821
Ikona - Św. Charłamp z Magnezji - patron lekarzy tempera na desce; 31 x 26 cm.
Rosja, XVIII / XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

822
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem („Utulima”) w okładzie tempera na desce, srebro niecechowane; 20 x 15,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

823
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem, w okładzie typu basma tempera na desce; srebro, emalia; 29,5 x 22 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

824
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem („Vera Effigies” - obraz prawdziwy) olej, płótno; 53,5 x 42 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

825
Aplikacja późnobarokowa - zwieńczenie obrazu drewno lipowe, złocone, farby olejne; dł. 122 cm; wys. 52,5 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

826
Para aplikacji rokokowych drewno lipowe, złocone; 70 x 32,5 cm; oraz: 68 x 33 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

827
Polifon drewno, metal, szkło; wys. 15,5 cm, szer. 45 cm, głęb. 24 cm.
Szwajcaria?, XIX/XX w.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

828
Kilim z motywami kwiatowymi wełna, osnowa lniana; 100 x 190 cm.
Gliniany koło Lwowa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

829
Kobierzec typu Ferahan wzór Bałyk; wełna na wełnie; węzły asymetryczne; naturalne barwniki, 147 x 106 cm.
Iran Zachodnio-północny, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

830
Kobierzec Isfahan wełna na jedwabiu, osnowa i wątek jedwabny, 162 x 108,25 cm.
Iran Centralny, XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

831
Kobierzec wielbłądzi Asmalyk typu Jomud wełna na wełnie, naturalne barwniki; 55 x 91 cm.
Azja Centralna, Turkmenistan, XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

832
Dywan Heriz- Gorewan wełna na bawełnie; naturalne barwniki; 235 x 339 cm.
Iran Północny, prowincja Azerbejdżan, lata 20-30 XX w
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

833
Tapiseria “Les amants surprise” wełna z niedużą domieszką jedwabiu; 204 x 130 cm.
Francja, Beauvais lub Aubusson, ok. 1900.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

834
Węglarka z szufelką drewno w okleinie orzechowej - czeczota; mosiądz; wys. 34 cm; szer. 35 cm; głęb. 46 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 000 zł

835
Parawan drewno czernione, inkrustowane, malowane, złocone, laka;
wys. 184 cm; Europa Zachodnia w manierze Chin (?), pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 900 zł

836
Wieszak stojący, podłogowy drewno, mosiądz; wys. 174 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

837
Lustro ścienne, owalne tafla lustrzana, rama - drewno złocone; 89 x 96,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

838
Lampa elektryczna, podłogowa drewno, metal niklowany, szkło mleczne; wys. 184 cm;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

839
Wieszak stojący mosiądz, alabaster; wys. 170 cm.
Europa Zachodnia, koniec XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

840
Fontanna ogrodowa brąz, wieloczęściowy odlew; wys. około 208 cm;
Pogranicze Włoch i Austrii, około 1820.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

901
Szafka nocna w stylu art déco okleinowana orzechem, z konstrukcją dębową; 59,5 x 50 x 33,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

902
Bufet w stylu art déco fornirowany orzechem; 80 x 140 x 50 cm.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

903
Stół w stylu art déco okleinowany orzechem, z konstrukcją dębową; 76 x 152 x 100 cm;
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

904
Bufet w stylu art déco fornirowany wzorzystym orzechem; 86,2 x 120 x 60 cm.
Europa Środkowa, lata 20/30. XX w.
estymacja: 6 200 - 7 400 zł

905
Stolik pomocniczy w stylu art déco fornirowanych orzechem, intarsjowany mahoniem, jaworem; 65,4 x 69 x 52 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

906
Para foteli w stylu art déco fornirowanych mahoniem; 91,5 x 92 x 82 cm.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

907
Barek w stylu art déco fornirowany orzechem; 78 x 84,5 x 45,5 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

908
Serwantka w stylu art déco fornirowana orzechem; 164,3 x 133 x 44 cm;
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

909
Barek metal, szkło; 69,5 x 88,5 x 41 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

910
Lampa stojąca z szafką-stolikiem pomocniczym w stylu art déco fornirowana wzorzystym orzechem; 161,5 x 64 x 38 cm.
Polska, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

911
Sekretarzyk w stylu rokokowym okleinowany orzechem, z konstrukcją dębową; 92 x 92 x 59 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

912
Stolik - gablota w stylu neorokokowym we wnętrzu tapicerowany; okleinowany orzechem, 45 x 96,5 x 45,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

913
Sekretera z nastawą w stylu rokokowym o konstrukcji dębowej; 212,5 x 91,5 x 56 cm.
Europa Zachodnia, Włochy, poł. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

914
Komoda neorokokową okleinowana palisandrem, ozdobiona okuciami mosiężnymi; 85,5 x 120 x 53 cm.
Europa Zachodnia, Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

915
Szafka nocna w stylu Ludwika Filipa okleinowana orzechem, z konstrukcją dębową; 90 x 42 x 41 cm.
estymacja: 1 800 - 2 100 zł

916
Para foteli Ludwik Filip okleinowane orzechem, z konstrukcją dębową; 102,5 x 68,5 x 73 cm.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

917
Para krzeseł w stylu eklektycznym orzechowe; 98,5 x 46 x 42 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

918
Serwantka w stylu Ludwik Filip fornirowana wzorzystym orzechem; 177,5 x 106 x 48 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

919
Skrzynia-ława neostylowa o konstrukcji dębowej, rzeźbiona; 116,5 x 103 x 42 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

920
Stolik pomocniczy neostylowy drewno liściaste; 62,5 x śr. 68 cm.
Europa Zachodnia, poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

921
Sekretarzyk dziecięcy typu davenport mahoniowy; 77 x 54 x 56 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

922
Szafka pomocnicza dalekowschodnia czarno-lakierowana, malowana i wyklejana półszlachetnymi kamieniami;
115 x 66 x 36 cm; w stylu mebli z końca XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

923
Para postumentów w stylu eklektycznym fornirowane wzorzystym orzechem, rzeźbione; 125 x 36 x 36 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

924
Postument neorokokowy miękkie drewno (brzoza?); 92 x 43 x 31 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

925
Skrzynia klasycystyczna jesion, z intarsjami ze śliwy i brzozy; 70,5 x 147 x 69 cm;
Europa Środkowa, Niemcy 1. ćw. XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

926
Sekretera klasycyzująca mahoń, dębina; 138,8 x 95 x 45 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

927
Kanapa biedermeier mahoń; 98 x 136 x 53 cm;
Polska Wschodnia (między Warszawą a Wilnem), ok. 1835-1845.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

928
Sekretera - kantor w stylu eklektycznym fornirowana wzorzystym mahoniem; 129 x 123 x 76 cm.
Polska, ok. 1880.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł