Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XX w.

147
Portret mężczyzny olej, deska parkietowana; 74,5 x 59 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Malarz nieokreślony, polski XIX w.

148
W zaścianku olej, płótno dublowane;
31,5 x 26 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX w.

149
Rozmowa przed chatą olej, płótno naklejone na tekturę; 22,5 x 28,5 cm;
na odwrocie, na tekturze, napis Michał Stachowicz (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Malarz nieokreślony, środkowoeuropejski, XIX w.

150
Św. Maria Magdalena olej, płótno dublowane; 91 x 73 cm;
obraz po konserwacji w 1991 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

151
Wniebowzięcie Marii olej, płótno;
57 x 33 cm.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

152
Modlitwa olej, deska;
62,5 x 47,5 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

153
Anioł prowadzi świętą rodzinę olej, płótno dublowane;
46 x 72 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Malarz nieokreślony, środkowoeuropejski, XVIII w.

154
Pokłon Trzech Króli olej, płótno dublowane;
77,5 x 68 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

155
W drodze do Emaus olej, deska; 21 x 27 cm;
na odwrocie pieczęć lakowa.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

156
Mały Pan olej, płótno;
93 x 79 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

J. KOSIŃSKI, XX w.

157
Stanisław August konno z grupą oficerów - miniatura gwasz, kość; 8,3 x 10,5 cm;
sygn. p. d.: J Kosiński.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

158
Portret - miniatura gwasz, kość; 9 x 6,5 cm (owal);
sygn. l. d.: nieczytelnie
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

159
Napoleon na koniu - miniatura gwasz, kość; 8,5 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Frapié.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Władysław Aleksander MALECKI ? (1836-1900)

160
Portret mężczyzny z profilu - Piotr Skarga?, 1884 - miniatura gwasz, kość lub muszla (?),
6,4 x 5 cm (wymiar wraz z oprawą);
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

161
Portret żołnierza - miniatura akwarela, papier; 16 x 13 cm (w świetle wielobocznej oprawy);
sygn. l. d.: G. Solferini, passe-partout autorskie, sygn. J. WEDDE.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

162
Książe Józef Poniatowski olej, deska mahoniowa; 19 x 15 cm;
Według obrazu Marcello Bacciarellego.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Jean Baptiste ISABEY (1767-1855) - według

163
Napoleon - miniatura gwasz, kość; 8 x 6,3 cm;
sygn. p. d.: J. Isabey
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

164
Mężczyzna z czerwonym kołnierzem - miniatura gwasz, kość;
5,5 x 5 cm (owal).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena oferowana 700 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

165
Portret mężczyzny w mundurze - miniatura gwasz, kości;
6,3 x 5 cm (owal).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Stanisław MARSZAŁKIEWICZ ? (1789-1872)

166
Portret Józefa Wentzla, 1820 - miniatura gwasz, kości; 5,5 x 4,2 cm (owal).
na odwrocie napis: Józef Wentz'l / przez / Marszałkiewicza / 1820 (? - słabo czytelnie).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

167
Mężczyzna z białym fularem - miniatura gwasz, kość;
6,8 x 5,3 cm (owal).
estymacja: 800 - 1 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

168
Dziewczyna z anglezami - miniatura gwasz, kość;
6,2 x 5 cm (owal).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

169
Kobieta w czerwonym płaszczu - miniatura gwasz, kość;
6 x 4,5 cm (owal).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

170
Portret mnicha - miniatura olej, blacha;
11 x 8,7 cm (owal).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

171
Kobieta z czerwoną narzutką - miniatura gwasz, kość;
9 x 6,5 cm.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

172
Młoda kobieta na tle pejzażu - miniatura gwasz, kość; 11,8 x 9 cm;
opisany przy prawej krawędzi: S… (? - nieczytelnie).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

173
Mężczyzna z epoletami - miniatura gwasz, kość;
5 x 4 cm (owal).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

174
Portret mężczyzny z profilu - miniatura gwasz, kość; 4,5 x 4 cm (owal);
na odwrocie słabo czytelny napis.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena oferowana 700 zł

August Stanisław Ludwik POSTAWKA (1810 lub ok. 1820-1890)

175
Wojskowy z szarfą - miniatura gwasz, kość naklejona na tekturę; 6 x 5 cm;
opisana p. d. fait par St. Postawka (? - słabo czytelnie).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

176
Młoda dziewczyna w bieli - miniatura gwasz, kość; 9,5 x 7,3 cm;
na odwrocie, pod oprawą pukiel włosów.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

177
Portret kobiety w czepku - miniatura gwasz, kość; 6 x 5 cm (owal);
opisany przy prawej krawędzi: H. Abl.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

178
Kobieta z wachlarzem - miniatura gwasz, kość;
6,4 x 6 cm (owal).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena oferowana 700 zł

179
Mężczyzna w granatowym mundurze - miniatura gwasz, kość; 4,7 x 3,7 cm (owal);
opisany przy prawej krawędzi J. Postawka malował
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

B. ANDRIEUX?, XIX w.

180
Mężczyzna w białej koszuli - miniatura gwasz, kość; 10 x 7,5 cm (owal);
opisany przy prawej krawędzi: Andrieux 1839.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

181
Mężczyzna w surducie - miniatura gwasz, kość;
7 x 5,5 cm (owal).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

182
Mężczyzna w białym fularze - miniatura gwasz, kość;
6 x 5,3 cm (owal).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Julien Paul DELORME (1788-?)

183
Kobieta z kolorowym naszyjnikiem - miniatura gwasz, kość; 8,2 x 6,4 cm (owal);
opisany przy lewej krawędzi: J. Delorme.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

184
Portret mężczyzny stojącego przy kolumnie - miniatura gwasz, kość; 11,7 x 9 cm;
opisany (zatarty) p. d.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

185
Dziewczynka z koszykiem kwiatów - miniatura gwasz, kość;
8 x 6 cm (owal).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

186
Kobaltowa sukienka - miniatura gwasz, kość;
8 x 7 cm (owal).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

187
Dziewczyna w błękicie - miniatura gwasz, kość;
4,8 x 4 cm (owal).
estymacja: 900 - 1 100 zł
Cena oferowana 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

188
Matrona w czarnym czepku - miniatura gwasz, kość;
5,5 x 4,5 cm.
estymacja: 900 - 1 100 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

189
Dziewczyna z mufką - miniatura gwasz, kość; 10 x 7,5 cm (owal);
miniatura obcięta z prawej strony.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 900 zł

M. SEBHART ? (lub M. GEPHARD), XIX w.

190
Przy stole - miniatura gwasz, kość; 10,5 x 8,5 cm;
opisany przy prawej krawędzi: M. Sebhard.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

191
Mężczyzna w białej kamizelce - miniatura gwasz, kość;
7 x 5,7 cm (owal).
estymacja: 900 - 1 100 zł
Cena oferowana 800 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

192
Portret mężczyzny z bokobrodami - miniatura gwasz, kość;
6 x 5 cm.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

193
Zestaw trzech fotografii; z cyklu: „Warszawa - Stare Miasto” i „Natolin”. fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 12 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: J. BUŁHAK / WARSZAWA (suchy tłok)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Autor nieokreślony, XX w.

194
Dom Goethego w Weimarze miedzioryt, akwaforta, papier;18,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem, nieczytelnie)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł