29 czerwca 2023

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 czerwca 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
27.06 (wtorek): 11:00 - 19:00
28.06 (środa): 11:00 - 19:00
29.06 (czwartek): 11:00 - 17:00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Wanda ZABOKRZYCKA (1900-1946)

157
Czereśnie olej, tektura; 67,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zabokrzycka.

Helena BOLIŃSKA-GLOKSIN (1908-1985)

158
Motyw z Zakopanego olej, tektura; 59 x 47 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka: „Autor: Helena Bolińska-Gloksinowa / Tytuł: Motyw z Zakopanego / Nr / Cena 17.000”.

Henryk KRYCH (1905-1980)

159
Pejzaż olej, płótno; 50 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H Krych.

Issachar BER RYBACK (1897-1935)

160
Mały skrzypek i żebrak olej, ołówek, sklejka; 40,5 x 37 cm;
sygn. l. d.: I. RYBACK.

Kazimierz BORZYM (1884-1968)

161
Peonie olej, płyta; 48 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Borzym.

Leon PŁOSZAY (1902-1992)

162
Motyw z Tillieres 1936 olej, sklejka; 36 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Leon Płoszay / Tillieres s/ Avre dalej 1936.

Zdzisław KUDŁA (ur. 1937)

163
Jesień olej, płótno, 100 x 125 cm;
na odwrocie opis: „ZWIĄZEK POL. ARTYST. PLAST. / ODDZIAŁ BIELSKO BIAŁA / TYTUŁ " JESIEŃ" / AUTOR: ZDZISŁAW KUDŁA”.

Nikołaj (OKOŁÓW) OKOŁOWICZ (1867-1928)

164
Nokturn olej, płótno; 55 x 47 cm;
sygn. p. d.: OKOLOWICZ.

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

165
Palemki wileńskie olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 33 cm.

166
Motyw z kościołem olej, tektura; 21 x 32 cm.

Artysta nieokreślony

167
Kwiaty w dzbanku olej, płyta; 48 x 23,5 cm:
sygn. p. d.: L.M.

A. SALZER, (XIX/XX w.)

168
Trzech smakoszy olej, płótno; 39 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Salzer / 1881.

L. CAIONI, XX w.

169
Pejzaż olej, sklejka; 35 x 44 cm;
sygn. p. d.: L CAIONI DIPINSE.

Mieczysław TRZCIŃSKI (1882-1952)

170
Scena rodzajowa w manierze Rococo olej, płótno; 34 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. Mieczysław Trzciński 1938 (? - słabo czytelne).

Artysta nieokreślony

171
Po polowaniu olej, tektura; 32 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelne.

Franciszek GNYP (1894-1970)

172
Pejzaż olej, płyta; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gnyp Franciszek.

Artysta nieokreślony

173
Krowy olej, płótno; 42 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelne.

Leon PŁOSZAY (1902-1992)

174
Pejzaż z rzeką w Tillieres, 1936 olej, sklejka; wymiar: 35 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Leon Płoszay / Tillieres s/ Avre 1936.

Władysław FUSEK-FOROSIEWICZ (…-1983)

175
Martwa natura z wiosennymi kwiatami olej, płyta; 39,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: W Fusek-Forosiewicz.

B. ZIÓŁKOWSKI

176
Budowa trasy WZ w Warszawie, 1949 olej, papier; 24,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BZiółkowski 49.

Artysta nieokreślony

177
Wilki olej, płyta; 35 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. słabo czytelna.

Artysta nieokreślony

178
Sierpniowy wiejski dzień olej, płótno; 40 x 50 cm.

T. MÜLLER

179
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 82,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. Müller.

N. PAWŁOWSKI .

180
Pejzaż z wiatrakiem olej, tektura; 18,5 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: N ? Pawłowski.

181
Pejzaż morski - zestaw 3 prac każdy: olej, tektura; 9,5 x 10 cm;
każdy sygn.: Sz.

Artysta nieokreślony, XIX w.

182
Widok na katedrę w Mediolanie olej?, papier fakturowany, przyklejone do szkła;
24 x 19 cm (w świetle oprawy).

Artysta nieokreślony, XIX w.

183
Katedra w Mediolanie olej, papier, naklejone do szkła;

D. RESZKOWSKI

184
Kobieta w chuście, 1931 olej, deska; 38 x 31 cm;
sygn. l. d.: D Reszkowski / 31 r.

Janusz ŁONICKI (1898-1973)

185
Pejzaż podbeskidzki olej, płótno; wymiar: 56 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. ŁONICKI.

Joé DESCOMPS-CORMIER - według

201
Akt kobiety, 1925 - odlew galanteryjny koniec XX w. brąz; wys. 45,5 cm;
napis z tyłu.

Leszek SZURKOWSKI (ur. 1949)

301
Bez tytułu, 1974 fotografia czarno-biała, brom, papier; 15,5 x 23 cm;
na odwrocie pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony.

Szymon ROGIŃSKI (ur. 1975)

302
Bez tytułu, 1998 / 2012 fotografia; 13,3 x 19 cm;
na odwrocie ramy pieczątka autorska: Copyrights / Szymon Rogiński / Wir in Dresden #4 / copy 2 of 12 / 1998 / printed in 2012.

Ewa ANDRZEJEWSKA (1959-2017)

303
Maciejowice, 1989 fotografia czarno-biała, brom, papier Fine art Kodak FB; 21 x 27 cm (odbitka);
sygn. i opisane na odwrocie oraz na passe-partout (ołówkiem): l. d.: Maciejowice

Wojciech GRABOWSKI (ur. 1969)

304
Kształty dzieciństwa Teka 10 inkografii, każda sygnowana, zatytułowana i numerowana ołówkiem przez autora, nakład 15 egzemplarzy (oferowany: nr 3/15).

Janusz KARWACKI (ur.1940)

305
Zwrotnik Motyla, 1975 akwatinta, papier; 23,5 x 24,5 cm ( odcisk płyty) 26 x 26 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany, dat. i sygn. pod ryciną.

Milos URBASEK (1932-1988)

306
Struktura, 1963 serigrafia, papier, 17,5 x 21, 5 cm (zadruk), sygn. ołówkiem l. d.: Milos Urbasek 63, opisana p. d.: 22/200.

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

307
Zabytki Polskich miast. Dziesięć oryginalnych drzeworytów. drzeworyt, papier, wymiar: 24x16 cm;
każda sygn. ołówkiem p. d.: St. Raczyński.

Andrzej CZECZOT (1933-2012)

308
Oberek - z serii „Suita tańców polskich”, 1980 serigrafia, papier; 41 x 29 cm;
sygn. na płycie: czeczot.

Andrzej CZECZOT (1933-2012)

309
Owczarz - z serii „Suita tańców polskich”, 1980 serigrafia, papier; 41 x 29 cm;
sygn. na płycie: czeczot.

Maria WERTEN (1888-1949)

310
Cudowny ptaszek litografia barwna, papier; 61,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.

Maurice UTRILLO (1883-1955) - według

311
Zaułek na Montmartre reprodukcja barwna, papier naklejony na tekturę; 54 x 40 cm:
sygn. l. d.: Maurice Utrillo.

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

312
Don Kichot, 1979 akwaforta, akwatinta, papier; 32,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Przybylski 79; napis l. d.: „"Don Kichot" Ep. d’artiste”.

Jerzy DMITRUK (ur. 1960)

313
Skrzydło anioła, 2002 akwaforta, akwatinta, papier; 10 x 30,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Dmitruk 02.

Jerzy PANEK (1918-2001)

314
Twarz, 1980 flamaster, papier w kratkę; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Panek / 23.11.80 (kredką i ołówkiem).
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Mieczysław WĄTORSKI (1903-1979)

315
Abstract gwasz?, papier; 17,5 x 14,5 cm;
na odwrocie nalepka: „"Abstract" - Mieczysław Wątorski 1903-1979”.

316
Dyplom, 1946: „Żołnierzowi demokracji za walkę z najeźdźcą niemieckim…. Podporucznikowi Krupieckiemu Jakubowi”.
litografia barwna offsetowa, papier; 25 x 33 cm.

Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)

317
Hucuł drzeworyt barwny (dwukolorowy), papier; wymiar 27 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. na klocku gmerkiem artysty: EB.

Zenon DYRSZKA (ur. 1959)

318
Okno II akwaforta, papier; 42 x 32 cm (arkusz);
opisana oraz sygn. ołówkiem u dołu pod kompozycją.