29 czerwca 2023

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 czerwca 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
27.06 (wtorek): 11:00 - 19:00
28.06 (środa): 11:00 - 19:00
29.06 (czwartek): 11:00 - 17:00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Bronisław KŁOSOWSKI (1923-2011)

367
Giewont zimą, 1984 olej, płótno; 54,5 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Kłosowski.84.

STABA

368
Motyw zimowy z drewnianym kościółkiem, 1976 olej, płótno; 50 x 70,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: STABA 1976 r.

LEWICKI, XX w.

369
Powrót do domu olej, płótno; 50,5 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lewicki 1983 r.

Artysta nieokreślony

370
Kobieta nowoczesna á la chłopczyca olej, płótno; 60 x 50 cm.

Artysta nieokreślony

371
Kobieta z bukietem kwiatów á la lata 30. XX w. olej, płótno; 60 x 50 cm.

Zbigniew JARACZEWSKI (XX W.)

372
Zamek w Kożuchowie, 1977 technika mieszana, karton; 28,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. d. l.: Z.J. 77; na odwrocie opisany: Zamek w Kożuchowie / 1977 / Zb. Jaraczewski

Józef SCHIFFER (XX W.)

373
Motyw rodzimy gwasz, papier; 33.5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Schiffer.

Elżbieta ZAREMBA (ur. 1952)

374
Pejzaż zimowy ze sztafażem, 2004 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. l. d.: E. Zaremba.

Włodzimierz BARTOSZEWICZ (1899-1983)

375
Portret kobiety w kapeluszu, 1960 olej, płótno; 64 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Bartoszewicz 1960.

Justyna KOPECKA (ur. 1975)

376
Siła i spokój, 2000 technika mieszana, papier; 25 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Justyna Kopecka 2000, napis l. d.: „Siła i spokój” technika mieszana 25/50.

Sharab KHOCHOLAVA (ur. 1945)

377
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno; 46,5 x 37,5 cm;
sygn. p. d.; na odwrocie opisany (artysta, rok).

ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ KAROLINA

601
Zestaw deserowy Nora - na 4 osoby porcelana, nadruk; dzban z pokrywką 10,5 x 26,5 x 18 cm, cukiernica z pokrywką 8 x 8,5 x 8,5 cm, 4 filiżanki 5,5 x 13 x 10,5 cm, 4 talerze o średnicy 18,2 cm.

602
Zestaw deserowy Nora - na 4 osoby porcelana, nadruk; dzban (pęknięcie pokrywki) 17 x 21 x 12 cm, cukiernica 8 x 8,5 x 8,5 cm, 4 filiżanki bez spodków 6 x 10,5 x 8 cm, 4 talerze o śr. 18 cm.

603
Zestaw 6 miseczek z łyżkami - „Chiński” porcelana, farby naszkliwne, złocenie; miseczki 6 x 11,7 x 11,7 cm, łyżki o dług. 13,3 cm;
na spodzie oznaczenia.

604
CHODZIEŻ Wazon spłaszczony zdobiony bukietami polnych
porcelana, druk podszkliwny, złocenie; 21 x 17 x 8,5 cm.

605
SCHUMANN BAVARIA Półmisek z kwiatami
porcelana, kalka, złocenie; 5 x 27 x 21,7 cm.

KAHLA

606
Zestaw śniadaniowy ze złoceniami porcelana, druk naszkliwny?, złocenie; filiżanka: 5,7 x 12 x 10,2 cm; spodeczek: 2 x 15,5 x 15,5 cm, talerzyk: 2,3 x 19,2 x 19,2 cm;
sygn. na spodzie: KAHLA.

ZEH SCHERZER

607
Zestaw śniadaniowy z gałązką kwiatów porcelana, kalka, błękit naszkliwny; filiżanka: 5,5 x 12 x 10,2 cm, spodeczek: 1,8 x 14, 7 x 14,7 cm, talerz: 2,5 x 19,4 cm;
sygn. na spodzie.

LORENZ HUTSCHENREUTHER

608
Zestaw śniadaniowy tete-a-tete porcelana szkliwiona; filiżanki 5 x 10,5 x 8 cm, spodeczki o średn. 14 cm, talerzyki o średn. 19,5 cm;
sygn. na spodzie: LORENZ / HUTSCHENREUTHER / GERMANY.

KAISER

609
Dzban z bukietem kwiatów - Romantica porcelana, kalka, farba naszkliwna; wys. z pokrywką dobieraną: 25 cm;
sygn. na spodzie: KAISER / ROMANTICA.

BAVARIA SCHIRNDING

610
Dzbanek z pokrywką porcelana, kalka; wys. z pokrywką 24 cm;
sygn. na spodzie: SCHIRNDING / BAVARIA.

KUZNIECOW

611
Talerz z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, kalka, złocenie; wys. 2,5 cm, średn. 22,5 cm;
oznaczenia na spodzie.

612
Wazon ozdobny w typie Satsuma, chiński dekorowany scenami rodzajowymi w dwóch referwach i ornamentami roślinnymi;
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; wymiar: 62 x 23 cm;

LIMOGES

613
Mlecznik porcelana, złocenie; 12,5 x 12 x 8 cm;
oznaczenia na spodzie: LIMOGES / FRANCE / A. Lanternier & Co / Limoges.

614
Para kieliszków art déco - huta Hortensja ? szkło w kolorze łososiowym, czarnym; 6,6 x 8,5 x 8,5 cm;
Polska, lata 30. XX w.

615
Para kieliszków do wina szkło kryształowe, powlekane; 19 x 7 x 7 cm;
Polska?, 2 poł. XX w.

616
Para kieliszków do likieru szkło kryształowe, powlekane; 14,5 x 5 x 5 cm;
Polska?, 2 poł. XX w.

617
Para kieliszków do likieru szkło kryształowe barwione w masie; 13,5 x 6 x 6 cm;
Polska?, 2 poł. XX w.

618
Szklanica w stylu biedermeier szkło warstwowe (bezbarwne, kobaltowe), szlifowane, złocenia (przetarte); 8,4 x 6,8 x 6,8 cm.
Śląsk / Czechy ?, ok. poł. XIX w.

619
Wazon bogato dekorowany szkło zielone, farby emaliowe, porcelana (aplikacja), szkło rubinowe, złocenie (polerowane, matowione, fakturowane); wys. 45 cm.

620
Zestaw szkieł szkło bezbarwne szlifowane, grawerowane; karafka z korkiem: 16 x 9 x 9 cm; 6 kieliszków: 10,5 x 5,1 x 5,1 cm; paterka na słodycze: 10,5 x 10,3 cm.

701
Tacka z rytą dekoracją secesyjną srebro pr. 84.; 3 x 32 x 7 cm; waga: 213 g.
Rosja?, k. XIX w. - pocz. XX w.

702
Kabaret i sosjerka -) sosjerka: plater; 10 x 18,5 x 9 cm;
-) kabaret: plater cechowany (cechy niewyraźnie odbite), szkło; 20 x 20 x 17 cm.

703
Środek stołu metal platerowany; dwie chochelki o dług.: 25,5 cm, łopatka o dług.: 25,5 cm;
oznaczenia: chochelki na trzonkach, łopatka u nasady trzonka.

704
Papierośnica damska secesyjna dekorowana sylwetką łabędzia i motywem floralnym z kwiatem lilii
srebro pr. 800, wewnątrz ślady złocenia; 9 x 6 x 1,5 cm, waga 61 g.

705
Widelczyk do owoców trzon zdobiony ażurowym motywem kwiatów i liści róży.
srebro pr. 800; długość 17,5 cm, waga 24 g.

706
Zestaw 6 łyżeczek do drinków plater; 2 x 21,5 x 3,5 cm;
Stan zach.: ślad naprawy jednej z łyżeczek.

707
Zestaw lichtarzy kanelowanych 3 szt. - dobierany plater; od 12,5 x 13 x 10 cm do 9 x 10 x 8 cm.
Anglia, 1 poł. XX w.

708
Para podstawek pod butelki plater; podstawka z uchwytem: 5 x 13,5 x 11 cm, podstawka ażurowa: 4 x 12 x 12 cm, oznaczenia na spodzie: SILVERPLATED / MADE IN / ENGLAND.
2 poł. XX w.

709
Zestaw podstawek: pod butelkę oraz kieliszki plater na mosiądzu; podstawka pod butelkę (dobierana): średn. 14 cm; 6 szt. podstawek pod kieliszki: średn. 10 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.

710
Para szczypiec do cukru - dobierana -) szczypce zakończone lwimi łapami: plater; dług. 14 cm;
-) szczypce ozdobione różami: metal; dług. 13,5 cm.

711
Bracia HENNEBERG Stojak na dwanaście nożyków do owoców z figurą Flory, secesyjny
metal platerowany; wys. 25 cm.

712
Kielich mszalny mosiądz, plater, złocenie; 14,5 x 10,5 x 10,5 cm;
Europa Zachodnia?, 2 poł. XX w.

713
MAPPIN & WEBB'S Taca z dwoma uchwytami
plater; 4 x 59 x 38 cm.

714
Para podstawek pod butelki plater, drewno; 4,5 x 16,5 x 16,5 cm;
Stan zach.: ślady użytkowania.

715
Zestaw naczyń dobierany wys. od 6,8 cm do 9,2 cm;
-) mlecznik: metal; oznaczenia na spodzie: OW.

716
Paterka filigranowa srebro pr. 800; średnica 10,5 cm, waga 38g;
cecha na spodzie.

717
Naczynie na kawior w kształcie muszli z pokrywą plater, szkło bezbarwne lane (wkład); 5,5 x 16 x 12,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.