821
Ikona - „Chrystus Pantokrator” tempera na desce z kowczegiem; 31,5 x 26,5 x 3 cm.
Rosja, Palech?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

822
Ikona - „Przemienienie Pańskie” olej na desce, 42,5 x 31,7 x 3 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

823
Ikona podróżna - Matka Boska Włodzimierska
tempera, srebro pr. 84; wys. 9,5 cm, szer. 7,8 cm;
Rosja, Moskwa?, złotnik Paweł Koszelew?, 1890.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

824
Ikona - „Matka Boska”, w kiocie tempera na desce, tkanina, haft złotą nicią
metalową, cekiny, koraliki;
Rosja, XIX w. (haft XVIII/XIX ?)
Cena wywoławcza. 15 000 zł

825
Ikona - „Prazdniki” tempera na desce, wzmocnionej 2 szpongami;
53,5 x 44,5 x 4 cm. Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

826
Sztylet, w pochwie Włochy (Sycylia), k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

827
Szabla w pruskiej oprawie, w pochwie Alzacja, Klingenthal, Coulaux i Cie,
lata 70. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

828
Szabla polska szeregowego kawalerii wz. 1934
Polska, Huta Ludwików, lata 30-te XX w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

829
Para pistoletów skałkowych Francja, Langogne (w Langwedocji),
rusznikarz Durand; ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

830
Pistolet skałkowy Francja, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

831
Zegar z figurą konkwistadora Francja, Paryż, firma Braci Japy, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

832
Zegar szafkowy z parą lichtarzy Warszawa, firma Braci Łopieńskich, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

833
Zegar konsolowy w typie Boulle'a Francja, Paryż, warsztat Martinot, słynnej dynastii
francuskich zegarmistrzów, czynnej od XVI do XVIII w.
Cena wywoławcza. 44 000 zł

URIANO (XX w.)

834
Rzeźba gabinetowa art deco - „Nauka czytania”
Europa Zachodnia, Włochy?; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

835
Zegar gabinetowy art deco marmur, kompozycja metali brązowiona;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

836
Zegar kominkowy z parą waz ozdobnych Francja, Paryż, firma Samuel Marti,
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

837
Zegar podłogowy, szafowy Śląsk, Freiburg (Świebodzice),
firma Gustava Beckera, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

901
Szafeczka neorokokowa dębina, fornir - orzech, blat - marmur;
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

902
Szafka pomocnicza - nocna empirowa sosna, czereśnia; fornir - czereśnia;
Polska, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

903
Komplet czterech krzeseł eklektycznych dębina; 125 x 47 x 49,7 cm.
Europa Środkowa, Niemcy (?), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

904
Stół stylowy konstrukcja - dębina; 73 x 156 x 81 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

905
Szafka w stylu manierystycznym Dębina; 181,7 x 71,2 x 46,8 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

906
Sekretarzyk w stylu barokowym Europa Środkowa, Polska Południowo-wschodnia (?),
po 1850 roku;
Cena wywoławcza. 3 700 zł

907
Szafka bieliźniana w stylu Ludwika Filipa
dębina, fornir - mahoń; Europa Środkowa, ok. 1880
Cena wywoławcza. 6 000 zł

908
Szafka kątowa późno biedermeierowska sosna, fornir - mahoń;
Polska, ok. 1840
Cena wywoławcza. 3 300 zł

909
Szafka biedermeierowska sosna, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, ok. 1850
Cena wywoławcza. 4 600 zł

910
Szafa ubraniowa biedermeierowska sosna, fornir - orzech; 188,2 x 116 x 46,2 cm.
Polska (?), ok. 1830
Cena wywoławcza. 4 600 zł

911
Biurko w stylu eklektycznym dębina, brzoza, fornir - orzech;
Polska, ok. 1880
Cena wywoławcza. 4 600 zł

912
Biurko w stylu Chippendale konstrukcja - sosna, dębina; fornir - orzech, mahoń;
Polska (?), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 600 zł

913
Serwantka biedermeier sosna, fornir - jesion;
Europa Środkowa, ok. 1830
Cena wywoławcza. 11 500 zł

914
Serwantka biedermeierowska sosna, fornir - mahoń;
Polska (?), ok. 1830-40
Cena wywoławcza. 10 000 zł

915
Sekretera barokowa sosna; fornir - orzech;
intarsje - jawor, śliwka; okucia - stal;
Europa Środkowa, 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

916
Sekretera barokowa sosna; fornir - orzech; intarsje - czeczota
orzechowa, czarny dąb, śliwka;
Europa Środkowa, Polska (?), 2 połowa XVIII w.
Cena wywoławcza. 44 000 zł

917
Szafa barokowa świerk (?); okucia - stal; .
Szawajcaria, ok. połowy XVIII w.
Cena wywoławcza. 29 000 zł

918
Szafka na słupach barokowa konstrukcja - sosna; fornir - jesion, orzech;
intarsje - śliwka, brzoza, drzewo owocowe (?);
Cena wywoławcza. 60 000 zł

919
Sekretera w stylu klasycystycznym fornir - orzech;
Europa Środkowa, po połowie XIX w.
Cena wywoławcza. 29 000 zł

920
Komoda klasycystyczna dąb, śliwka, grusza (?);
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

921
Szafa barokowa dębina, orzech, fornir - heban, dębina, palisander,
orzech; Holandia (?), koniec XVII w. -
po naprawie w późniejszym okresie.
Cena wywoławcza. 42 000 zł