29 czerwca 2023

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 czerwca 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
27.06 (wtorek): 11:00 - 19:00
28.06 (środa): 11:00 - 19:00
29.06 (czwartek): 11:00 - 17:00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Stanisław JANOWSKI (1886-1942)

109
Cmentarz w Wołczesku autolitografia, papier; 31 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: „St.Janowski”.

Tadeusz SEWERYN (1894-1975)

110
Apoteoza autolitografia, papier; 23 x 31 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Tadeusz Seweryn.

Józef RAPACKI (1871-1929)

111
Druciarz, 1926 litografia offsetowa, papier; 49 x 34 cm;
sygn. na płycie monogram wiązany: „JR”.

Alojzy MAJCHER (1907-1943)

112
Teka grafik na 650-lecie miasta Tarnowa, 1980 Komplet 15 drzeworytów ze zbiorów Muzeum Okręgowego, wydano w ilości 330. tek numerowanych, odbitych ręcznie przez artystę plastyka Józefa Szuszkiewicza. / Egz.

Józef RAPACKI (1871-1929)

113
Kominiarz, 1926 litografia offsetowa, papier; 49 x 34 cm;
sygn. na płycie monogram wiązany: JR.

Artur GROTTGER (1837-1867)

114
Córka Popiela, 1861 heliograwiura, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. na płycie monogram wiązany “AG” oraz pod kompozycją „Czcionkami R Austa III w Wiedniu”.

Artur GROTTGER (1837-1867)

115
W Ogrodzie Saskim (Warszawa 1861) heliograwiura, papier; 31 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie monogram wiązany “AG” oraz pod kompozycją „Czcionkami R Austa III w Wiedniu”.

Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)

116
Spotkanie w Nałęczowie Zdrój, lata 50. XX w. kredka, ołówek, papier; 30 x 21 cm.

117
Pałac na wodzie [Łazienki Królewskie] ołówek, papier; 13 x 17,5 cm.

118
Widok na Zamek z ul. Świętojańskiej [Warszawa] akwarela, ołówek, papier; 22 x 14 cm.

119
Plac Zamkowy [Warszawa] ołówek, papier; 22,5 x 32 cm (w świetle oprawy), 33 x 42 cm (oprawa, passe-partout).

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

120
Tancerka, 1881 litografia, papier; 31x15cm (w świetle oprawy);
Praca wykonana osobiście przez autora na kamieniu do teki wydanej przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie

Wlastimil HOFMAN (1881-1979)

121
Boży śpiewak, 1925 autolitografia, papier; 17x12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogramem wiązanym: WH.

Kamil MACKIEWICZ (1885-1931)

122
Pan Feldfebel - Dygnitarz obozowy, 1915-1918 ołówek „chemiczny”, papier; 26 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany p. d.

Artysta nieokreślony, Polski (XX w.)

123
Droga do..., 1913 (?) pastel, papier; 49 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. nieczytelna p. d.

Gustaw ROGALSKI (1887-1939)

124
Komisarz Korfanty w czasie Plebiscytu, 1928 akwarela, tusz, ołówek karton; 35 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: RYS: Gustaw Rogalski 1928.

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

125
Zestaw trzynastu rysunków, ok. 1950 ołówek, kredka, tusz, papier; wymiary arkuszy A5, AB.
Prace sygn. K. Librowicz (faksymile).

Jan BUKOWSKI (1873-1938)

126
Upaniszady litografia barwna, papier; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout), rama drewniana 32 x 26 cm;
sygn. na płycie „J.B.” śr. d.

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

127
Typy ludzkie I, 1893 zestaw 4 drzeworytów we wspólnej oprawie 41 x 36 cm;
sygn. na płycie.

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1848-1921)

128
Bachanalia, przed 1900 drzeworyt, papier; 28,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy), 40 x 60 cm (oprawa);
sygn. na płycie przez drzeworytnika p. d.: R. BONG.

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

129
Typ wschodni, 1881 litografia, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1881.

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

130
Józef Ignacy Kraszewski, 1888 heliograwiura, karton; 32,5 x 22,5 (w świetle oprawy), 51,5 x 36 cm (oprawa, passe-partout);
opisany l. d.: „MALOWAŁ KAŹMIERZ POCHWALSKI.”; p. d.: HELIOGRAWUR

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

131
Czumaki, 1881 litografia, papier; 7,5 x 15 cm (w świetle oprawy), 17,5 x 25 cm (oprawa);
sygn. na płycie p. d.: JK [monogram wiązany].

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

132
Stary gazda drzeworyt, papier; 16 x 11,5 cm (w świetle oprawy).

133
Kara chłosty drzeworyt, papier; 15 x 12 cm (w świetle oprawy).

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

134
Scena wiejska, 1881 litografia, papier; 13 x 18 cm, cm (w świetle oprawy), 24 x 29 cm (oprawa);
sygn. na płycie l. d.: S. Bieszczad.

Hipolit LIPIŃSKI (1846-1884)

135
Niedźwiedziarz, 1886 heliograwiura, karton; 28 x 38 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: oraz pod kompozycją „LIPIŃSKI PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V. ANGERERA”.

Pantaleon SZYNDLER (1846-1905)

136
Odaliska, 1886 heliograwiura, karton; 39 x 20 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: oraz pod kompozycją „P.SZYNDLER PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V. ANGERERA”; tytuł obrazu

Artysta nieokreślony

137
Profil kobiety, 1913? litografia, papier; 48,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. poniżej obrazu … 13 (ołówkiem, nieczytelnie).

Artysta nieokreślony

138
Widok na dolinkę chromolitografia barwna, papier; 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna.

Artysta nieokreślony

139
Kamieniczki akwaforta, papier; 47,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu (nieczytelnie).

Rembrandt Harmenszoon VAN RIJN - według

140
Portret matki artysty akwaforta, papier; 14,5 x 11,5 cm (w świetle oprawy), wymiar odbitki: 14,8 x 11,6 cm;
sygn.. na płycie: Rembrandt (słabo widoczne).

Gwidon MIKLASZEWSKI (1912-1999)

141
Ciekawe, że nikt nie chce przystanąć!.. tusz, papier; wymiar: 16 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: mi.

142
Pożyczcie mi gazdo…, 1970 tusz, papier; wymiar: 17 x 23 cm;
sygn. l. d.: GWIDON / MIKLASZEWSKI / 70.

Stanisław TONDOS (1854-1917)

143
Kościół na Skałce chromolitografia, papier; wymiar: 29 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST.

Monogramista FG

144
Szkice umundurowania i koni - Champs de Mars, 1829 piórko, tusz czarny, sepia, lawowany, papier; wymiar: 26 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: FG / 1829.

Malarz nieokreślony, XIX w.

145
Na osiołku ołówek, papier jasnoszary; wymiar: 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Emilia … czyńska (nieczytelne).

Edward OKUŃ (1872-1945)

146
Matka muchomor i jej dzieci druk barwny, papier; wymiar: 23 x 31 cm;
Napis na odwrocie autorski? Ed. Okuń (Anticoli) / „Wo die …”.

147
Młoda kobieta w niebieskiej sukience fotografia podmalowana gwaszem; 9,5 x 7,7 cm (w świetle oprawy);
z prawej napis: "Silver".

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

148
Taniec - Krakowiak tusz, gwasz, papier; 27,2 x 20 cm;
sygn. p. d.: Antoni Wasilewski (ołówkiem).

Władysław GOŚCIMSKI (1836-1894)

149
Konie akwarela, papier; wymiar: 28 x 40 cm;
sygn. p. d.: Władysław Gościmski.

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

150
Wawel, 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wymiar: 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Nartowski 1925.

Tadeusz RADWAN (1 poł. XX w.)

151
Motyw warszawski - Kościół św. Jacka akwarela, gwasz; 22 x27,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Radwan.

Mieczysław LURCZYŃSKI (1907-1992)

152
Palmy akwarela, karton; 26 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Lurczyński.

Szymon MULLER (1885-1942)

153
Młody Żyd, 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 42 x 35 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szymon Müller 1920.

Artysta nieokreślony

154
Portret dziewczynki z koszykiem kwiatów pastel, papier; 26,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna.

Artysta nieokreślony

155
Matka Boża z Dzieciątkiem gwasz, papier; 6 x 5 cm;
z prawej napis nieczytelny.

Artysta nieokreślony

156
Kobieta z kwiatami w manierze Watteau gwasz na fotografii, papier; 6 x 5 (w świetle oprawy).
Europa Zachodnia, pocz. XX w.