181
Akt w pracowni, ok. 1925 akwarela, ołówek, papier; 42 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 6 700 zł

182
Przed domem w Kalwarii pastel, papier szary; 32,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

183
Marylka śpiąca, 1918 akwarela, papier; 25 x 36 cm;
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 6 700 zł

184
Narcyze i pierwiosnki, 1900 pastel, papier; 27,5 x 36 cm;
sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 4 300 zł

185
Motyw z Wenecji, 1928 olej, płótno; 32 x 44 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 14 000 zł

186
Kwitnąca łąka, 1904 olej, tektura; 24 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

187
Akt leżącej, 1915 olej, płótno; 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

188
Dolce far niente II, 1918 olej, płótno; 35 x 46 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 20 000 zł

189
Portret Róży Schleichkorn, 1899 olej, tektura, 78 x 62 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
Cena wywoławcza. 40 000 zł

190
Kwiaty w ogrodzie, 1905 olej, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 10 000 zł

191
Akt na tle czerwonej draperii, 1918 olej, płótno; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 7 300 zł

192
Akt w plecionym fotelu, ok 1905 olej, tektura; 101 x 72 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 40 000 zł

193
W ogrodzie, ok. 1900 olej, tektura; 23,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 10 000 zł

194
Żona artysty z synem w ogrodzie przy willi w Krakowie - Aneri i Stasiu, ok. 1933 olej, płótno; 65 x 49 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
Cena wywoławcza. 27 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

201
Willa akwarela, gwasz, tektura, 29 x 29,5 cm;
napis u dołu
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony, pocz. XX w.

202
Scena alegoryczna - projekt plafonu gwasz, papier, 28,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

203
Parnas - scena alegoryczna, projekt plafonu gwasz, papier, 29 x 39 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

204
Scena alegoryczna - projekt dekoracji ściennej olej, płyta, 39 x 23,5 cm
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Stanisław GEPNER (1889-1965)

205
Umundurowanie wojska polskiego, 10 plansz akwarela (część podrysowana piórkiem),
papier, różne wymiary;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

206
Zaprzęg, ok. 1930 akwarela, papier, 28,2 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K Kossak
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

207
Pomnik Mikołaja Kopernika w Krakowie akwarela, papier naklejony na karton, 48,7 x 35 cm; sygn. l. d.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Stanisław PRZESŁAŃSKI (1890-1968)

208
W blasku ognia, ok. 1920 pastel, papier żeberkowy,
45 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Przesłański, 1920
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Józef UJHELYI (1895-?)

209
Dziewczyna w stroju ludowym - łemkowskim pastel, karton, 58 x 46,5 cm;
sygn. p. g.: Ujhelyi
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA

210
Jesienny nastrój gwasz, tektura; 28,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: INA. (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

211
Zamek w Wiśniczu akwarela, papier, 37 x 55 cm;
sygn. l. d.: W Serafin (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

212
Pejzaż o zachodzie z postaciami [Boże Narodzenie], 1960 ołówek, akwarela, tektura,
23 x 30 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

213
Ubieranie choinki, 1916 akwarela, gwasz, papier,
23,5 x 19,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: A. PIOTROWSKI. 1916
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Edmund SZYFTER (1907-1993)

214
W góralskiej izbie, 1943 akwarela, papier, 71,5 x 98,5 cm;
sygn. l. d.: Edi Szyfter/ Harklowa 1943
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

215
Sobótki gwasz, papier, 33,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 26 000 zł

216
Kobieta w czerwonym zawoju na głowie, ok. 1939 gwasz, ołówek, papier, 40 x 29,6 cm;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

217
Widok na kościół Mariacki i kościół św. Barbary z Małego Rynku w Krakowie, ok. 1935 akwarela, papier, 55 x 86,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

218
Odpoczynek w słońcu [Wizerunek własny artysty?] akwarela, papier, 37,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

219
Mojżesz, 1904 ołówek, gwasz, papier; 54 x 25 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)/ 1904
Cena wywoławcza. 120 000 zł

220
Stroje polskie - Polish Paesants' Costumes - 20 kart, 1939 gwasz malowany szablonem (pochoir);
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

221
Nad morzem, ok. 1965 olej, płótno, 68 x 80 cm;
sygn. p. d.: T.ROMAN
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Jefta PERIĆ (1895-1967)

222
Kapiące się olej, tektura, 32,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: J. Perić.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

223
Rybak w łodzi, ok. 1935 olej, tektura, 57 x 49 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 4 300 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

224
Handlarze dywanów, ok. 1925 olej, płótno, 55 x 75 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

225
Port rybacki (Holandia), 1917 olej, tektura, 37,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: ST.CZAJKOWSKI/1917
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

226
Rynek Nowego Miasta w Warszawie olej,płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński
Cena wywoławcza. 25 000 zł

G. LORENZ, XX w.

227
Innsbruck olej, płótno, 60,5 x 80,5 cm,
sygn. l. d.: G. LORENZ.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)

228
Krakowskie Przedmieście - nokturn miejski, ok. 1930
olej, tektura, 50 x 70 cm;
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

229
Pałacyk w świetle księżyca olej, płótno naklejone na tekturę, 21,5 x 34,5 cm;
na odwrocie napis autorski
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887-1952)

230
Nokturn - kościół św. Jana w Krakowie olej, płótno, 95,5 x 68 cm;
sygn. p. d.: SJaxa/ 1917
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

231
Ułan z dziewczyną przy studni, 1941 olej, tektura, 63 x 50 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1941
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

232
Zwiad graniczny, po 1960 olej, płótno, 50,5 x 80,5 cm,
sygn. p. d.: M. Krzyżak
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

233
Ułan i dziewczyna, 1943 olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak/ 1943
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

234
Powrót z kościoła olej, płótno, 58,5 x 88,5 cm;
sygn. p. d.: Cz Wasilewski
Cena wywoławcza. 24 000 zł