21 kwietnia 2021

Aukcja: 21 kwietnia godz. 19.30

Informujemy, że prowizja aukcyjna wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 9 - 21 kwietnia.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Helmut NEWTON (1920 - 2004)

301
Sumo, 1999 Monte Carlo, wyd. Taschen, 1999 r.; oprawa wydawnicza, płótno na sklejce, 71 x 51 cm. Nakład 10 000 egz., każdy sygnowany
Cena sprzedaży 7 000 zł

Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919 - 2005)

302
Bez tytułu aluminium, relief; 120 x 80 cm;
sygn. p. d.: JA [monogram wiązany]
estymacja: 70 000 - 85 000 zł

Henryk CZEŚNIK (ur. 1951)

303
Bez tytułu olej, płótno; 198 x 128 cm;
sygn. p. d.: H.CZEŚNIK.
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 23 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

304
Czaszka, 1985 olej, płótno; 61 x 74 cm;
sygn. i dat. p. g.: XI85.JS. (ryte końcówką pędzla);
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Ryszard GRZYB (ur. 1956)

305
Herbatnik wojenny, 1982 tempera, gwasz, papier; 68 x 78 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: RYSZARD GRZYB / HERBATNIK WOJENNY 82r.
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

306
Grób Powstańca, z cyklu: Podróże autostopem, 1980 olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1980 / E. DWURNIK;
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

307
Kontrabasista, 2017 akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E.DWURNIK;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

308
Tulipan, 2017 akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2017 / E.DWURNIK;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Marek OBERLÄNDER (1922-1978)

309
Bez tytułu, 1969-1974 olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. OBERLÄNDER 1969-1974 NICE.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Marek OBERLÄNDER (1922-1978)

310
Kompozycja, 1972 akwarela, ołówek, papier; 31,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: M. Oberlander 1972 Aix en Provence.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

311
Nad stawem, 1992 olej, płótno; 81 x 60,5 cm;
sygn. p. d. J. Kraupe;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

312
Strefy światła, 1988 olej, płótno; 100,5 x 74 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

313
Zła gwiazda olej, płótno; 128 x 96 cm;
na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15";
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 35 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

314
Rozmowy duchów, 1974 olej, płótno; 33,5 x 41 cm;
opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / 74 r (ołówkiem).
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

315
Bez tytułu gwasz, tusz, papier; 58 x 44 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: lenica.
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

316
Konstrukcja zielona, 1958 olej, tempera, płótno; 42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
estymacja: 25 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)

317
Kompozycja, 1960 akryl, technika własna, papier; 32 x 22 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Orbitowski (ołówkiem).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

318
Kompozycja prawie figuratywna akwarela, ołówek, papier; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (1926-2019)

319
Brzoza na wulkanie, 1990 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. śr. d.: D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 1990;
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Barbara MASSALSKA (1927-1980)

320
Thanatos, 1973 olej, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: B. MASSALSKA „THANATOS" 120X100 1973 nalepka z wystawy pośmiertnej artystki z 1983 w Muzeum Narodowym w
estymacja: 4 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

TADEUSZ CHROBAK (ur. 1922)

321
Kompozycja abstrakcyjna olej, płótno; 40,5 x 51 cm;
na odwrocie napis: CHROBAK / TADEUSZ; oraz na blejtramie: T. CHROBAK i długopisem: ur. 18.XII 1922 r. / z PWSSP Kraków.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zbigniew CICHOWSKI (1913-1984)

322
Morze olej, sklejka; 90 x 100 cm;
sygn. p. d.: Zb. Cichowski.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

323
Symphony for people, 2001 giclee i akryl, płótno; 81,5 x 60,5 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: 13/50 giclee + acrylic "Symphony for people" WITOLD-K c.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Leopold PĘDZIAŁEK (1925-1994)

324
Pora obiadowa, 1991 olej, blacha metalowa; 48,5 x 68,5 cm (wymiar blachy w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy opis: LEOPOLD PĘDZIAŁEK / "Pora obiadowa" / olej na metalu / 1991 (
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Leopold PĘDZIAŁEK (1925-1994)

325
Życzenia włościan, 1988 olej, blacha metalowa; 49 x 68,5 cm (wymiar blachy w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PĘDZIAŁEK LEOPOLD 1988;
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

326
Kolarze brąz patynowany; 64 x 33 x 17 cm;
sygn. na spodzie podstawy.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

327
Z cyklu: Figury skrzydlate, 2013 Brąz; wys. 168 cm x 92 x 50 cm
Wystawa: Adam Myjak - Rzeźba - rysunek, Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem, marzec - maj 2017.
estymacja: 75 000 - 95 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

328
Głowa brąz, kamień; wys.: 61 cm, podstawa: 88 x 68 cm
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Bolesław CYBIS (1895-1957)

329
Bez tytułu, lata 50. XX w. ceramika szkliwiona; 28 x 17 x 18 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Arkadiusz RUCHOMSKI (ur. 1978)

330
Enso II, z cyklu: Pejzaże otwarte, 2020 olej, akryl, deska; śr. 103 cm;
sygn. na odwrocie: ARuchomski oraz: Arkadiusz Ruchomski / Enso II / 2020.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

331
Dialog IV, 2007 olej, enkaustyka, płótno, deska; 132 x 86 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ARuchomski / Dialog IV z cyklu Okrycia / 2007.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

332
Plantes Exotiques, 2016 olej, płótno; 180 x 130 cm;
na odwrocie opis autorski: ZIEMOWIT KMIEĆ / PLANTES EXOTIQUES / olej, płótno / 2016.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Magdalena STARSKA (ur. 1980)

333
Grzyby - szałasy, 2017 olej, płótno; 80 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski: Magdalena Starska / Grzyby - szałasy / 2017.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)

334
Nokturn, 2019 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Patrycja 2019 / Piętka.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Roksana SOŁTYSIK (ur. 1991)

335
700.1.008, 2021 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ROKSANA SOŁTYSIK / 700.1.008 / 2021r.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Artur CAJDLER

336
Obraz 1927, 2001 akryl, technika własna, płótno; 171 x 75 cm;
opisany na odwrocie: ARTURCAJDLER / OBRAZ 1927 / 2001 R / 0-602676228.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Daniel KRYSTA (ur. 1976)

337
ZA 320, 2011 technika mieszana, płótno; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: DANIEL KRYSTA / tyt: „ZA 320” / tech. mieszana na płótnie / 70 x 100 cm / 2011.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Tomasz CICHOWSKI (ur. 1971)

338
Bez tytułu, 2020 akryl, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: T. CICHOWSKI 2020.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Ryszard HUNGER (ur. 1940)

339
Imago XII, 2007 akryl, płótno; 73 x 95 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: RHunger 2007 / "IMAGO" XII.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Kazimiera FRYMARK-BŁASZCZYK (ur. 1931)

340
U źródeł, 2004 tkanina, nitki; 40 x 40 cm;
na odwrocie wszywka z napisem: KFB-270 "U ŹRÓDEŁ' 2004 / WYM.40X40cm.HAFT / MAT. LEN+BAWEŁNA / K.FRYMARK-BŁASZCZYK ŁÓDŹ.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Leonard PĘDZIAŁEK (ur. 1949)

341
Improwizacja IV, 2018 litografia, inkografia, papier; 77 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
opis autorski u dołu: 2/5/2018 "Improwizacja IV" Leonard Pędziałek (ołówkiem); oraz stempel aut
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Leonard PĘDZIAŁEK (ur. 1949)

342
Zapisane w pamięci XII, 2017 technika mieszana (litografia i tusz akrylowy), papier; 76 x 58 cm (wymiar arkusza);
opis autorski u dołu: 2017 - "Zapisane w pamięci XII" - Leonard Pędziałek
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)

343
Pojazd - Tryptyk, 2004 olej, płótno; 60 x 92 cm (każda z części);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Michał ŁUKASIEWICZ (ur. 1974)

344
Farewell of the sun, 2006 olej, płótno; 240 x 190 cm;
Proweniencja: kolekcja prywatna USA, Galeria Arndt & Partner German.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Paweł KOZŁOWSKI [SWANSKI] (ur. 1980)

345
Bez tytułu, 2009 akryl, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: S.IX.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Agnieszka WOJTANOWICZ (ur. 1976)

346
Czuwanie, 2001 akryl, płótno; 90 x 70 cm;
opisany na odwrocie: A. WOJTANOWICZ / CZUWANIE / akryl 70/90 / 2001;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

347
Żan Walżan, 2009 olej, płótno; 61 x 82 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 20K64 / 2009 / JACEK SROKA / ŻAN WALŻAN.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Adam KOZIK (ur. 1972)

348
Kolarze, 2015 akryl, płótno; 90 x 80 cm;
sygn. p. d.: ADAM / KOZIK.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł