Autor nieokreślony, XX w.

195
Leśna polana tusz, piórko, gwasz, papier; 12,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Johann Elias RIDINGER (1698-1767), Johann Gottfried SEUTER (1717-1800) - rytownik

196
Koń berberyjski - z cyklu „Rasy i odmiany koni”, ok. 1760 (?) akwaforta, papier; 24 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
grafika opisana u dołu
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

197
Widok na kościół Mariacki w Krakowie, 1935 autolitografia, papier brązowy; 31 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 35 (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Felicjan Szczęsny KOWARSKI (1890-1948)

198
Głowa autolitografia, papier; 19 x 16,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Kowarski (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Maria GUTKOWSKA-RYCHLEWSKA (1899-1991)

199
Zestaw 75 rysunków do książki: "Historia ubiorów" ołówek, tusz, papier; format zróżnicowany,
prace na licu ostemplowane nr 107504 z adnotacjami autorskimi (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1101
Wróżba Panny Wodnej, z cyklu: "Legendy Warszawy", 1938 drzeworyt, papier; 26,5 x 20,2 cm (wymiar kompozycji),
38,5 x 28 cm (wymiar arkusza)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

1102
Widok z Wawelu na Kopiec Kościuszki akwaforta, papier; 24,5 x 35 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d. (ołówkiem): Z. Stankiewicz Krak
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Maria BRONIKOWSKA (1922-1998)

1103
Zestaw 4 grafik 1. Zagrożenie, 1970; 2. GOPR w akcji, 1964
3. Pieta; 4. Leśne misterium, 1971
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

1104
Wyjazd na polowanie, 1884 heliograwiura, karton; 30 x 40 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)

1105
Husarzy z czasów Maryi Teresy, 1884 heliograwiura, karton; 33 x 41 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

1106
Sobieski sadzący topole w Wilanowie, 1884 heliograwiura, karton; 36 x 41 cm (świetle oprawy);
sygn. pod kompozycją: GERSON PXT
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

1107
Wazon czy kobieta, 1884 heliograwiura, karton; 35 x 42 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. oraz pod kompozycją: SIEMIRADZKI PXT
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)

1108
Na nieszpory, 1884 heliograwiura, karton; 31 x 42 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. oraz pod kompozycją: KOWALSKI PXT
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

1109
Szynk na Starym Mieście, 1884 heliograwiura, karton; 34,5 x 39 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d. oraz pod kompozycją: H PILLATI PXT
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

1110
Zestaw 4 karykatur, 1904 Wizerunki: Teodora Axentowicza, Józefa Mehoffera, Juliana Fałata,
Wojciecha Weissa; litografia, papier, 15 x 15 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WASYLEWSKI (1885-1953)

1111
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. Lwów-Poznań 1923; 29 x 21 cm; oprawa kartonowa;
Zawiera komplet 8 oryginalnych, całostronicowych drzeworytów
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Henryk SIENKIEWICZ(1846-1916) Jan STYKA (1858-1925)

1112
Quo Vadis Ernest Flammarion, Illustriations de JAN STYKA, Gravure de G.LEMOINE, Paris [1900];
33 x 27 cm; oprawa półskórek z epoki.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1113
Św. Stanisław Kostka Nakładem XX. Jezuitów w Warszawie, 1928; 33 x 25 cm;
twarda oprawa wydawnicza, płótno
estymacja: 900 - 1 200 zł

Romuald PIĄTKOWSKI [Kazimierz PUŁASKI, Tadeusz KOŚCIUSZKO]

1114
Pamiętnik wzniesienia i odsłonięcia pomników Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Pułaskiego Nakł. Związku Narodowego Polskiego, Chicago 1911; 32 x 26 cm;
ozdobne wyklejki; stron 650, tablic 21
estymacja: 900 - 1 200 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1895-1944); Artur OPPMAN (1861-1931)

1115
Pieśń o Rynku i Zaułkach. Nowy cykl o Starem Mieście. Osiemnaście akwafort Tadeusza Cieślewskiego syna.
Warszawa 1931, Wyd. J. Mortkowicza; 29 x 21 cm; oprawa półskórek.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jewgienij Aleksandrowicz LANCEREY [LANCERE] (1848-1886)

201
Powrót z pola brąz patynowany, marmur; wys. ok. 30 cm;
Rosja, Odlewnia - N. SZTANGE, ok. 1880.
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Ernst WENCK (1865-1929)

202
Ejrene brąz, podstawa - marmur; wys. 84 cm. Niemcy, Berlin,
Hermann GLADENBECK und SOHN, przed 1929.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

AUTOR NIEUSTALONY

203
Bażant - rzeźba gabinetowa art déco brąz, marmur, kamień; wys. 30 cm; szer. 46 cm; głęb. 10,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

204
Św. Jerzy walczący ze smokiem brąz, odlew patynowany; marmur; wysokość całkowita: 26,5 cm;
Czechy, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Autor nieokreślony, w typie E.A. Lanceray

205
Kozak i dziewczyna - Rozstanie żeliwo, odlew; wys. 39 cm.
Rosja, KASLI - odlewnia żeliwa (czynna od 1747), pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Giuseppe POLLICE (1833-?)

206
Popiersie mężczyzny, tzw. Pseudo-Seneka brąz; wys. 14,5 cm.
Włochy, 1869.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Carlo Nicoli MANFREDI (1843-1915)

207
Kowal terakota; wys. 91 cm; szer. 30 cm; głęb. 34 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Etienne LENHOIR (czynny 1880-1910)

208
Popiersie kobiety biały marmur kararyjski; wys. 47 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

AUTOR NIEUSTALONY

209
Popiersie kobiety w chuście alabaster, biały marmur; wys. 28,5 cm;
Włochy?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

AUTOR NIEUSTALONY

210
Dziewczynka w pelerynce alabaster, marmur czarny; wys. 22 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

211
Św. Jerzy zabijający smoka drewno lipowe, wys. 31 cm.
Europa Zachodnia, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Józef JURA (1889-1978)

212
Plakieta - Błogosławiony O. Rafał Kalinowski (1838-1907) drewno patynowane na brąz; 32,5 x 27 cm.
Polska, 1951
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

AUTOR NIEZNANY

213
Chrystus Ukrzyżowany drewno, wys. 52 cm.
Polska Południowa, XVIII w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

AUTOR NIEZNANY

214
Św. Barbara drewno, polichromia, złocenia, wys. całkowita 93 cm.
Małopolska, XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

215
Uskrzydlona główka aniołka drewno polichromowane, złocone; wys. 20 cm; szer. 13 cm.
Małopolska, XVII w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

216
Główka aniołka na tle ażurowej aplikacji drewno polichromowane, złocone; wys. 33,5 cm; szer. 17,5 cm.
Polska, XVII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

217
Dziewczyna niosąca wodę drewno malowane; wys. 50 cm; szer. 35 cm.
Daleki Wschód, Chiny? XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

218
Narciarz drewno lipowe; wys. całkowita z podstawą: 12 cm;
Polska ?, lata 20.-30. XX w.;
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Huta Szkła DESNA

601
Wazon dekoracyjny szkło bezbarwne, przeźroczyste, częściowo matowane, wys. 21 cm.
Czechy, Desna, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

602
Lampa secesyjna szkło warstwowe, różowe i fioletowe, trawione, mosiądz; wys. 35 cm;
Francja, La RochereI, ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel (Dresden), Carl Thieme (zał. 1872)?

603
Zegar z herbami Polski i Saksonii, w formie dekoracyjnego wazonu z pokrywą; porcelana, farby naszkliwne, złocenia, werk metalowy;
Niemcy, Drezno, koniec XIX w. - (XIX/XX w.?)
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

604
Konsolka z uskrzydlonym puttem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Niemcy, Drezno,
Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme?, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

MIŚNIA, Königliche Porzellan Manufaktur

605
Amor karmiący gołębie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18 cm;
model R 122 z ok. 1898: Paul Helmig (1859-1939); pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Katzhütte Porzellan- und Steingutfabrik Hertwig & Co. (zał. 1864)

606
Akt dziewczyny z tamburynem fajans delikatny, wys. 25 cm;
Niemcy, Turyngia, okres międzywojenny.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Firma Edmé Samson et Cie (czynna 1845 - ok. 1980)

607
Para: kobieta z owieczkami i mężczyzna z koszem kwiatów biskwit porcelany, wys. 37 cm;
Francja, Paryż,
XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Berlinie (KPM)

608
Serwis do herbaty (kawy) w stylu biedermeier porcelana, złocenia, czerń naszkliwna;
Berlin, 2 ćw. XIX w. (ok. 1830-1840).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Stoke-on-Trent - Staffordshire, Minton (wytwórnia zał. 1798)

609
Miska na stopce i talerz - patera miska: porcelana angielska; patera: fajans delikatny;
Anglia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

610
Lampa porcelanowa z puttami personifikacjami 4 pór roku, klosz tekstylny; porcelana; wys. 63 cm;
Niemcy - Miśnia lub naśladownictwo - Drezno?, XIX/XX w.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł