Henryk KRYCH (1905-1980)

1119
Pomiechówek olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. l. d.: H. KRYCH;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

1120
Stodoła olej, tektura; 49 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

1121
Wiosenna łąka olej, płótno; 66 x 80 cm;
sygn. p. d.: T.ZIOMEK.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1122
Duchowny z krzyżem olej, płótno; 36 x 32 cm;
sygn. l. d.: (…) - nieczytelnie.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

1123
W polu olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Christian AIGENS (1870-1940)

1124
Akt kobiety tyłem olej, płótno; 44,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: Chr Aigens (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Elżbieta JERICHAU-BAUMANN (1818/19-1881)

1125
Modlitwa olej, płótno; 47,5 x 39,5 cm;
E. Baumann / Jerichau Roma.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

V. KRUGEANOVSKI, XX w.

1126
W porcie olej, płótno; 31 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: V. Krugeanovski.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Pedro CREIXAMS PICO (1893-1965)

1127
Akt kobiety olej, płótno; 65 x 100 cm;
sygn. p. d.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

1128
Miasteczko zimą olej, płótno; 50 x 45 cm;
sygn. p. d.: KLAR;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Henryk POLICHT (1888-1967)

1129
Astry w wazonie, 1930 olej, tektura; 56 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: H. Policht 1930.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Janusz KOTARBIŃSKI (1890-1940)

1130
Głowa starej kobiety w haftowanej chuście, ok. 1931 olej, sklejka; 47,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Janusz Kotarbiński-VI-1931-Ko (…) - słabo czytelna.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ludwik CZAJKOWSKI (1895-1961)

1131
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: L. Czaykowski;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

1132
Jutrzenka, 1888 olej, płótno; 52 x 39,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kazimierz Bieńkowski / 1888. (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

1133
Kraków, 1911 olej, płyta; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: TCybulski / 911.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Stanisław MARKIEWICZ (XIX/XX w.)

1134
Dwór na Wołyniu, 1908 olej, płótno dublowane; 61,5 x 67,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: S. Markiewicz / Wołyń 08.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1135
Na targu olej, płótno naklejone na tekturę; 28 x 41 cm;
sygn. p. d.: (…) - nieczytelna;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Sylweriusz SASKI (1864-1954)

1136
Akt, 1930 olej, płótno; 44 x 33 cm;
sygn. i dat. l. g.: Sylw. Saski 1930.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1137
Dziewczyna w czerwonej bluzce olej, płótno; 38 x 28,5 cm.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Otakan BARAN (1905-1986)

1138
Widok na Kraków olej, tektura, 45,3 x 67,5 cm;
na odwrocie fragment nalepki z napisem:
Kraków oraz numery wypisane ołówkiem, powyżej zatarta pieczątka.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

H. HARVEY, XX w.

1139
Kościółek na południu Europy olej, tektura; 29,5 x 35,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Harvey 1927 (?).
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

H. HARVEY, XX w.

1140
Pejzaż ze sztafażem olej, tektura; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Harvey 1924 (?).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Irena ZABOROWSKA (1902-1965)

1141
Czarny Staw, 1951 olej, tektura, 29 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZABOROWSKA. 51 r;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław RADZIEJOWSKI (1863-1950)

1142
Dziewczyny w polu olej, sklejka; 87,7 x 122 cm;
sygn. p. d.: St. Radziejowski.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

1143
Pejzaż z Ptaszkowej koło Nowego Sącza olej, płyta; 43,5 x 54 cm;
na odwrocie nalepki potwierdzające autorstwo obrazu podpisana przez P. Marię Potrzebowską.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, 2 poł. XIX w.

1144
Portret damy olej, płótno; 73 x 60 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1145
Portret mężczyzny olej, płótno dublowane; 75 x 64 cm;
na odwrocie napisy cyrylicą (słabo czytelne) i data 1867 (?).
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

1146
Ikona - Ukrzyżowanie olej na płótnie, z podkładem gipsowym;
deski sosnowe z trzema poprzeczkami, rama drewniana; 95 x 75,5 cm.
Europa Południowo-Wschodnia, Serbia? XVIII - XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Henryk PLICH (1904-1986)

1147
Pejzaż (Kościół) olej, płyta; 52 x 72 cm;
sygn. l. d.: H. Plich
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

1148
Akt stojącej kobiety, ukazanej tyłem, ok. 1900 olej, płótno,
78 x 42 cm [po konserwacji]
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Jadwiga MIJAL (1912-1997)

1149
Goździki II, 1959 olej, płótno; 66 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MIJAL 59 r.;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Aleksander JANOWICZ-CZAIŃSKI (1870-?)

1150
Nad stawkiem, 1931 olej, sklejka; 49,5 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Janowicz-Czaiński / 1931 r.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, NIEMIECKI, XIX w.

1151
Kobieta w koronkowym czepku olej, płótno; 41 x 31 cm.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

1152
Rybacy ciągnący sieci olej, tektura; 31,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. M. Kasprowicz.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

201
Madonna z różańcem marmur biały; wys. 46 cm, szer. 15,7 cm, głęb. 13,7 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

202
Madonna z Dzieciątkiem drewno (jesion?); wys. 75 cm;
Europa Zachodnia, Tyrol?; XX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

203
Święty Florian (?) drewno; wys. 86 cm, szer. 36,5 cm, głęb. 26 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

204
Św. Katarzyna drewno lipowe, polichromowane, na podkładzie gipsowym; wys. 83,5 cm;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Władysław MIECZNIK (1903-1989) - Wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza

205
Napoleon Bonaparte brąz patynowany na czarno, marmur czarny; wys. całk. 35 cm;
z tyłu znak odlewni: Miecznik / Warszawa.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Raymond Joseph Louis SUDRE (1870-1962)

206
Niosąca wodę brąz, odlew na wosk tracony, złocony; wys. 37 cm;
Francja, 1907.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Pius WELOŃSKI (1849-1931)

207
Wiktoria Wiedeńska brąz, odlew patynowany; wys. 39,5 cm, szer. 23,3 cm, głęb. 3 cm.
FONDERIA Alessandro NELLI (czynna 1842-1903), Rzym, 1883
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY (odlew)

208
Napoleon brąz patynowany, marmur; wys. 17,5 cm;
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Thomas François CARTIER (1879-1943)

209
„Suppliante” - (Błagająca) brąz, odlew patynowany, marblit, blacha mosiężna złocona; wys. 58,5 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

210
Śmiejący się chłopiec brąz, odlew, zielona patyna, lakier; wys. 30 cm;
Europa Zachodnia, odlew XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Henri Louis LEVASSEUR (1853-1934)

211
„Praca wre” brąz, odlew patynowany;
wys. 84,5 cm, szer. 63 cm, głęb. 39 cm.
Francja, lata 20/30. XX w.
estymacja: 20 000 - 27 000 zł

1201
Głowa kobieca terakota, odlew; wys. 28 cm, szer. 20 cm, głęb. 15 cm
Polska?; 2 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Pietro BALESTRA (1711-1789) według

1202
Pierrot i Kolombina w tańcu terakota, malowana i złocona; wys.46 cm;
Włochy, powtórzenie XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

ALBERT POELS (1903 -1984)

1203
Ucieczka do Egiptu drewno polichromowane; wys. 36,3 cm;
Belgia, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł