29 czerwca 2023

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 czerwca 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
27.06 (wtorek): 11:00 - 19:00
28.06 (środa): 11:00 - 19:00
29.06 (czwartek): 11:00 - 17:00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

319
Stary baca drzeworyt barwny (dwa kolory), papier, 30 x 23 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: StRaczyński, napis l. d.: „Zakopane - „Stary baca””.

Wayne ENSRUD (ur. 1934)

320
Akt kobiecy, 1980 litografia barwna, papier; 75 x 57 cm (zadruk), 85 x 67 cm (oprawa, rama);
opisany l. d.: 167/300.

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

321
Pod chupą, 1960 akwaforta, papier; 20 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1960, napis hebrajski (zapewne nazwisko artysty).

Dariusz WĄSOWICZ (1910-1973)

322
Warszawa akwaforta, papier; wymiar: 19 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: DWąsowicz, napis l. d.: „Warszawa /akwaforta/”.

Leszek RÓZGA (1924-2015)

323
Pejzaż nostalgiczny, 1975 akwaforta, papier; wymiar: 12,5 x 16 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leszek Rózga XII / 1975, napis l. d.: „Pejzaż nostalgiczny - akwaforta e. a.”.

Janusz STANNY (1932-2014)

324
Pan kot, 1985 r. serigrafia ręcznie kolorowana, papier; 60 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. pod kompozycją p. d.: J Stanny.

K. JASIŃSKI

325
Szkic - Kompozycja geometryczna, 1978 ołówek, kredka, papier; 70,5 x 99 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JASIŃSKI 1978 (ołówkiem).

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

326
Jawor, 1975 pisak czarny, papier; 28 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1975 I. NOWAKOWSKA /-ACEDAŃSKA, napis l. d.: JAWOR / WOJ. LEGNICA.

Edward LUTCZYN (ur. 1947)

327
Tygrys pisak, papier; wymiar: 34 x 45 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: „Tomkowi / LUTCZYN”.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

328
Akt leżący tusz, papier; wymiar: 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stempel: 'PRACA MOJEGO OJCA / JERZEGO FLISAKA / Z LAT … TYCH FLISAK' (długopisem).

Jerzy ZARUBA (1891-1971)

329
Ustka?, 1947 piórko, atrament, akwarela, papier; wymiar: 21 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Zaruba 47 (tuszem).

Jerzy FLISAK (1930-2008)

330
Wróciłem na drzewo… akwarela, tusz, papier; wymiar: 50 x 37 cm;
sygn. p. d.: F.

Maurycy BLOND (1899-1974)

331
Łodzie akwarela, papier; 20,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: M. Blond.

Brunon GĘSTWICKI (1882-1969)

332
Toruń, 1956 akwarela, kredka, papier; 48 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: Brunon Gęstwicki / 1956.

Zbigniew SZCZEPANEK (1933-2020)

333
Tarnów, 2002 akwarela, gwasz, papier; 48 x 68 cm;
napis p. d.: „Tarnów 2002 / Z. Szczepanek”.

Zbigniew JARACZEWSKI, (XX w.)

334
Kożuchów, 1977 akwarela, pastel, gwasz, karton; 25,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 77. ZJ.

Jan WASILEWSKI (1860-1916)

335
Dwie żaglówki akwarela, papier; 25 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Wasilewski.

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

336
Kompozycja 1611 akwarela, ołówek, papier; wymiar: 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Stajuda, napis l. d.: 1611.

Bronisława PIPREK (1891-1966)

337
Tryptyk piórko, tusz, tusz lawowany, pastel papier; wymiar 14,5 x 10 cm każdy (w świetle oprawy).

Helena CYGAŃSKA-WALICKA (1913-1989)

338
Portret z pieskiem, 1946 olej, płótno naklejone na tekturę; wymiar: 44 x 36 cm (w świetle obrazu);
sygn. i dat. p. d.: H. Walicka 46.

Ryszard Wojciech SADLEY (ur. 1932)

339
Kompozycja technika własna; 20 x 27 cm (w świetle oprawy).

Abba FENICHEL (1906 Mielec-1986)

340
Scena rodzajowa olej, tektura, 32,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
rodzaj sygnatury z prawej u dołu.

Maciej TAMKUN (ur. 1955)

341
Wzburzone morze olej, płótno; 79 x 104 cm;
sygn. p. d.: M. Tamkun

Karol ADLER (ur. 1936)

342
Owoce w koszu olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: K. Adler.

Karol ADLER (ur. 1936)

343
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 27,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: K. Adler.

Karol ADLER (ur. 1936)

344
Czerwone maki olej, płótno; 35 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: K. Adler.

Paul MAIK (1894-1985)

345
Ogród, 1955 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: Paul Maik 1955.

Artysta nieokreślony, XX w.

346
Pejzaż olej, tektura; 21,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d. nieczytelna.

Dan MARLIN, XX w.

347
Pejzaż z drzewami olej, płyta pilśniowa; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Dan Marlin.

Jous KLIINN (XX w.)

348
Domy nad rzeką - Hobro olej, płótno naklejone na sklejkę; 31 x 39 cm;
sygn. p. d.: Jous Kliinn.

Helena SOSINOWICZ (1919-1989)

349
Studium kwiatu, 1975 olej, płótno; 84 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. SOSINOWICZ / 1975.

Helena SOSINOWICZ (1919-1989)

350
Martwa natura z moździerzem, 1975 olej, płótno; 60 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Sosinowicz / 75.

Helena SOSINOWICZ (1919-1989)

351
Zamyślony z fajką olej, płótno; 84 x 84 cm;
obraz dwustronny, na odwrocie: Martwa natura z moździerzem.

Helena SOSINOWICZ (1919-1989)

352
Martwa natura, 1976 olej, płótno; 42 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. SOSINOWICZ 76.

Helena SOSINOWICZ (1919-1989)

353
Martwa natura ze skrzypcami, 1979 olej, płótno; 59 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. SOSINOWICZ 79.

Artysta nieokreślony - JK (XX w.)

354
Warszawa - Plac Zamkowy, 1996 akwarela, papier; 12 x 19,5 cm;
sygn. i dat.: p. d.: JK 1996.

Dariusz LIPSKI (ur. 1960)

355
Martwa natura - pastisz wg dawnych Holendrów, 1988 olej, płótno; 50,5 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie.

Elżbieta ROGALSKA (ur. przed 1939)

356
Na podwórku olej, płótno; 30,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: ERogalska.

Andrzej OPALIŃSKI (1952-2013)

357
Akt kobiety, 1977 olej, płótno (tkanina bawełniana); 39,5 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Opaliński / 1977.

Andrzej OPALIŃSKI (1952-2013)

358
Rybak, 1977 olej, płótno; 64,5 x 44,5 cm;

Franciszek CIEPLOK (ur. 1934)

359
Kościół w promieniach zimowego słońca, 1993 gwasz, papier; 23 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: F. Cieplok'93.

Bronisław KŁOSOWSKI (1923-2011)

360
Dolina Chochołowska, 1984 olej, płótno; 40 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: B. Kłosowski.84.

361
Złomy w Staroleśnej, 1983 olej, płótno; 55,5 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Kłosowski.83.

362
Zima na Podhalu, 1984 olej, płótno; 40 x 55 cm;

A. ZYGMUNTOWICZ (XX w.)

363
Pejzaż nadwodny olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: A. Zygmuntowicz?.

Kazimiera MOSKAŁA (ur. 1932)

364
Czas, 1983 pastel, tkanina; 58,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Kazimiera / Moskała / 83 r.

Barbara BEKA-KACZMARCZYK

365
W lesie, 1989 olej, płyta; 59,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BEKA.

Artysta nieokreślony

366
Pejzaż olej, płótno; 61 x 91 cm.