28 marca 2018

Ponad 200 obiektów w cenach wywoławczych 50 - 1000 zł.
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
24.03.2018 sobota 12.00-15.00
26.03.2018 poniedziałek 11.00-19.00
27.03.2018 wtorek 11.00-19.00
28.03.2018 środa 11.00-19.00

619
Karafka z korkiem i 12 kieliszków szkło bezbarwne, przeźroczyste, fasetowane, złocone;
Europa Zachodnia, Niemcy?: XIX/XX w.

620
Karafka z korkiem szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, fasetowane, złocone;
Europa Środkowa, Niemcy?; XVIII/XIX w.

621

622
Karafka ze szkła mlecznego, z korkiem szkło mleczne, złocenia, farby naszkliwne, emaliowe;
Czechy, Novy Svet? po poł. XIX w.

623
Pucharek z pokrywką szkło bezbarwne, przeźroczyste, dmuchane, szlifowane, otrawiane, złocone; wys. 19,5 cm;
Europa Środkowa, XVIII /XIX w.

624
Puchar myśliwski szkło bezbarwne, przeźroczyste, malowane szwarclotem i farbą złotą; wys. 17,2 cm;
Niemcy?; XIX/XX w.

625
4 kieliszki szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, fasetowane; wys.11 cm;
Polska?; 1 poł. XX w.

626
Kieliszek do wina szkło dmuchane, bezbarwne, przeźroczyste, szlif brylantowy,
fasetowanie, złocenie; wys. 14,8 cm; Europa Zachodnia, XIX/XX w.

627
Kubeczek kobaltowy szkło kobaltowe, grubościenne, malowane srebrem i złotem; wys. 8 cm;
Europa Środkowa, Czechy?; 1 poł. XX w.

628
Kufelek szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, lazura rubinowa; wys. 9,5 cm;
Niemcy? Śląsk?; XIX/XX w.

629
Kieliszek dekorowany srebrną wicią szkło rubinowe, fasetowane, malowane srebrem; wys. 9,3 cm;
Czechy, k. XIX w.

630
Szklanica szkło bezbarwne, przeźroczyste, lazura rubinowa, złocenia, farba emaliowa; wys. 12,5 cm;
Czechy, 1 pol. XX w.

631
Zestaw kieliszków (11 sztuk) szkło przeźroczyste, zielone, barwione w masie, fasetowane;
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.

632
Para pucharków do wina szkło przeźroczyste, zielono-niebieskie, barwione w masie; wys. 11 cm;
Europa Środkowa, Niemcy? Polska?; 1 poł. XX w.

633
Musztardnica w formie beczułki szkło kobaltowe, złocenia; wys. 8 cm;
Czechy, XIX/XX w.

634
Szklanica agatowa szkło półprzeźroczyste, zmącone, barwione proszkami,
wewnątrz powlekane szkłem mlecznym, rżnięte, złocone;
Czechy, k. XIX w.

635
Wazonik z gondolierem szkło dmuchane, przeźroczyste, bezbarwne i powlekane czerwoną
lazurą, białe farby emaliowe; wys. 18 cm; Włochy,
Wenecja - Murano, XX w.

636
Zestaw 5 kieliszków w typie tzw. „karczmiaków” szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane; wys. 10 cm;
Polska?: 1 tercja XX w.

637
Pucharek do wina, ze złotym kołnierzem szkło bezbarwne, przeźroczyste, fasetowane, złocone;
wys. 10 cm; Europa Zachodnia, Francja?; pocz. XX w.

638
Puchar zielony szkło przeźroczyste, zielone, barwione w masie, szlif brylantowy, fasety; złocenie;
wys. 13 cm; Czechy, XX w.

639
Szklanica szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlif brylantowy,
złocenia; wys. 13 cm; Czechy, XX w.

640
Kieliszek do wina szkło bezbarwne, przeźroczyste; szlifowane, fasetowane; wys. 13,6 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.

641
Zestaw szkieł stołowych szkło przeźroczyste, bezbarwne, lazura rubinowa, złocenia;
Europa Środkowa, Rosja?: pocz. XX w.

642
Kielich do wina szkło przeźroczyste, zielono-niebieskie, szlifowane i ryte, otrawiane, fasetowane;
wys. 18 cm; Niemcy? Śląsk? XIX/XX w.

ZAKŁADY SZKLARSKIE RODZINY MALCOWYCH (zał. 1723-1730)

643
Szklanica z szlifem brylantowym szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, rubinowa lazura;
wys. 9,3 cm; Rosja, Diatkowo k. Briańska, ok. poł. XIX w.

644
Pucharek z jeleniem szkło bezbarwne, przeźroczyste, czerwona lazura; rytowanie, otrawianie;
wys. 13,2 cm; Czechy, ok. poł. XIX w.

645
Szklanica malowana srebrem szkło przeźroczyste, barwione w masie, rubinowe, fasetowane,
szlifowane, srebrna malatura; wys. 11 cm; Czechy, k. XIX w.

646
Pucharek myśliwski szkło kobaltowe, szlif fasetowy, złocenie; wys. 20,5 cm;
Czechy, 1 poł. XX w.

647
Talerzyk deserowy szkło bezbarwne, przeźroczyste i matowe,
farby emaliowe; średnica 19,5 cm. Rosja?; XIX/XX w.

648
Konfitiera z pokrywką i podstawką szkło bezbarwne, przeźroczyste, matowane, otrawiane,
lazura rubinowa, farby naszkliwne; Rosja?; XIX/XX w.

649
Para kieliszków szkło przeźroczyste, bezbarwne, matowane, lazura rubinowa, złocenie;
wys. 11 cm; Śląsk? Rosja? XIX/XX w.

650
Paterka z przykrywka na sery szkło szlifowane, bezbarwne, przeźroczyste; wys. 17 cm;
Polska, pocz. XX w.

651
Kompotierka zielona szkło przeźroczyste, prasowane, uranowe, barwione w masie;
wys. 5,7 cm; Polska, Huta „Niemen”?; lata 30. XX w.

652
Patera różowa szkło prasowane, barwione w masie; wys. 14,5 cm;
Polska, lata 30. XX w.

653
Sześć kieliszków do czerwonego wina zielone szkło, wys. 16,2 cm;
Polska, okres międzywojenny.

654
Pucharek z monogramem „GB” szkło mleczne, złocenia; wys. 10,5 cm;
Rosja? Niemcy?; k. XIX w.

FABRYKA PORCELANY FRANCISA GARDNERA (zał. 1766)

655
Paterka szklana na porcelanowej stopce porcelana, farby naszkliwne, złocenia, mosiądz, szkło mleczne,
wys. 19 cm; Rosja, Wierbiłki k. Moskwy, 1 poł. XIX w.

656
Cukiernica z pokrywką i 4 filiżanki porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Rosja, Wierbiłki/ k Moskwy, pocz. XIX w.

SÄCHSISCHE PORZELLANFABRIK CARL THIEME zu Potschapell

657
Wazonik - amforka porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 12,5 cm; Niemcy, Drezno, po 1918

658
Wazonik - amforka na cokoliku porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 18 cm; Niemcy, Saksonia? 1 ćw. XX w. (nie sygnowany).

WYTWÓRNIA ROSENTHALA

659
Umierający łabędź (tancerka Anna Pawłowa w balecie Jezioro Łabędzie) Niemcy, Selb (Bawaria) wytwórnia Rosenthala, model z 1919 roku;
Constantin Holzer- Defanti (1881- 1951), realizacja z lat 20./30. XX w.

CESARSKA FABRYKA PORCELANY

660
Imbryczek z rozetami „en grisaille” porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące, matowe i grawerowane;
Rosja, St. Petersburg, okres Aleksandra I, lata 1800-1825

FABRYKA PORCELANY ALEKSANDRA POPOWA (czynna 1809-1872)

661
Salaterka owalna porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 8,5 cm;
Rosja, Gorbunowo pod Moskwą, 2 ćw. XIX w.

662
Wazon - amfora w tradycji empire porcelana biała, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 26 cm; Rosja?; k. XIX w.

663
Lampka wieczna porcelana, farby naszkliwne, złocenia; mosiądz;
wys. korpusu 11 cm; Rosja, XIX/XX w.

664
Czarka z pejzażem chińskim porcelana cienkościenna „qingbai”, farby emaliowe;
wys. 8,2 cm; Chiny, XIX/XX w.

FABRYKA PORCELANY I FAJANSU „GARDNER” W MOSKWIE (czynna od 1766, prod. fajansu od 1832)

665
Para talerzy z dekoracją kwiatową fajans, farby naszkliwne; wys. 2,8 cm, średnica 25 cm.
Rosja, Wierbiłki k. Moskwy, 1832-1858.

666
Zestaw do herbaty porcelana, farby naszkliwne, złocenia; srebro;
Rosja? (nie sygn.); XIX/XX w.