolina z polami, 1937 akwarela, papier; 28 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. tuszem: Roman Biliński / 1937;
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

8
Pejzaż z zatoką akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 32 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Roman Biliński / 19[6]7 - słabo czytelnie;
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

9
Artysta przy pracy technika mieszana (akwarela, ołówek, pastel), papier; 37,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Roman Biliński / Bordighera;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

10
Niebieskie kwiaty [Fiori in blu], 1963 olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: R. Biliński;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

11
Poinsecja - Gwiazda betlejemska [Stelle di natale], 1967 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1967 / R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

12
Kwiaty [Composizione di fiori], 1960 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. g.: R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

13
Orchidee, 1976 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Roman / Biliński / 27.IV.1976;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

14
Bukiet kwiatów [Fiori misti], 1967 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: R. Biliński / 1967;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

15
Maki na wzorzystym dywanie [Papaveri con tapeto], 1971 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. g.: R. Biliński / 1971;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

16
Mimozy, 1980 olej, płótno; 59,5 x 79,5 cm;
sygn. p. g.: Roman Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

17
Biały koń [Cavallo in bianco], 1961 olej, płótno; 60 x 51 cm;
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

18
Konie i chłop [Cavalli con music], 1973 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: R. Biliński / 1973;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

19
Ławka w ogrodzie [Panchina nel giardino], 1964 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

20
Pejzaż, 1960 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: R. Biliński. 1960;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

21
Ogród z drzewami oliwnymi [Giardino con ulivi], 1962 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: R. Biliński 62;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

22
Nad jeziorem w Biella [Biella - Bosco sul lago], 1964 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i opisany p. d.: Roman Biliński / "Biella";
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

23
Kwitnące drzewo [Albero fiorito - Villa Ortensia], 1961 olej, płótno; 70 x 99,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Biliński / 61.;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

24
W stronę Ospedaletti [Verso Ospedaletti], 1965 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Roman Biliński;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

25
Autoportret z czerwonym szalem [Ritratto rosso], 1976 olej, płótno; 70 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Roman Biliński / 20.XII.1976;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

26
Portret M. P. [Ritratto M. P. - Ragazza in rosa], 1958 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: R.B. / 1958;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

27
Autoportret w meksykańskim kapeluszu [Autoritratto Messicano], 1956 olej, płyta; 70 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Biliński / 1956;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

28
Marysia, 1973 olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. z lewej po środku: R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

29
Martwa natura z tykwą [Zucchette], 1963 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Biliński / 63;
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

30
Martwa natura z bananami [Frutta mista con banane], 1964 olej, płótno; 58 x 50,5 cm;
sygn. l. g.: Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

31
Jesienna martwa natura [Frutta in autunno], 1964 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: R. Biliński / 64;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

32
Owoce [Frutta], 1962 olej, płótno; 60 x 80 cm;
na odwrocie napis: Roman Biliński "FRUTTA";
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

33
Martwa natura z białymi kwiatami i muszlami [Fiori bianchi con conchiglie], 1963 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. u dołu: R. Biliński 63;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

34
Czerwone kwiaty i waza [Cascata di fiori], 1961 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: R.B.;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

35
Martwa natura ze słonecznikami i paprykami [Girasoli con paprika], 1974 olej, płótno; 99,5 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: ... 1974 / Roman ... (częściowo zatarte);
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

36
Martwa natura z szablami [Sciabole], 1971 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1971 / Roman Biliński;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

37
Martwa natura z samowarem [Samovar con caminetto], 1963 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi u dołu: R. Biliński;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

38
Orchidee w porcelanowym wazonie [Orchidee con vaso], 1962 olej, płótno; 100 x 70 cm;
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

39
Martwa natura z kwiatami [Fiori con galletto], 1964 olej, płótno; 100 x 69,5 cm;
sygn. l. g.: R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

40
Skorupiaki [Crostacei], 1961 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. g.: R. Biliński;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

41
Owoce morza [Frutti di mare], 1961 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: R. Biliński. / 1961.;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

42
Martwa natura z homarem i winogronami [Aragosta con uva], 1963 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. g.: R. Biliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

43
Martwa natura z homarem i butelkami [Aragosta con bottiglie], 1966 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. g.: R. Biliński / 1966;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł