Henryk GRUNWALD (1904-1958)

99
Martwa natura z kubkiem, 1946 olej, płótno naklejone na tekturę; 38 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: GRUNWALD 46
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Alessio ISSUPOFF (1889-1957)

100
Scena z Samarkandy olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. l. d.: Alessio Issupoff
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Autor nieokreślony, XIX / XX w.

101
Scena orientalna gwasz, jedwab naklejony na tekturkę;
17,6 x 18,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1865)

102
Na moście Takegawa - rozdział 44 z serii "Ima Genji nishiki - e awase"
drzeworyt barwny, papier; 24,5 x 17,5 cm;
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Autor nieokreślony, pocz. XX w.

103
Morskie fale olej, papier naklejony na tekturę;
11 x 16 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

104
Morze olej, tektura; 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. Iw. Trusz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Piotr Tadeusz PIETRZYKOWSKI (1897-1960)

105
Wenecja - Most Westchnień, 1929 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 36 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: P. Pietrzykowski / Wenecja 1929
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

106
Wenecja - kościół św. Marka, 1929 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 36,5 x 24,5 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

107
Hamak w kalwaryjskim ogrodzie, ok. 1920 olej, tektura; 27 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

E. STAUD, XIX / XX w.

108
Wiosna gwasz, papier; 34 x 44 cm;
sygn. p. d.: E. STAUD
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

H. MÜNNICH, XX w.

109
Kwitnąca wiśnia olej, płótno naklejone na tekturę; 27 x 33 cm;
sygn. l.d. pod ramą: hm.
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

110
Przed burzą piórko, tusz, akwarela, papier; 26,7 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SN / … (monogram wiązany, dalej napis nieczytelny).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

111
Pejzaż z drzewami olej, płótno; 25,5 x 32,4 cm;
sygn. p. d.: J. Wodyński
estymacja: 3 000 - 3 400 zł

Władysław DUNIN-MARCINKIEWICZ (1887-1968)

112
Para obrazów - Pejzaże 1. Pejzaż z wierzbami - olej, tektura, 23 x 23 cm;
2. Pejzaż - olej, tektura, 24,3 x 33 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

113
Chata w górach olej, tektura; 28 x 32 cm;
sygn. p. d.: F. JAŹWIECKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Roman RABCEWICZ (1902-1998)

114
Pejzaż spod Tatr olej, płyta; 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Rabcewicz
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

115
Pejzaż zimowy z rzeką, 1928 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bratkowski 1928
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

116
Pejzaż zimowy olej, sklejka; 37,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Kurek
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

117
Pejzaż olej, tektura, 50 x 67 cm;
sygn. p. d.: FWójcik
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

118
Pejzaż zimowy, 1932 olej, sklejka, 15,5 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZK 32
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Julian HERMEL (1904-1975)

119
Pejzaż podgórski akwarela, papier; 39 x 56 cm;
sygn. l. d.: J Hermel
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

120
Pejzaż zimowy ze strumieniem olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

S. NAWROCKI, XX w.

121
Pejzaż beskidzki, 1938 olej, tektura; 27 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Nawrocki / 1938
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Erich KUBIERSCHKY (1854-1944)

122
Pejzaż, 1891 akwarela, papier; 14,5 x 22, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Kubierschky / 26 . I. 91
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1943)

123
Pejzaż z Tatrami w tle olej, papier naklejony na tekturę; 20 x 31 cm;
sygn. p. d.: Jan Bukowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Emilia SZYMAŃSKA (ur. 1914 - ?)

124
Zagroda zimą olej, tektura; 33 x 38 cm;
sygn. p. d.: Szymańska
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni PROCAJŁOWICZ (1877-1949)

125
Pejzaż z rzeką olej, płyta; 25 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: A.S. PROCAJŁOWICZ
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy GNATOWSKI (1928-2012)

126
Rozlewisko Wisły olej, płyta; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Gnatowski 1978
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Marian PUFFKE (1888-1925)

127
Potok zimą, 1919 akwarela, papier; 37,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: Marian Puffke / 1919
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Adela VON MOLNAR, XIX / XX w.

128
Wiosna w Oberbayern akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: A v Molnar
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Adela VON MOLNAR, XIX / XX w.

129
„Dwór Żydowski” w Tűchersfeld w Szwajcarii Frankońskiej akwarela, papier; 42 x 31 cm;
sygn. p. d.: A v Molnar
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Adela VON MOLNAR, XIX / XX w.

130
Widok na grzbiet Karkonoszy akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 38 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A v Molnar
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Franciszek TEPA (1829-1889)

131
Grek z Koryntu, 1858 akwarela, papier; 31 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Tepa / Paryż - 1858
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Maurycy MĘDRZYCKI (1890-1951)

132
Portret mężczyzny, 1914 olej, płótno; 73 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Mendjizky / 1914
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

133
Para portretów z epoki biedermeier 1. Portret mężczyzny 2. Portret kobiety
olej, blacha; 47,5 x 35,5 cm
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Malarz nieokreślony, środkowoeuropejski, XIX w.

134
Scena rodzajowa olej, płótno; 57 x 40 cm (w świetle oprawy);
obraz po konserwacji.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Marian KRATOCHWIL (1906-1997)

135
Żniwo wojny olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie);
50 x 60 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

136
Jest nadzieja olej, płótno; 88 x 66 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Gérard Jozef PORTIELJE (1856-1929)

137
Pijany bakalarz [po lekcjach] olej, deska mahoniowa; 32,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: Gerard Portielje … (dalej nieczytelnie)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

138
Palacze opium olej, płótno dublowane;
67,5 x 87 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Johann Caspar RAHN (1769-1840)

139
Pejzaż nadmorski fantastyczny z rybakami, ok. 1810 olej, blacha; 21 x 28 cm;
sygn. p. d.: Rahn / p. [inxit].
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Gabriel GRIFFON (1866-1938)

140
Bachanalia, ok. 1920 olej, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. p. d.: G. Griffon.
estymacja: 4 200 - 4 900 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

141
Martwa natura z bukietem kwiatów olej, płótno; 92 x 77 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

142
Bukiet kwiatów w wazonie olej, płótno dublowane;
67 x 51 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Nathaniel [Nathanael] SICHEL (1843-1907)

143
Pojmanie Don Carlosa przez Filipa II olej, płótno; 170 x 275 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Nath. Sichel 1866. / Roma
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

144
W kuchni olej, płótno dublowane; 84 x 68 cm;
Obraz jest cytatem z malarstwa holenderskiego.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

145
Przed spotkaniem olej, płótno; 58 x 45 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Malarz nieokreślony, środkowoeuropejski, 1 poł. XIX w.

146
Kobieta z dzieckiem olej, płótno; 80 x 66,5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł