704
Taca plater sygnowany, nr modelu 2046; Warszawa,
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych
Józef Fraget, 1896-1915
Cena wywoławcza. 1 600 zł

705
Para świeczników plater sygnowany; Warszawa,
Roman Plewkiewicz i Co (czynny 1886-1935),
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

706
Patera plater sygnowany, nr modelu 1182;
Warszawa, Br. Henneberg (1856-1939),
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

707
Żardiniera secesyjna plater sygnowany; Warszawa,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

708
Patera plater sygnowany, nr modelu 2936;
Warszawa, Norblin i Ska, 1 ćw. XX w. (po 1914)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

709
Patera plater nie sygnowany, szkło;
Europa Środkowa, k. XIX- pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

710
Patera ze szkłem Patera: Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik; szkło: Czechy, w typie szkieł
Loetz Witwe (Klaštersky Mlyn), ok. 1900
Cena wywoławcza. 2 900 zł

711
Cukiernica z pałąkiem plater sygnowany, nr modelu 2682;
Warszawa, Norblin i Co, 1896-1915
Cena wywoławcza. 700 zł

712
Podgrzewacz do mięs plater sygnowany;
Sheffield, firma Walker and Hall.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

713
Paterka srebro pr. 800; waga 200 g. Niemcy, Phorzheim,
firma Lutz und Weiss (zał. 1882), ok. 1929
Cena wywoławcza. 1 500 zł

714
Cukiernica art deco srebro próby 3 sygnowane; waga 192 g.
Kraków, monogram firmy SS, 1932-39
Cena wywoławcza. 2 300 zł

715
Dzban do napojów srebro próby 800 sygnowane;
Brema, Koch und Bergfeld (czynni od 1859),
lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

716
Sitko do herbaty srebro próby 12 sygnowane; kość; waga 80 g.
Warszawa, Karol Malcz (czynny 1828-67),
lata 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

717
Para świeczników srebro próby 84 sygnowane; waga 812 g.
Warszawa, Mojżesz (Mosze) Princenthal; 1908-15
Cena wywoławcza. 10 000 zł

718
Para świeczników 4-świecowych srebro próby 835 sygnowane; waga 893 g.
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, Jakob Grimminger;
lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

719
Popielniczka art deco srebro próby 830 sygnowane; waga 216 g.
Wrocław, Gebr. Sommé, ok. 1936
Cena wywoławcza. 3 200 zł

720
Paterka neorenesansowa srebro próby 800; waga 292 g.
Kolonia, Gabriel Hermeling (czynny 1860-1904),
lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

721
Para świeczników srebro próby 12 oraz repunca austriacka
krakowskiego urzędu probierczego z lat 1806-24;
Galicja, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

722
Serwis do kawy i herbaty z tacą srebro próby 3 z wizerunkiem orła; waga 5472 g.
Portugalia, Porto, 4 ćw. XIX w. (po 1886)
Cena wywoławcza. 25 000 zł

723
Papierośnica srebro próby 3; waga 126 g
Warszawa, ok. 1930
Cena wywoławcza. 1 500 zł

724
Komplet sztućców do owoców dla 6 osób srebro próby 3 z tukanem sygnowane; waga 255 g.
Wiedeń, lata 20-30.XX w. (po 1922)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

725
Widelec i łyżka do sałaty srebro sygnowane; Bruksela,
firma Delheid Freres (czynna 1828-1980),
k. XIX - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 650 zł

726
Cukiernica srebro próby 13 (monogram złotnika nieczytelny);
waga 166 g. Niemcy, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

727
Para świeczników srebro próby 13 sygnowane
(monogram złotnika słabo czytelny);
waga 380 g. Wiedeń, 1865
Cena wywoławcza. 3 800 zł

728
Para pojemników - bombonierek wnętrza złocone; srebro próby 800; waga 499 g.
Belgia, 1 poł. XX w. (przed 1942)
Cena wywoławcza. 3 800 zł

729
Pas kaukaski srebro próby 84; waga 1137 g.
Gruzja, Tbilisi (Tiflis), 1887-1899
Cena wywoławcza. 3 800 zł

730
Wazonik secesyjny srebro sygnowane próby 84; waga 164 g.
Moskwa, firma Chlebnikow, 1908-18
Cena wywoławcza. 6 600 zł

731
Świecznik chanukowy srebro próby 84 sygnowane; waga 1784 g.
Warszawa, firma Pogorzelski, 1908-15
Cena wywoławcza. 29 000 zł

801
Pierścionek złoty złoto pr.0,585,
masa łączna wyrobu 3,460 g.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

802
Bransoleta złota art.-deco złoto pr.0,583. masa łączna wyrobu 13,850 g,
wyrób pochodzi z terenów Polski, wykonany po 1931 r.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

803
Pierścionek z miniaturą masa całkowita wyrobu 5,600 g,
Europa Zachodnia, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

804
Pierścionek złoty masa łączna wszystkich kamieni 0,79 (VS-Si/H),
złoto 14 k, masa łączna wyrobu 4,360 g
Cena wywoławcza. 6 000 zł

805
Zegarek damski, naręczny, z datownikiem, marki Rolex
Szwajcaria, Genewa, firma ROLEX, XX w.
Cena wywoławcza. 28 000 zł

806
Zegarek w obudowie z brązu złoconego Francja, Caen, warsztat zegarmistrzowski Adeline;
XVIII/ XIX w.; obudowa późniejsza.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

807
Parasol damski, secesyjny trzcina, srebro pr. 800. jedwab;
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

808
Patera do tortu fajans, metal galwanizowany;
Austria, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

809
Kufel Związku Górników Dolnego Śląska szkło, cyna;
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

810
Łyżka późnorenesansowa cyna;
Polska?, 1 poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

811
Zegar słoneczny Niemcy, Berlin, E. Petitpierre
(dostawca dworu cesarskiego),
Charlottenstrasse 33 a; 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

812
Lampka do powozu plater, Anglia, Londyn,
firma Jemer and Knewstub, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

Jan MAŁETA

813
Plakieta - „Powrót Śląska do Macierzy” brąz, odlew, patynowany;
Warszawa, 1922.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

814
Medal poświęcony Janowi Dekertowi brąz, bity; średnica 5 cm.
Norymberga, firma medalierska LAUER, 1891.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

815
Ramka do fotografii mosiądz, szkło;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

816
Bukietiera steatyt (tzw. kamień mydlany);
Chiny, XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

817
Świecznik dwuramienny mosiądz;
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Matthias SEUTTER,Tobias Conrad LOTTER

818
Mapa klasztorów franciszkańskich na ziemiach Rzeczypospolitej;
Augsburg, po 1756.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

819
Oblężenie Torunia XVIII w. - zapewne wg Erica Jonsona Dahlberga.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

820
Ikona - „Ukrzyżowanie” tempera na desce, złocenia; 44,5 x 36 x 4 cm.
Rosja lub Bałkany, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł